Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz soldi3r #26662 üzenetére

    a "megoldható" azt jelenti, hogy bootolni nem tud róla, azaz a boot partíciónak (win7 vagy linux) a merevlemezen kell lennie.

    nekem mostanra úgy van megoldva, hogy az os másolata van a merevlemez első, corestoreval egyező méretű partícióján. pont ma elég jól jött, hogy egy rsync paranccsal vissza tudtam állítani a rendszert.

    a másik említésre érdemes, hogy a hdd (a samu 1 terása már nem 12,5 milis, szóval - az x200s-be - befér gumival) nálam végülis bakup hdd, szóval amint elindult a gép lekapcsol és úgy is marad hacsak nem piszkálom.

    pár napja lett linkelve a corestore mlc teljesítmény, szerintem os-nek bőven elég. a 32gb (formázva 25gb) valami 120 eur volt shippinggel. kacérkodtam egy slc-vel is, de abból csak a 16 gigásat tudtam volna megfizetni, és az is 220 eur lett volna. az formázva már csak 12 körül, újabb winnel nyilván nem elég. ubuntuval szépen ellettem volna azért rajta, de úgy döntöttem fogják még azt 100 eur alatt adni valamikor.

    az x201 esetében ha jól értem 2 slotod van, első a wlan, második a wwan. a wwan helyére gyári biossal is berakhatod. a wlan helyére modbios kell, meg akkor ugye bukod a wlant.

    nagy találmány az x200s-nél meg még pár típusnál a wireless usb-nek / turbo memorynak fenntartott harmadik, feles slot.

    igazából eléggé össze vagyok keveredve, a thinkwiki az x201s-re már csak 1 slotot ír, ami tuti nem igaz (gondolnám én). szóval ennyi erővel lehet az x201-ben is harmadik.

    Gondwana biztos megmondja a valót.

Új hozzászólás Aktív témák