Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Beerwolf #1114 üzenetére

    Abszolut tipp, de ugy altalanos jelleggel a globalis trendek a fele mutatnak, hogy ossze fog dolni az egesz globalis, masszivan tulfujt ingatlanpiac kartyavar.
    Otthon ebbe meg az is beleszol, hogy kavarnak a CSOK-al, ami az amugy is necces helyzetbe bevezet meg egy bizonytalansagi tenyezot, amit minden piac imadni szokott.
    Az biztos, hogy ha nekem most ingatlanom lenne otthon, adnam el a picsaba, amig viszik, aztan mosolyogva varnek a reccsre.

    Ismeros is igy van vele, mondta, hogy mar most ott tartunk, hogy az ingatlan.com-on arult arak nagyon nem fedik a valosagot, ilyen 25% alkuk mennek sokszor, es orulsz, ha egyaltalan olyan ajanlatot kapsz.
    A szokasos folyamat ingatlanpiaci osszeomlasnal az, hogy egy darabig kitartanak az eladok meg a vevok is, igy nincs mozgas a piacon, aztan valami kivaltja azt, hogy elkezdik olcsobban arulni a dolgokat, amire rarepul a media, elkezdodik a panik, onnantol melyrepules van. Ebbe otthon beleszolhat az, hogy a media gyakorlatilag le van allamilag uralva, es nagyon nem szokasuk semmi olyat bemondani, ami nem azt jelzi, hogy Magyarorszag a vilag csaszara, gazdasgi gyorsnaszad, egyeb baromsagok. Ez lassitani tudja a dolgokat, de szerintem megallitani nem.

    En arra tippelek, hogy iden latni fogunk egy szep lassu, fokozatos lassulast, aztan jovo tavasszal jon a reccs. Meglatjuk, bejon-e a tipp. Remelem igen, mert en is erre varok, mar nagyon dorzsolom a kezem. :D

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • t72killer

    titán

    válasz Beerwolf #1114 üzenetére

    Szerintem esélyes egy combosabb, 20-30% korrekció. Miért? Két ok: már nincs hova CSOK-pénzt pumpálni. Következő szinthez kb Matolcsinak kéne kitolni egy targoncán napi 3 raklap 20ezrest Parlament elé úgy osztva, hogy aki vállalja, hogy ingatlant vesz belőle, vihet egy bőröndnyit.

    Másik: hogy nemhogy a fenti akcióra, de már a CSOK-ra sincs elég pénz. Alapvetően szigorodik a nemzetközi pénzügyi éghajlat, ráadásul megcsapják az EU-s forrásokat.

    Harmadik: a külföldi vásárlók, amennyi volt, is elpárolognak: itt UK-ben elkezdtek csökkenni az árak, látok 10% körüli csökkentéssel hirdetett, fél éve a piacon lévő ingatlanokat. Ilyen az elmúlt 5-6évben totál Sci-fi volt. Egy pénzes ingatlanbefektető ilyen szituban inkább ezekből szemezget, nem a készakarva magasan görcsölő magyarral próbál tárgyalni. Még nem, majd ha 1év múlva észhez tér, TALÁN.

    Én komoly Ft-gyengülésre is számítok most, hogy relatíve egész jól megerősödött.

    #1115: pontosan :R. A spanyoloknál is várom ezt a korrekciót, lassan már láthatóak a jelei. Ottani magyarok (nem kevés lakástulajdonos - nem akarja elhinni hogy esetleg az övé se fog jövőre 10%-al olcsóbb lesz mint idén) hitetlenkedik, meg magyaráz, hogy dehát ez lehetetlen. Ennek ellenére ott is látom a hirdetéseken, hogy 3-4hónapja kint van, jön az értesítés, hogy a figyelt objektumnál 100eEUR-ról 91ezerre csökkentették az árat, stb. Idő kell, míg megemészti az eladó, hogy a kecója a kiírt ár kb FELÉT (se) éri, a reális ár vhol a 2016-os szinteken van.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • KROK640

    veterán

    válasz Beerwolf #1114 üzenetére

    Szerintem most a CSOK eltörlése miatt csökkenés várható. Ez nem egyik napról a másikra megy végbe (tehát még szerintem ninvs vége, de nagyon kell figyelni).

    #1119 t72killer : A munkaképes lakosság fogyásán meg ne csodálkozz, mikor amúgyis olyan "új munkahelyek"et teremtenek, amik minimálbérérét a legalacsonyabb értéket képviselik a lehető legrosszabb körülmények között.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák