Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #Morcosmedve

    veterán

    A Skylake az Intel jelenlegi "Tick/Tock" stratégiájának a a felsőháza, a Broadwell a Tick, az új széria, pedig a Tock.
    Ez röviden azt jelenti, hogy egy új mikroarchitectúrával van dolgunk, új gyártástechnológia mellett, ami 14nm jelent. Ezen kívül bekerült, illetve már az új számozást is alkalmazza, az Intel HD Graphics 530 integrált videókártya.

    A rövid bevezetőt követően térjünk rá a processzorok jelöléseire és főbb tulajdonságaikra (bővülni fog még, mivel elég új a CPU):

    i7-6700k az új Z170 chipset-el (egyedül egyeelőre ebben lehet hivatalosan túlhajtani a processzorokat):

    A képen látható, hogy a PCIe 3.0 megmaradt, illetve egy újfajta, alacsonyabb feszültségen üzemelő DDR3L típusú memóriát támogat és ami az igazán újdonság, végre lehet DDR4-el ellátott alaplapokat is használni.

    Jelölések, típusok röviden:

    Celeron és Pentium DC- 2 fizikai mag
    i3 - 2 fizikai mag + 2 logikai mag (Hyper Threading)
    i5("K") - 4 fizikai mag,
    i7("K") - 4 fizikai mag + 4 logikai mag (Hyper Threading)

    "K" = szorzózár mentes processzorok
    "S" és "T" = energiatakarékos processzorok, szorzózárasak és alacsonyabb fogyasztás/hőtermelés jellemzi őket mint az "alaptípusokat"
    "R" = Iris pro IGP-vel szerelt példányok

    Alaplap chipsetek:

    Az új platform, új LGA-1151-es socket-et jelent, melyekből az alábbiak jelentek meg (bővülhet):

    CPU hőmérsékletek:

    A korábbiakban említettek alapján ez egy viszonylag kritikus pont ezeknél a processzoroknál, így egy frissen összerakott rendszernél érdemes megnézni a hőfokokat üresjáratban és terhelés alatt egyaránt. A "K" jelzés nélküli, vagy más jelzéssel ellátott (pl. "S", lásd feljebb) processzoroknál is könnyen tapasztalható, hogy erős igénybevétel esetén a maghőmérsékletek megközelíthetik a víz forráspontját (normál környezeti paramétereket figyelembe véve, pl.: nyomás stb.), vagyis a 80-90 °C nem ritka eset. A tartós magas (> 90 °C) hőmérséklet természetesen nem optimális, ugyanakkor a terhelés alatti 80-85 °C üzemi hőfoknak tekinthető. Amennyiben a felhasználó gyári vagy az átlagnál gyengébb képességű hűtővel rendelkezik, akkor az említett "szörnyű" hőfokok jelentős mértékben csökkenthetők egy minőségi lég/vízhűtő felhelyezésével, valamint jó minőségű hővezető anyag (paszta) használatával. Mindemellett a hőfokok a processzor "alulfeszelésével" (ertsd: CPU magfeszültség a gyárinál alacsonyabb) tovább csökkenthetők. Utóbbi esetben természetesen elengedhetetlen beállításunk kitesztelése, hogy elkerüljük az esetleges hibákat/rendszerösszeomlásokat. Erről a témáról a későbbiek folyamán részletesebben lesz szó.

    Tuning:

    Minden olyan beállítás, ami a gyári paraméterektől eltér (elsősorban feszültség, órajel, stb. értékekre érdemes gondolni) tuningnak számít, ugyanis a tuning szó alapvetően nem túlhajtást jelent, hanem finomhangolást. :)

    [ Szerkesztve ]

    © asszongya'hogy

Új hozzászólás Aktív témák