Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bugylee

    tag

    válasz daimonion #45 üzenetére

    Nem tudom milyen jelszókezelőt használsz, de nem is érdekel különösebben. Mindenkinek szíve joga eldönteni, h neki melyik tetszik. Én nem egyedi esetekről próbáltam meg beszélni - pl. azt, h neked mi van - hanem általánosságban. Ellenben az első hsz.emben írtam én olyan jelszókezelőt kerestem - ez ugye egyedi eset már -, ami biztonsággal használható mobilon is és ingyenes minden eszközre. Esetemben konkrétan 7 iPhone mobilról és 6 Pc+laptop+iPadről van szó, ezért az ár már nyom a latba választáskor. Azt is írtam, h iPhone-om van, tehát ez is szerepet játszik. Az, h szavaiddal élve "szajkózom a butaságaimat" eléggé túlzó. Mondok egy példát, h nagybecsű biztonsági szakértő személyed is felfoghassa.

    Blackberry és IOS-os készülékekre egy példa:
    We’ve analyzed 17 popular password management apps available for Apple iOS and BlackBerry platforms, including free and commercially available tools, and discovered that no single password keeper app provides a claimed level of protection. None of the password keepers except one are utilizing iOS or BlackBerry existing security model, relying on their own implementation of data encryption. ElcomSoft research shows that those implementations fail to provide an adequate level of protection, allowing an attacker to recover encrypted information in less than a day if user-selectable Master Password is 10 to 14 digits long.

    Namármost, ezeket a 10-14 karakteres jelszavakat egy neten mindenki által szabadon megvásárolható szoftverrel fel lehet törni. Gondolom el tudod képzelni, h egy telefon elvesztése esetén az átlagember jelszókezelő master jelszavát max. egy nap nap alatt meg lehet fejteni. Az csak plusz biztonsági kockázat, h egy csomó app-ban bejelentkezve maradnak sokan, így a telefonba bejutva felhőből letöltve nem egy nagy vasziszdasz megcsapolni pl. egy bankkártyát.

    Elcomsoft iOS Forensic Toolkit can brute-force iOS 4+ simple 4-digit passcodes in 10-40 minutes. Complex passcodes can be recovered as well, but require more time

    Meg ilyenek, h Real-Time Access to Encrypted Information, Decrypt keychain items, extract device keys, including most keychain items, opening investigators access to highly sensitive data such as login/password information to Web sites and other resources.

    Ezen kívül van más szoftver is, nem nehéz hozzájutni ha vki ilyesmivel akar baszakodni. Azt sem nehéz belátni, h azt autoszinkes appok mekkora kockázatot hordoznak magukban. Ha vki hurcolássza az adatbázisát (és most a KeePassra gondolok) az tegye egy jelszavazott? pendrivera a jelszóhoz szükséges kulcsfájlt és máris meg van oldva a téma.

Új hozzászólás Aktív témák