Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #29 üzenetére

    Ez borzasztó hülyeség... most meg kéne kérdezem ültél-e már ekkora monitor előtt vagy láttál-e már egyáltalán íróasztalt. Mi hiányzott, hogy nincs a fejed felett 30-40cm-rel még monitor a "plafonon" vagy a térdednél... ?
    32" 16:9-ben az 40cm magas. Két monitor egymáson 80cm. Ember nem látja be... totálisan nem ergonómikus.

    Olyasmi szinte vitted az érvelésed mintha azon háborognál, hogy vannak 3m-es kisautók meg 6m-es limuzinok és utóbbi miért nem lesz 3.5m széles (meg mondjuk magas) is rögtön, merthát úgy arányos. Szerintem érthető a válasz... senki nem akarja és alkalmatlan lenne bármire.

    Ezt úgy írom, hogy biztos volt vagy 100+ posztom a 19-24" érában a csíkmonitorok ellen. Sőt, még a 16:9 ellen is. Tehát értem miről beszélsz, kell a magasság, azonban a mérettartományokban nagyon sok elveszett a kisebb magasság miatt, még a 4:3/5:4 vs 16:9 váltásnál is. De itt 40cm-es magassáok után már nem nagyon van hova vertikálisan terjeszkedni. Nem ugyanaz a műsor.

    szerk: Ja látom, közben a fej döntését már írták.

    @BIP
    A legtöbb válasznál játékokról van szó amit kaptál. Ott szvsz mások az igények, ez vízválasztó lehet. Én nem játszom, munkára kell a méret, terület, olvashatóságra már fontos a ppi. 32" 4K-ról szvsz így nem nagyon van hova váltani.
    - 34" már kisebb magasságban, hiába szélesebb, kb. nincs előrelépés. A ppi is szinte mindig kisebb emberi árban.
    - 38" már kb. egyforma magasságú, egyértelmű a plusz terület, de ppi-ben csak az "5K" egál: jóval drágábban.
    - méretben felette meg szinte alig létezik monitor és az is aranyárban, ppi-ben gyengébbek általában. Vagy TV és akkor szintén kevés a 4K (meg már sok magasságban 16:9-el a 40"+ méret, lásd fentebb). 8K csak mutatóban, milliós árcédulákkal.

    32" 4K-ban még a 60Hz+ is elég ritka és drága, játékra nyilván kell a frissítés, ott inkább az a fontosabb paraméter mint a ppi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák