Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    válasz lapa #55855 üzenetére

    Kicsit visszakanyarodnék a mini-PCI mSATA témára, mert beledobtam egy 160GB-os SSD-t és kéne D-nek adatra mSATA SSD.

    Kicsit utána olvasgattam és nem lehetetlen a dolog. Mini-PCI foglalatban is mennek állítólag az mSATA SSD-k, csak valami multiplexer kell hozzá, ami lehetővé teszi....innentől nem is értem az egészet:

    "But in order to use the same connector on the motherboard for both mPCIe and mSATA devices, this means there should be some sort of multiplexer that allows it to connect to either PCI-express host controller or the SATA host controller."

    Tehát whitelist-tel kiiktatom a BIOS-t, windows-t meg ráveszem arra, hogy a mini-PCI foglalatot mSATA-ként kezelje. :D Elvileg lehetséges. Vélemények, tapasztalatok? Ja és mégvalami: az AMD chipsetes X121e-k nem kompatibilisek az mSATA-val, de az Intel chipsetesek igen.

    Itt egy Lenovo community fórum post a témában: "Hello,I was under the impression that mSATA support was only available using Intel chipsets. I tried searching AMD's web site for "mSATA" and it came back with no results....Regards, Aryeh Goretsky"

    [ Szerkesztve ]

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Új hozzászólás Aktív témák