Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D55

    aktív tag

    válasz FattyDove #30 üzenetére

    De. Pár éve a horrorárak előtti időkben bruttó kisker 70-80 körül kaptál normális középkategóriásat, 120-150 körül csúcskategória alját, 200-300 körül meg már a dual GPU-s és/vagy HBM-es csodákat. Ehhez képest most kb. 3x-os árak vannak.

    Ok, jó, némileg a Forint is jobb volt akkor az tény, de önmagában az árfolyamkülönbség sehol sem fedi még azt, ahol mostanában tartunk. És rá fognak aszni ezzel szép lassan, mert nem csak a mi gazdaságunk nyög éppen, Európában máshol sem túl szép és jó semmi (a politikai vonatkozású állításokat egészséges kétségekkel szoktam kezelni, de ezt már sajnos itt-ott kint élő ismerősöktől tudom), míg állítólag az USA is nagyon izzad épp, hogy ne szálljon el az infláció. Videokártyát pedig sokkal kevesebben vesznek akkor, amikor 2-3x-os lesz hirtelen a rezsi és az élelmiszerek ára, meg még hozzá mondjuk a fizetés / bevétel is bizonytalanná válik a megszokotthoz képest. Szélsőséges esetben az is lehet a játék vége, hogy az egyre kevesebbet érő pénzből is csak lényegesen kevesebbet fognak tudni elkérni azért, hogy ne maradjon rajtuk amit legyártottak. Idővel kb. szerintem vissza is állnak majd arányaiban a fent említett korábbi szintek emiatt, mert ha régen az a szint már eléggé nyereséges volt, akkor most is vissza tudnak arra menni amikor rákényszerülnek majd.

Új hozzászólás Aktív témák