Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    válasz lockdown90 #5 üzenetére

    irom darabokban :)

    1.konfig, mert otthon is kell az ero:

    lap: ASUS Z11PA-U12
    proci: Xeon Platinum 8160T
    huto: Noctua U12S DX-3647 + 1db Phanteks 120mm venti
    memoria: 120G ddr4 ecc (igen, 120G: 9x8G+3x16G)
    NIC: 6x10G 82599 (vagy neha 2x intel xl710)
    hattertar: ADATA SX8200P 500G, Intel DC S3700 800G

    azert valasztottam ezt a lapot, mert openbox elerheto aru volt es volt sok 8G-s ddr modulom, ebben meg van 12 DIMM hely, szoval bele tudtam oket szorni. munka kozben tobb virtualis gep fut, kell hozzajuk a sok memoria (es a sok mag)
    de soha tobbe nem valasztanam ezt a lapot.
    - egyreszt nem tamogatja a pcie bifurkaciot (nnnnna, megint kezdodik :DDD )
    - a sok DIMM miatt keves hely maradt a PCIe slot-oknak, ha beteszel egy dupla barmit, megeszik megegy slot-ot a 4-bol. (az alaplap legalso PCIe slot-ja csak x8 es nem is nyitott vegu, szoval hiaba lenne oda jo egy dVGA, pont nem megy bele)
    - nagyon sok 3647-es lapnak elcseszett a PCIe sav kiosztasa, ennek is. a korabbi haswell/broadwell lapoknal sokkal konnyebb volt hozzajutni mind a 40 savhoz, itt meg a 36-hoz is nagyon sakkozni kell, de pl 2x16 nem megy.
    - ez mar csak hab a tortan, de a supermicro-val ellentetben az asus a szerver lapjai doksijaban sem ad blokkdiagramot, mi hova, hogy van bekotve. nekem ez baj.

    ami jo viszont:
    - atx meret, gyakorlatilag barmilyen hagyomanyos haz-ba beepitheto
    - a memoriak elhelyezkedesere es meretere nem kenyes, szinte akarmilyen kombinacioban lekezeli oket (mas kerdes persze h akkor hany csatornad es hogy lesz hasznalva

    ami nem baj, csak sokan panaszkodnak ra:
    - csak egy sata csatlakozo van a lapon. ez mondjuk igaz, de azert van a dobozban egy mini-sas->4xsata atalakito kabel h ez ne legyen gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák