Hirdetés
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Fotók, videók mobillal
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi Mi 9 - egy híján
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Tikakukac
#115599
üzenetére
"de stikában a kedves ügyfelek ilyenkor egy másik és komolyabb laptopot vagy a gép árát és egy jelentős összeget kaptak"
Céges ügyfeleknél még soha nem láttam, most van egy HP gépünk, amiben kb. a 3. alaplap van, és még mindig random fagy, de arra sem ajánlottak ilyet
Inkább azt láttam, hogy a business gyártó nem problémázott egy-egy törött LCD-n, meg kávés cuccon, mert úgyis százasával-ezresével rendeltük a gépeket...Dokkoló burkolata : helyet csinálni a dugasznak. Vagy nemtom, én már azért szoktam le az ilyen szép megoldásokról, mert ha nem azért kell hozzányúlni, mert rossz, akkor azért, mert költözünk, vagy bármi másért, de hozzá fog kelleni.
"Nem mindegy a működésük. A ráültetős dokkok teljesen másképp működtek, " - de elrontani mindent el lehet
-
Tikakukac
titán
De nem ennyire

Szerintem az sokkal durvább, mikor emberem úgy áll, hogy már gépcsere és 2 dokkcsere is megvolt gariban és még mindig szív
Anno volt pár ilyen sorozattal dolgom, nyilván hivatalosan ilyet sosem látsz sehol leírva, de stikában a kedves ügyfelek ilyenkor egy másik és komolyabb laptopot vagy a gép árát és egy jelentős összeget kaptak, csak azért, hogy ne menjenek el a nagy nyilvánosság felé/jogi útra, mert az viszont vonza a többieket és az baj. True story, aki ismeri a wifi gate szókapcsolatot Vostro szinten, érteni fogja.Na az kemény
Akkor mi vagyunk mákosok? 
Lásd fentebb.Hé, nem látok el a munkahelyedig
Nekem a monitor talpán van. Ha nem szórakozna, akkor is ott lenne. Illetve ha a dokk tápja lent is lenne, a dokk mindenképpen fent, mert ugye abba is dugdozok dolgokat.
Nekem egy 3D printelt teljes burkolat van rajta, így nyerek egy teli dokkolónyi helyet. Nem mondom, vagy 2-3 órát rajzoltam, de primkó, amúgy is emelni kell a fő monitoromon, ez így remek setup lenne.nem, csak nincs más
(És nem az a baj, hogy milyen csati, mert ugyanilyen sz@r lehetett volna a rápakolós dokk is...)
Nem mindegy a működésük. A ráültetős dokkok teljesen másképp működtek, épp ezért is lehet az, hogy hirtelen jött a pofánvágás, hogy huha, itt már melózni is kell.
Épp most vettem 3 darab rendes tabletes x-ekhez is való dokkot. És basszus, komoly, rádobod a gépet és minden megy. Hát csoda
-
válasz
Tikakukac
#115597
üzenetére
"Szerintem kérdezz körbe kicsit, ezzel sz0pik mindenki, nem csak én."
De nem ennyire

"Ez még semmi, hallottam ennél cifrábbat is."
Na az kemény
Akkor mi vagyunk mákosok? 
"Ahha, és nekem, akinek minden el van vezetve alul és a monitor stand alatt"
Hé, nem látok el a munkahelyedig
Nekem a monitor talpán van. Ha nem szórakozna, akkor is ott lenne. Illetve ha a dokk tápja lent is lenne, a dokk mindenképpen fent, mert ugye abba is dugdozok dolgokat. "ezt az egyébként gyanúsan szoftveres hibát."
Szerintem amúgy a fw-ek rosszak, de én sem értem, hogy miért nem lehet egy szabványos cuccot működőre megoldani
"Szerintem az van, hogy egyszerűen mocskos igénytelenek lettek az emberek" - nem, csak nincs más
(És nem az a baj, hogy milyen csati, mert ugyanilyen sz@r lehetett volna a rápakolós dokk is...)@HSM :

-
Tikakukac
titán
Szerintem te a Thunderbolt C szabvánnyal együtt vagy elátkozva

Szerintem kérdezz körbe kicsit, ezzel sz0pik mindenki, nem csak én.
Tényleg csak információnak kérdeztem, mert ennyire sz@r működést nem tapasztaltam.Ez még semmi, hallottam ennél cifrábbat is.
Amúgy a T480 vs D6000 az általad leírtaknál sokkal stabilabb... Tényleg, ha valami nem megy, egyszer kirántom a dokk tápját, vissza, és utána megy. Az volt macera, amire erre rájöttem.

Ahha, és nekem, akinek minden el van vezetve alul és a monitor stand alatt, pont azért, hogy legyen egy tiszta asztalom, emiatt másszak be vagy építsek áramtalanítót, mert pár vadparasztnak cseszik javítani ezt az egyébként gyanúsan szoftveres hibát. Áhá, ja. Hogyne. Mint amikor azt mondta az ács, hogy amúgy attól, mert itt elment 10 centit a tető még ne bánkódjak, majd szigetelésnél el kell csalni és nem feltűnő. És nézek ki a fejemből, ott helyben bukott ki belőlem egy 4-5 perces üvöltözős takarodj a *****-ba körmondat. Szerintem az van, hogy egyszerűen mocskos igénytelenek lettek az emberek és már ezt is megeszik. Más kérdés, hogy ha mondjuk az orvos csinálna ilyet a szívműtétnél, akkor kevésbé lenne tolerancia
-
válasz
Tikakukac
#115594
üzenetére
Szerintem te a Thunderbolt C szabvánnyal együtt vagy elátkozva

Tényleg csak információnak kérdeztem, mert ennyire sz@r működést nem tapasztaltam. Amúgy a T480 vs D6000 az általad leírtaknál sokkal stabilabb... Tényleg, ha valami nem megy, egyszer kirántom a dokk tápját, vissza, és utána megy. Az volt macera, amire erre rájöttem.
(És azért van Lenovom Dell dokkal, mert valami főfejes régen ott felejtett némi cuccot, nem is hozzánk tartozik, meg nem is érdekel minket, kié -> használatba vettem a dokkot, amikor egyszer hiány volt C-s cuccokból, és nálam maradt.)
-
Tikakukac
titán
Bármi, az összes Dell 90-estől 20-asig, WD15 és WD19-el. Ha szeretnéd elkezdem felkarcolni, hogy milyen 5490 meg 5400 az. Tök lényegtelen, már régen túl vagyunk a kérdezgetésen, régi kapcsolatokat felelevenítettem és tudják a Dellnél, igen, máshol is ez van.
A T480 váltás és úgy általában márkaváltás is amiatt maradt el, mert megkérdeztem a tulajokat, mik a tapasztalatok és ugyanez van itt is, csak pepitában. 19 vagy egy híján 20, emiatt nem cserélek gépet egy durva időszak alatt
-
válasz
Tikakukac
#115592
üzenetére
"Ha közel hibátlan"
Azon kívül, hogy a tökéletes amúgy sem létezik, a fentebb vázolt horrornál csak jobb lehet
De tényleg írj már egy típust, mert errefelé azért ennél sokkal jobban működik mindenféle üzleti gép mindenféle üzleti C dokkal (ha nem is tökéletesen), szóval érdekelne, mi produkálja ezt. -
Tikakukac
titán
Inkább használsz 10 éves gépet, ami nem bír 10 órát

Lassan ott tartunk, hogy igen. Tudod mennyire qrva idegesítő, mikor rádugod azt a sz@rt és nem ad képet és nem ad képet és lehúzod és megint vissza és nincs ethernet vagy épp az USB fagy be amikor épp pályázati anyagot kéne konvertelni kifele leadáshoz? Eléggé az.Amúgy nem próbáltál noname C-s portreplikátort? Mert azok viszont eddig minden gépünkkel közel hibátlanok... (Ezt még kevésbé értem. Valószínű nem Tnuderbolt.)
Ha közel hibátlan akkor kösz, de nem is akarom kipróbálni. Közel hibátlanul működő gépet kívánok minden területre. Hátha az előkaparna végre az emberekben valami sarokra állást. -
válasz
Graphics
#115584
üzenetére
Jogosan hát, csak nincs más :S Kb. minden C-s dokk ilyen fos.
(Mondom, HP nagyjából kivéve, pár havonta jön egy ticket, usernek elmondom, hogy táp ki-be, és utána boldog.)@Tikakukac : "Nem húzok ki semmit, nem resetelek semmit, nem telepítek semmit, nem járok fél lábon 5 másodpercet a dokkolók Istene előtt stb."
Inkább használsz 10 éves gépet, ami nem bír 10 órát
Amúgy nem próbáltál noname C-s portreplikátort? Mert azok viszont eddig minden gépünkkel közel hibátlanok... (Ezt még kevésbé értem. Valószínű nem Tnuderbolt.)
"mit szólna a kedves PR-es hozzá, ha azt mondanám, hogy így viszont a gépükkel fogok feneket törölni, mert kb. azt még stabilan tudja, "
Nem mondom, én is mondanám neki, az nem kérdés
@Graphics : Itt csak a gyártónak van sara

-
HSM
félisten
válasz
S_x96x_S
#115581
üzenetére
"I found several USB-C hubs with the same case, same specs, and probably the same components… for 10 euros a piece. Paying 90 euros just because some company printed their logo on it feels… wrong. Ah, whatever."
No igen...
" I’d also say “avoid the RTL8153 at all costs”, but given that chip appears to be everywhere… good luck with that!"
Lazán kapcsolódik, de én az asztali gépen szívtam a 2.5G-s Ethernet vezérlőjük driverével. Ott is kellett vagy egy év, mire végtelen számú panasz után történni kezdett valami, és kb. 5 driver verzió után elkezdett megbízhatóan működni. [link] -
S_x96x_S
addikt
hivatalosan bejelentették a Ryzen Pro 6000 -t.
az also sor, ami bennünket érdekelhet:

meg ez:

-
Graphics
Jómunkásember
válasz
Tikakukac
#115585
üzenetére
Mondjuk az is biztos, hogy biztos rengeteg sara van a gyártónak, de hogy a user sem enged.
Akkor elértünk oda, hogy nem kell venni semmit, mer' az ingyen van.
Én azért csiszolok ezen a hozzáálláson, főleg ha a munkám is. Nagy puffogva ezt mindig elő lehet adni, megértelek. De kicsit hangzatos, mint a kampányidőszak.
-
Tikakukac
titán
Nem húzok ki semmit, nem resetelek semmit, nem telepítek semmit, nem járok fél lábon 5 másodpercet a dokkolók Istene előtt stb. Nem. Nem és nem. Ez nem az a szakma, ez nem az a topik, ez nem az a terület, ahol restartolgatunk és megoldunk gyártói hanyagságokat (orbitálisan nagyokat mostanság). Ilyet konzmerben se nagyon, de ha mégis, akkor rohadt olcsó eldobós kategóriában maximum. Ott elfér. Itt nem.
Nem lőttem le semmit

Te nem. Mások meg máshol igen. Én is
Mondjuk a gépet a cég veszi, mi max. azon anyázunk, hogy jön jegy az idióta dokkok miatt, de bőven kibírható a szint. Az más dolog, hogy ilyen árkategóriában tényleg frankón kéne működnie, de már elengedtem, nem idegesítem magam ezen.
Erre szoktam mondani, hogy akkor én is elengedem. Nincs net a gépen kábelen, lecsukva meg szar a wifi? Akkor a mai melót elengedem. Így is lehetne amúgy csinálni, csak nem tudom mit szólna a kedves PR-es hozzá, ha azt mondanám, hogy így viszont a gépükkel fogok feneket törölni, mert kb. azt még stabilan tudja, a működést már nem
-
válasz
Tikakukac
#115582
üzenetére
"Gyártó szerint is. Mindegy milyen, ha le van írva, akkor működjön. Pont."
Igaz, ezt várnám, de azért szopásnak nem nevezném, hogy néha kihúzom a dokk tápját. ("Rendszergazda" vagyok magam is, nagy cégnél.)"Az, hogy valakinek az ingerküszöbe fél miskás üzleti notebooknál ott tart, hogy inkább lelő funkciókat "
Nem lőttem le semmit
Mondjuk a gépet a cég veszi, mi max. azon anyázunk, hogy jön jegy az idióta dokkok miatt, de bőven kibírható a szint. Az más dolog, hogy ilyen árkategóriában tényleg frankón kéne működnie, de már elengedtem, nem idegesítem magam ezen. -
Tikakukac
titán
de azért általánosságban elmondható, hogy a C dokkok használhatóak (azzal együtt, hogy van vele macera), csak te vagy extra peches

Nem, nem mondható el. Mivel mindegy melyik márkával foglalkozó flottamenedzsert és rendszergazdit kérdezek pont úgy szopnak ahogy én.WTF milyen dokk és milyen gép?

Egymáshoz passzoló gép és dokk. Gyártó szerint is. Mindegy milyen, ha le van írva, akkor működjön. Pont.Az, hogy valakinek az ingerküszöbe fél miskás üzleti notebooknál ott tart, hogy inkább lelő funkciókat és inkább reflexből kétszer csatolja fel a dokkot... hát az rohadt nagy bizonyítvány a gyártók felé. Csak olvass vissza, nem én írom sorban ezt, tudok bankot, ahol már hibajegy sincs leadva a fura működésre, mert nem tudnak rá választ.
És ne, ne legyen macera. Azért nem veszek ötletpadok meg inspirációt meg sátorgépet, hogy ne kelljen macerának megélnem a munkámat. Semennyire. Különben mi a francnak verek ki az ablakon kétszer annyi lóvét.
-
S_x96x_S
addikt
válasz
Tikakukac
#115578
üzenetére
> a mai laptopok type-c dokkolókon perifériákat illeszteni
> sajnos nem jelentik azt, hogy a valóságban is működnek.tele van a net USB-C hub (rém)történetekkel ..
főleg a Realtek RTL8153 chipess hubokat szidják -
( mert azok a Macbook-okat nagyon nem szeretik )USB-C hubs and my slow descent into madness ( 2021 )
" I’d also say “avoid the RTL8153 at all costs”, but given that chip appears to be everywhere… good luck with that!"bár ~1 éves írás .. megint nagyot szaladt
a téma a közösségi médiában
https://news.ycombinator.com/item?id=30911598
( 1144 points 14 days ago - ami soknak számít .. )------------
Bár sokan írigylik a Maceseket .. hogy ott minden müködik
( ~ "a szomszéd rétje mindig zöldebb" )
azért ott is derülnek ki problémák.
"M1 Thunderbolt ports don’t fully support USB 3.1 Gen 2"
April 18, 2022 -
HSM
félisten
"De használni meg kényelmetlen volt"
Nekem tökéletes volt. T420, T430 is, nagyon szerettem őket használni, és nekem nem kellett használnom hozzá a véletlen tapizás védelmet, mert minimális odafigyelésel el lehetett kerülni a véletlen hozzáéréseket."melyiken van trackpoint"
Dell-eken volt korábban 3-gombos, de az új modelelkre tudtommal már nem teszi pár éve. HP-nál pedig csak 2-gombosak vannak, ami megint nem jó, mert a középső kellene scrollozni. Marad a Thinkpad-vonal. Egyébként az AMD-s T14 G2 még biztosan megfelel az igényeimnek, szóval egy pár generációra még valószínűleg nem maradok gép nélkül.
#115579 hcl : Dokkokkal én is szívtam keményen pár hónapot: [link] .
De most egész jól megy már, remélem megtartja a BIOS a jó szokását. Ez amúgy egy egész jó tudású HP dokk, de bekapcsoló gomb persze nincs rajta, ez is mókás, modern dokkos gépet kapcsolgathatom a konnektor-kapcsolóval.
-
válasz
Tikakukac
#115578
üzenetére
"ehát akkor ezredjére is: az, hogy papíron alkalmasak a mai laptopok type-c dokkolókon perifériákat illeszteni sajnos nem jelentik azt, hogy a valóságban is működnek."
De akkor írd ezt, mert nem lehetett kihámozni, mit akarsz. Amúgy a valóságban működnek, csak nem túl jól. Együtt tudok vele élni, bár van vele macera, de azért inkább működik mint nem."Az, hogy menjen a céges gépemen a dokkos ethernet úgy 50 fajta bios és firmware kellett,"
WTF milyen dokk és milyen gép?
Én a D6000-es Dell dokk firmware-ét updateltem, a 480-asét csak amennyire a céges image szokta, és azért nagyrészt működik (azzal együtt, hogy néha ki kell tépni a C-ből). Annyira sz@rul, mint amit írsz, a cégnél kb. egy gépünk sem döglik a C dokkokkal...
De a HP usereink amúgy meglepően keveset panaszkodnak a C dokkokra. A gépekre inkább
Szal értem, mi a gond, de azért általánosságban elmondható, hogy a C dokkok használhatóak (azzal együtt, hogy van vele macera), csak te vagy extra peches

-
Tikakukac
titán
WTF, de ezt kb. minden tudja, ami új... Vagy akkor az a bajod, hogy csak régi dokkok van a cégnél?
Nekem az a bajom, hogy nem olvasol. Tehát akkor ezredjére is: az, hogy papíron alkalmasak a mai laptopok type-c dokkolókon perifériákat illeszteni sajnos nem jelentik azt, hogy a valóságban is működnek. Ugyanis nem működnek, hektikusak, random hibákat generálnak, olykor súrolva a használhatatlanságot. De már vagy 10-en leírtuk ezt csak az elmúlt 1-2 hétben. Figyelj jobban és megérted mi a probléma. Az, hogy menjen a céges gépemen a dokkos ethernet úgy 50 fajta bios és firmware kellett, végül most már csak heti 1 eldobásom van. Cserébe az altatásból vissza nem térés és elalvás még mindig csak bios herélés útján működik.Tehát amit szeretnék, hogy a feature lista ne úgy működjön, mint egy Alis svájci bicskán.
-
válasz
Tikakukac
#115571
üzenetére
WTF, de ezt kb. minden tudja, ami új... Vagy akkor az a bajod, hogy csak régi dokkok van a cégnél?
BTW átalakítózás? Nekem pl. itthonra van olyanom, ami Sony dugós tápból + lapos Lenovoból is csinál C-t. Noname portreplikátorral is jól megyen. És ez egy kerek dugós Lenovo tápról lapos Lenovo dugót átalakítóról is megy néha
@HSM :
"Ott még az agyukat is használták a mérnökök, nem csak a konzumer trendeket követték."
De használni meg kényelmetlen volt, szóval én üdvözlöm a dolgot. A billzet sem kellene, hogy kisebb legyen... körülötte legyen kisebb a káva
Amúgy nem tervezési hiba a véletlen tapizás elleni védelem, amiket huzamosabb ideig használtam nagy tapipaddal, azokon a gépeken szépen megy mindenféle OS és többféle ablakkezelő alatt is. Leggyakrabban pont a saját T430-amon kattintok véletlenül, KDE-vel
A dokk tápja : a 60W a gépnek kell, de a dokkon levő többi eszközt is ki kell szolgálni, az elméleti maximumon, azért szokás előírni erősebbet.
"Ha egyáltalán létezni fog még ilyen, amikor legközelebb fejlesztenék majd. "
Akkor választasz abból, ami van -> köszi mesterségesen gerjesztett igények
Amúgy ha kicsit előbb írod, körbenéztem volna a céges gépeken, mert van HP DELL Lenovo, hogy melyiken van trackpoint... De az nagyon kezd rétegigénnyé válni. -
válasz
FoxiestFox
#115561
üzenetére
"és odaadom az asszonynak hogy váltsa le végre a T430s-t"
Tavaly év végén cseréltem le a T430s-t egy P53-ra. Nincs semmi baja a régi gépnek. i7 dedikált VGA, SSD, még az akku is bír egy jó órát, tehát teljesen jó. Közel 10 év használat után egy zsanérpárt és egy coolert kellett cserélnem. Sajnálom elajándékozni, eladni. Időnként előveszem, sokkal ergonomikusabb mint a jelenlegi, ezen megfájdul a kezem, nagynak és kényelmetlennek találom.
Az, h mi lesz vele nem tudom, egy vászonszütyőben pihen. -
S_x96x_S
addikt
válasz
Tikakukac
#115571
üzenetére
> Kell egy rohadt laptop, ami elketyeg 10 órát magasabb fényerőn neten lógva
AZ AMD "igéretben" már : "akár" 29 óránál tart ..

> Ezt a feladat kell megoldania 2022-ben a laptopot gyártó cégeknek.
szerencsére még nincs vége az évnek!
-
HSM
félisten
"Szerintem csak megszokásból"
Éppen akkora volt, hogy kényelmesen gépelve nem tapicskold a tenyereddel. Ott még az agyukat is használták a mérnökök, nem csak a konzumer trendeket követték."véletlen érintés elleni védelem, nekem pl. kitűnően működik."
Örülök neki, nekem szörnyű tapasztalataim vannak vele. Ki nem állhatom, ha csak középről tudom csak elkezdeni használni, vagy letiltja, amíg (szerinte) gépelek... Ráadásul szoftverfüggő, nem minden környezetben van rá megfelelő support. Illetve egy ösztönös undor fog el minden olyan megoldástól, ami kapásból tervezési hibás, de nem baj, majd a szoftver "megoldja"....
"Nemtom hirtelen, mekkora táp kell egyes Lenovo dokkokhoz"
Én sem tudom, de szerintem irreleváns. Egyébként a saját Gen1 USB-C dokkjuk ugyanúgy csak 60W-nyi kakaót ad a gépnek [link] . A HP dokkolómnak amúgy 90W tápja van, de csak 60W-ot ad ebből tovább a rákötött gépnek, aminek ezek szerint bőségesen elégnek illene lennie. (És a gyakorlatban is elégnek tűnik.)#115553 hcl : "azt a gépet fogod megvenni, ami neked kényelmes"
Ha egyáltalán létezni fog még ilyen, amikor legközelebb fejlesztenék majd.
Egyébként a mostani AMD-s T14 G1 és a T480s is egészen hasonlított arra, ami megüti a szintet (bár a T480s win alatti PL bugja elég gáz), de más gyártó/típus már ott kiesik, hogy nincs jól használható vagy semmilyen pöcökegér. A Lenovo T14s G2 újratervezés már kevésbé tetszett, mint az elődei. A friss T14 G3-at még nem döntöttem el, tetszik-e, majd a tesztek, részletes bemutatók után.
#115556 vicze1 : Ez tény, vélhetőleg ki tudtak belőle sokmindent spórolni, hogy tulajdonképpen két USB-C-n és még egy ethernet porton csatlakozott be.
#115560 hcl : Jó a négymagosított T430, nálunk sem véletlen van egy. De azért bőven van különbség a hatmagos T14-hez képest, és nem csak fogyasztásban.
#115566 Tikakukac : Szerintem legalább ennyire: [link] .
#115571 Tikakukac : És mindezt lehetőség szerint megbízhatóan.
-
Tikakukac
titán
-
-
Gondwana
addikt
Nálam a T480 tud 10 óra fölött egy töltéssel, mondjuk, videóvágáskor inkább csak 5-8h, mechanikus dokkolón ül most is (40AH), a kijelzője tudja az sRGB-t, igaz, a 300nitből csak 297nit, de az elég egyenletesen, i1 szerint, 2560x1440 felbontáson. Egyedül a benne lévő T470-hez való (nem fehér LEDek, hanem tarkák) billentyűzet tud időnként köszönés nélkül kikapcsolni, de a trackpoint ilyenkor is megmarad, meg a dokkról az Ultranav Traveller is - amin még van beágyazott numpad, hogy ne kelljen a Win+. kombóval speckarakterezni, hanem legyen Alt+ASCII is. Megértem az örök keresés nyughatatlanságát, és örülök, hogy kiszállhattam belőle. X201 Frankepadok után így is rengeteg a kompromisszum.
-
Tikakukac
titán
Én azért rittyentek neked egy elég combos listát ami tud 10 órás üzemidőt
És miért kell azért 10 éves géppel járni, mert nem tudod dokkolni...?
Azért kellene 10 éves géppel járkálnom, mert sorban kivezették a srácok a rendes csücsis dokkolókat az új pedig hulladék. Ahol meg nem és még nem matuzsálem a gépmadár, ott meg szájbavertek 1 RAM slotokkal, meg repedős házakkal, okádás kijelzőkkel stb. stb. stb. Ne tudd meg mennyit kevertem már a témakörben és a kapu bezárult. -
-
Tikakukac
titán
Ok, amiről most beszélek az 10 óra és fölötte. Azon a síkon amiről te beszélsz ez minimum 1 akkucsere és akkor járhatok plusz akkuval meg hozzá fabrikáljak töltőt is. Nope.
És ugye mindezt többek között azért, mert nem tudom dokkolni a gépemet, ezért 10 éves vassal kell járjak. Hogy remélem ilyenkor legalább kicsit szégyelli magát 1-2 ember a gyártó headjében.
-
-
Sziasztok!
Korábban T és W szériás thinkpad laptopjaim voltak. Úgy tudom ezek a "tipikus üzleti" laptopok lenovo vonalon. Mivel másabb egy L széria? Thinkpad L390 Yoga ellen szóló érvet tudtok mondani?
-
válasz
FoxiestFox
#115561
üzenetére

Én ennyire nem szoktam beterhelni a T400-at, de az is még egészen használható, csak kicsit fiatalabb
(Mondjuk abban is SSD+8GB RAM.) -
válasz
Tikakukac
#115559
üzenetére
Erről jut eszembe, tegnap éjjel keményen meghajtottam a T601-et.
Alapvetően csak Office és böngészés +Discord +Spotify a use case, most viszont volt sok tabos Youtube, onnan letöltögetés, zenekonvertálás, 720p videók, és zenék vágása, kis Lightroom, és a cucc állta a sarat használható sebességgel.
Nyilván nem olyan mint egy modern gép, de nem voltak több másodperces lagok, végig reszponzív és ügyes volt.TIZENÖT éves gép basszus. Komolyan hihetetlen ahogy képtelen kikopni a használhatóságból. Emberek akik a megjelenés évében születtek, már kész felnőttek.
Ebbe kemény belegondolni.
Szinte minden más, ami mobiltech, és 15 éves, már papírnehezék.
Imádom ezt a gépet.
A Carbonom mióta kettétört az egyik zsanér, szétszedve van bebaszva a fiókba, mert úgy visszaszoktam erre a gépre, hogy már semmi szükségem arra. Húsvét alatt rendeltem csak meg az új zsanérokat és bezelt, meg fogom javítani, és odaadom az asszonynak hogy váltsa le végre a T430s-t.
Azt meg el fogom csórni és kap 7 soros billt és IPS-t, s majd talán egyszer arra váltom le a Frankenpadot. -
-
-
vicze
félisten
"nem sok értelmét láttam a mechanikusnak "álcázott", valójában dupla USB-C-vel működő dokkoknak"
Annyi értelmét én láttam és tapasztaltam, hogy üzembiztosan működött, többnyire gond nélkül, max FW-ket kellett frissíteni.Pl. Lenovo-tól normális USB-C dokkot, ami olyan üzembiztosan működik, mint a TB3 dokkjaink, épp nem lehet kapni, még listázva sincs már. A Hybrid van amit 1000% hogy nem fogok venni, mert pénzkidobás...
Na meg a normális USB-C dokk majdnem 2x a mechanikus Pro-hoz képest... Valahogy az se segít a költségvetésen és átverni rajta. -
válasz
Tikakukac
#115554
üzenetére
Tudom, én is csinálom, de attól még úgy vagyok vele, hogy a Lenovo belső fejlesztési folyamatai nem rám tartoznak, és amúgy minden cucc felépítése valami ilyen hosszú alkun-küzdelmen át alakul ki (meg esetleg végeznek piackutatást).
Nyilván én is olyan gépet akarok, ami működik, ha dokkolom, de ha nincs, akkor vagy veszel olyat, ami kevésbé sz@r, vagy nem veszel. A mesterségesen gerjesztett igények sajnos elég rossz dolgok

-
Tikakukac
titán
Ezt mondhatja ám a designrészleg is a marketingnek, hogy figyu, 14"-on nem fér el

Mondhatja, de nem fogja érdekelni őket. Én napi szinten csinálom azt, hogy jön az igény, elmondom technikailag mi megoldható és mi nem, főleg mi az, ami pénzben is még reális lehet, majd jön a facebook kommandó és jól kiderül, hogy hülye vagyok. És ennyi

Userként ugye van az a kényelmes dolog, hogy azt a gépet fogod megvenni, ami neked kényelmes.
Userként volt ilyen hatalmad 10-15 éve. Ma már nincs. Én akarok egy olyan üzleti laptopot, amit ha dokkolni akarok, az működik. Mondd, nagy igényeim vannak? Úgy tűnik igen, mert nem tudják teljesíteni. Én akkor most mit vegyek?
-
-
Tikakukac
titán
lveszi a helyet - igaz, a hely véges, de ez már a designer dolga, hogy oldja meg az elférést

Mint tesóméknak mikor megmondják, hogy 50 misi van a lakásra, lesz 3 gyerek, szóval kell a 3 külön szoba, plusz egy háló, legyenek a terek tágasak és szellősek és mindezt valahova Budapestre kéne elképzelni. Oldják meg, ők az építészek.
Ez nem így megy.
-
"Nem véletlen volt olyan pici pl. a T410-T430 időkben. "
Szerintem csak megszokásból + valami managger kitalálhatta, hogy drága
Elveszi a helyet - igaz, a hely véges, de ez már a designer dolga, hogy oldja meg az elférést

Belenyúlsz : véletlen érintés elleni védelem, nekem pl. kitűnően működik.
Pöcökegeret meg amúgy a legtöbb user nem tudja, mire való."Nekem párszor beszólt a gép BIOS-a, hogy gyengébb a tápom, mint amivel gyártották"
Nemtom hirtelen, mekkora táp kell egyes Lenovo dokkokhoz, de a 480 C-s dokkjának is kell a 135W ha jól emlészem...@fattyu : Pont 6000-est használok a 480-hoz, hát azt nem mondanám, hogy tök jó, de eldöcög
Persze firmware updatelve, stb. -
golyani
őstag
Sziasztok,
Adott egy L580 (20lx-s5j500 ha jól rémlik) amit upgradelnék. i3-8130 mellé tervezek 2*8gb ramot, nem tudom 4+8Gb mennyire ördögtől való?
A WWAN kari helyére bepattintanék egy 2242-es 500 környéki SSD-t, hogy a benne lévő 500-as hdd megmaradjon tárhelynek. Itt abban van tudásbeli hiányom, hogy van-e valami méretkorlát? Vagy a PCIe-be amit beleteszek azt felismeri és kész? Az zavart meg hogy gyári alkatrészek között 128/256GB volt a max. -
HSM
félisten
"A nagy érintőpad mondjuk sosem baj."
Szerintem de.
Elveszi a helyet a billentyűzet és pöcökegér optimális elhelyezésétől, illetve folyamatosan belenyúlsz véletlen gépelés közben, ha túl nagy. Nem véletlen volt olyan pici pl. a T410-T430 időkben. Annál persze picivel lehet még nagyobb, de amikor az óriásiból csinálnak mégnagyobbat, annak már kevés értelmét látom, ellenben az egyre nyilvánvalóbb hátrányokkal. 
#115516 sutszi : Én pl. azért ritkán használom a padot is a pöcök mellett.
#115519 vicze1 : A mechanikus dokk eltűnését én a Tx80-aknál sajnáltam már.
Őszintén szólva, nem sok értelmét láttam a mechanikusnak "álcázott", valójában dupla USB-C-vel működő dokkoknak. Főleg a modernebb gépeknél, amikben már nem ősrégi DP jel fut, esetleg TB3, így nagyobb felbontás támogatása is megoldott egy vezetéken.A sávcsökkentés lehetősége jó észrevétel, ez tényleg hasznos lehet, mivel alapvetően a kevesebb sávszám csökkenti a fogyasztást, illetve az SSD gyártási költségét is csökkentheti.

#115520 FoxiestFox : "Sok minden áldozatul esett..."
Ennyire talán nem rossz a helyzet. Pl. a T14 G1-en amit használok, az 1.8mm-es úton járó billentyűzet szerintem továbbra is igen kellemesen használható, és a csatlakozó kínálat is szerintem kitűnő, én legalábbis nem hiányolok semmit róla, van Ethernet, HDMI, két hagyományos USB, két DP-á alakítható, töltős USB-C, mikrofonos jack. Egyedül az olcsón cserélhető, strapabíró hagyományos töltőport hiányzik kicsit, elfért volna.#115526 sutszi : "idegesített, hogy recseg-ropog meg hintázik"
Ez így igaz. Viszont az ha ráéreztél hogy kell bedokkolni, gyakorlatilag 100-ból 99 alkalommal elsőre működött, az az egy is az volt, amikor valamiért nem sikerült jól becsatlakoztatni. Ezt több mechanikus gép és generáció alapján mondom.Szóval az USB-C kompatibilitása, univerzalitása és kényelme egy vezetékkel egyébként nagyon jó, csak sajnos a gyakorlati megvalósítás valamiért sokszor nem lett olajozottan működő.
"csak működik"
Igen, kivéve, amikor nem.

#115530 fattyu : "zokogva ríttuk vissza az igazi dokkolókat"
Ugyanez a tapasztalat nekem is.
Most éppen van BIOS patch az AMD-s T14 G1-emen, amivel kb egy hónapja végre lekopogom megbízhatóan működik, már csak kb. 10-ből egy alkalommal indul kép nélkül és kell kihúz-bedug újraéleszteni a dokkolót. Nevetséges, de már ennek is piszokul örülök ahhoz képest ami volt.
Érdekes, előtte ezzel a HP dokkal amúgy egy T480s egész jó aránnyal működött USB-C replikátorhoz képest.
#115535 FoxiestFox : +1. Pár hónapig minden indításnál kellett egy kihúz/bedug a dokkon, legszívesebben kivágtam volna az ablakon egy hét után az egészet ahogy van....

#115547 hcl : Nekem párszor beszólt a gép BIOS-a, hogy gyengébb a tápom, mint amivel gyártották és ami az ajánlott, és legyek kedves azt csatlakoztatni.

Egyébként valóban igaza volt, a gyári 65W helyett a dokkom "csak" 60W-os PD szabványt tud. Nevetséges. Egyébként tökéletesen üzemel róla, teljes teljesítményen, töltés közben is. -
-
S_x96x_S
addikt
válasz
Csaby2021
#115538
üzenetére
> lenovo t480 és egy lenovo t470-ről lenne szó
én a kettő közül a Gen8 -as T480 -at választanám.
Most egy T480s -et hajtok ( i5-8250 )
és ha kell teljesítmény - akkor alá teszek +2 extra radirgumit,
hogy legyen alul szellőzése.
ha meg csendre vágyom - akkor visszaveszem a frekvenciát ..
( persze a T480s egy relative jó hűtéssel rendelkezik )Ami fontosabb:
a T470 nincs benne a Windows 11 támogatási listában,
a T480 pedig benne van. ( hsz_115480-115480 )- vagyis pár év múlva nem lesz rá virus és egyéb frissítés ,
és a másodpiacon is nehezen lehet eladni.
- és nem futnak rajta a win11-es egyszerű játékok se ..én az ismerőseimnek is a T480 -at javasolnám.
-
Graphics
Jómunkásember
válasz
Csaby2021
#115538
üzenetére
3 topicban sikerült ezt a kérdést feltenni, húsvétkor nincs itt akkora mozgas.
Az i5-8350 négymagos processzor, időtállóbb.
A GPU tekintetében nagy különbség nem lesz, de rengeteg youtube teszt van fent, az számodra lehet mérvadóbb.
Értelemszerűen az UHD620-as valamivel erősebb
-
Csaby2021
tag
sziasztok azt szeretném kérdezni hogy gyakorlatba menyivel jobb kisebb játékokhoz i5-8350u gpu-ja a i5 7300u gpujátol egy lenovo t480 és egy lenovo t470-ről lenne szó
-
válasz
MrSealRD
#115536
üzenetére
A leghosszabb ideig W500-at használtam dokkal, soha nem volt sikertelen dokkolásom.
Mostanában csak a T42-t és T43-at dokkolom Dock II-be (van benne egy Aureal Vortex 2 hangkártya, PCI, játékokhoz használom a gépet külső perifériákkal és ezzel a karival), szintén nem volt még gond.Céges HP noti, és USB C dokk, utóbbi néha elfelejti, hogy neki USB eszközöket is kellene kezelnie a töltésen és a hálózaton kívül. Úgy nehéz dolgozni.
-
válasz
FoxiestFox
#115535
üzenetére
Full hibátlan megoldással én még soha egyetlen területen sem találkoztam...
átmeneti zavar után -> Ezt azért definiálnám...mert nyilván nem arról van szó, hogy minden csatlakozásnál probléma van...hanem az esetek egy kisebb %-ban.
-
-
Huhh ez egy nagyon vegyes felvágott világ. Van egy kollégám, aki Mac-hez vett különböző típusú dokkolókat tipikusan kínai forrásból. De itt most ne a gagyi cuccot képzelje el senki. Fizikailag és "elvi" képességekre is impozáns, jól kinéző szerkezetekről van szó. De mindegyiknek volt valami működési anomáliája... Mindegyiknek más!
Van aki szerint a Thunderbolt alapú dokkokkal kevesebb a nyűglődés.
Amúgy a 40AF-ek esetében is látok fura dolgokat, de én kompromisszumra hajlandó vagyok. Ha egy ki/bekapcs, vagy kihúz/bedug elég, hogy menjen valami egy átmeneti zavar után, akkor azt letojom...nem csinálok ügyet.
Egyébként a 40AF-et mac-es emberek is használják és jól elvannak... a legnagyobb probléma nem a dokkolóból fakadt hanem az egyéb üzleti ökoszisztémából... -
válasz
fattyu
#115530
üzenetére
Lenovoval használok Dell dokkot, de akik melóhelyen Dell dokkot használnak Dell dokkal, vagy Lenovot Lenovoval, ugyanerre panaszkodnak.
Teljesen általános, hogy bemegyek, bedug, semmi nem megy, dokk tápja kihúz-vissza, és jó. És utána jó 2 napig
Ettől még sokkal kényelmesebb az "1 C-t bedugok" dokk, csak lehetne belőle már működő is
A noname portreplikátoraink, amiket néha dokk helyett adunk, viszont 100%-ban működnek. Mindennel. WTF! (Asszem azok nem Thunderbolt-osak.) -
fattyu
veterán
válasz
Graphics
#115527
üzenetére
amennyit mi szopókáztunk az usb port replikátorkkal (ne hívjuk ezt dokkolónak please) az elképesztő. zokogva ríttuk vissza az igazi dokkolókat.
hogy usb 3 vagy type-c mindegy volt.
a legokádatosabb megbízhatóságot a lenovo type c "dokkolója" mutatta t480akkal.
klavi egér headset monitor. dobsz egy 10 oldaló kockával. 1-5ig SEMMI nem működik. 5-9 között valami megy. Kép van de usb nincs, vagy usb van de kép nincs. 10est dobsz akkor van minden.... arányaiban így nézett ki. ember áll és percekig kihúz bedug... -
válasz
FoxiestFox
#115515
üzenetére
Én a T400-am kis touchpadjét érzem kényelmetlennek
A 430-é sem igazán jó, a céges 450...480-aké megfelel.Amúgy ja, a normális billentyűzetre is lenne igényem

@vicze1 : A 480, 280-hoz való C-s dokk nekem nem fog hiányzoni, a sima C-s dokkok/portreplikátorok meg igen kényelmesek
Csak működnének rendesen...
@Graphics : Ha csak 1 kábelt dugsz be, az is elég kényelem, ugyanezt tudja a C-s dokk is.
-
válasz
FoxiestFox
#115520
üzenetére
Az utóbbi időben sokat változott a véleményem... Pl 40AF dokkokat tettünk be a munkaállomások nagy részére és szinte mindenki megörült neki, hogy 1 kábelen jön az áram, meg a 2 monitor képe és nem feltétlenül kell töltővel rohangálnia... Mechanikus dokkolókat az elején szerettem... Az elején... Utána baromira idegesített, hogy recseg-ropog meg hintázik ide-oda... T61-től felfelé volt pár darabhoz szerencsém, de mindegyiknek ez volt a betegsége...vagyis inkább normalitása.
Szóval most végre van egy olyan csatlakozó szabvány ami implementációtól függően több célra is jól használható... de még fejlődnie kell és nagyon remélem, hogy egyszer majd eléri azt a szintet, hogy egy PXX géphez is elég legyen egy 65-95W-os töltő... mert az is több mint a semmi és adaptívan a körülményekhez simán tudná tölteni azt is. Ehelyett mi a realitás? Az, hogy rádugom a kábelt, és fullba lesz@rja a gép, hogy történt bármi is...
Én valahol megértem az Apple féle "csak működik" filozófiát... ami amúgy egyáltalán nem megy szembe a jó munkagép ergonómiával... csak sokan sarkosan nézik.
-
S_x96x_S
addikt
> . A jatek virtualis gepen nem akar futni, a gepigenye nem komoly.
azért nézd meg, hogy pl. a wine - adatbázisában mit irnak róla..
hátha a wine támogatja ..
és akkor dual -boot Linux-al meg van oldva a problémád.pl. az
Euro Track Simulator -" Platinum" és az jót jelent.
https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=7989 -
S_x96x_S
addikt
> A problema az, hogy Win7-el szeretnem hasznalni a gepet,
32 vagy 64 bit ?
amúgy én nem kötnám rá a gépet az internetre , mert
a Microsoft már nem készít "Biztonsági frissítések vagy javítások"-at
"Bár továbbra is használhatja Windows 7-et futtató számítógépét, a folyamatos szoftver- és biztonsági frissítések nélkül jobban ki lesz téve a vírusoknak és rosszindulatú programoknak. A biztonság megőrzésének legjobb módja, ha Windows 10-re vált. A Windows 10 pedig egy új számítógépen nyújtja a lehető legjobb élményt. Ugyan a Windows 10 régebbi eszközére is telepíthető, ezt nem javasoljuk."> merthogy a kedvenc jatekom azon fut,
azért én utánnanéznék,
hogy virtuális gépen keresztül futtatható-e az a játék.
a legtöbb programnál megoldható.Azért az se árt, hogyha megadod, hogy milyen a gépigénye,
mert a legtöbb Thinkpad-ben nincs dedikált GPU.> Melyik az a legutolso sorozat amire meg gond nelkul
> felmegy a Win7 es driverek is vannak?elméletileg win10 -ről lehet downgradelni
"Installing or Downgrading to Microsoft Windows 7 from a system designed for Windows 10 - ThinkPad"a drivereket meg a meglévő típusnál a letöltésnél meg kell nézni.
-
jss
aktív tag
Sziasztok. Thinkpad-et vennek ujra, korabban volt mar. A problema az, hogy Win7-el szeretnem hasznalni a gepet, merthogy a kedvenc jatekom azon fut, fontos dolog nem lenne a gepen. Viszont jo lenne egy modernebb darab, koltseghatekonyan. Melyik az a legutolso sorozat amire meg gond nelkul felmegy a Win7 es driverek is vannak?
-
-
vicze
félisten
Én a mechanikus dokk végleges eltűnését sajnálom, főleg mert elég sok eszközt kell kerélni ezért idővel.
4.0-ás PCIe SSD-nek a lényege, és hátránya, hogy le lehet 2 sávra csökkenti a sávokat 4-ről, marad másnak PCIe sáv(USB4?), viszont a 3.0-ás SSD-k lassabbak lesznek benne.
LPDDR5 pedig csak forrasztott lehet, így az nem is kérdés.
-
Apollyon
Korrektor
válasz
FoxiestFox
#115515
üzenetére
Sokkal inkább probléma, hogy teljesen értelmetlen dizájn szempontból egy téglalap alakba van nyomorítva a billentyűzet, így túl kicsik a gombok, és rengeteg feleslegesen üres hely van kihasználatlanul a keyboard és touchpad körül.
-
-
válasz
FoxiestFox
#115515
üzenetére
Az nem elég ha a touchpad kikapcsolható BIOS-ból?
-
-
-
HSM
félisten
válasz
S_x96x_S
#115512
üzenetére
Néhány speciális esetet leszámítva nem hinném, hogy 4.0-s SSD bármit is hozni fog, illetve a billentyűzet útja is sajnos csökkent 1.5mm-re, miközben természetesen az érintőpad tovább nőtt. (Kíváncsi leszek, mikor érjük el, hogy nagyobb legyen, mint a gép, majd csinálhatnak kihajtogatható tapipadot, mint annak idején a 701C billentyűzetét...
)Viszont igencsak üdvözlöm a 16:10-es formátum visszatérését.
-
S_x96x_S
addikt
hamarosan ...
ThinkPad T14s Gen 3 (14” AMD) Laptop - > " Coming Soon"
https://www.lenovo.com/us/en/p/coming-soon/thinkpad-t14s-gen-3-14-amd/len101t0015- AMD Ryzen ( up 6xxx APU ; Integrated AMD Radeon™ 600M graphics )
- PCIe SSD Gen 4
- LPDDR5 6400Mhz, dual channel, soldered
- USB-C 4.0 -
-
válasz
FoxiestFox
#115505
üzenetére
Nem az volt, csak egy időben volt divatja. Van ez így.
Az a DX4 durva jó
@Tim82 : Ilyen Compaq valami borzalmat fogtam... P2 volt...
A tablet megint más

-
Graphics
Jómunkásember
válasz
donjohnson
#115503
üzenetére
Elég messze van egymástól a két hőforrás.
Nem lehet, hogy inkább lemezírási folyamat volt, amikor először nézted?

SSD meg nem melegít ennyire. Nekem is hasonló kisgépem van, igaz az X260-as, de az elrendezés hasonló,. Samsung SSD-m 39 fokos. Tehát nem fűtheti a procit.
-
válasz
Tim82
#115506
üzenetére
Itt egy csini 486DX4, 4MB forrasztott memóriával azt hiszem 95' környéke.
A maradék 16MB (legjobb tudomásom szerint ez a max, ami belemegy ebbe a példányba) kártya formátumú és nagyon menő.
Ez a kialakítás a Pentium 1-esek egy részére még biztos igaz, van több darabom is ilyen rammal csak el vannak csomagolva.
Egy van elöl, a 380ED, szintén integrált 16MB, de van mellette 2 normál SODIMM SD, ha jól emlékszem. Az 97 körüli. -
Tim82
félisten
Voltak olyan Thinkpad-ek a Pentium 2, korai Pentium 3 érában, amelyek rendelkeztek alaplapra forrasztott RAM-mal és amellett 1 vagy 2 RAM foglalattal is (tehát bővíthetőek is voltak).
Ezen felül a Pentium M-es X40, X41, X41 tablet is egy forrasztott RAM-mal és egy foglalattal rendelkezett a bővítéshez (256 MB vagy 512 MB RAM volt forrasztva, 1 (X40 esetén) vagy 2 GB (X41, X41 tablet esetén) kerülhetett a foglalatba - maga a chipset mindkét esetben max. 2 GB-ot kezelt, tehát pl. X41 esetén hiába volt 512 MB + 2 GB RAM, abból 2 GB-ot tudott kezelni).
A nagyon régi (pre-Pentium érás) Thinkpad-ekkel nem vagyok képben igazán, tehát arra nem tudok mit mondani.
-
Több tucat 90-es évekbeli TP ment át a kezemen, egy csomóban volt valami jelképes mennyiségű forrasztott RAM, és mellé a slot a bővítéshez, ami eleinte DRAM kártya formájában működött.
Olyan DRAM kártya is volt, amin volt két RAM slot.
Sőt ha még régebbre visszamegyek, TP elé, IBM PS2 note laptop, szintén forrasztott RAM, mellé egy slot.Én se szeretem a forrasztott megoldást, csak ne tegyünk úgy, mintha az alap nem az lett volna.
-
válasz
Tikakukac
#115499
üzenetére
LOL, nem véletlenül kerülöm.
A Win10 amúgy nem outdated, hiszen 2025-ig supportált (gyanús, hogy tovább is lesz az, mint az összes eddiginél).
@FoxiestFox : Az 1996-os Gericom 6200AT-mben slot-os RAM modul volt.
A 2000 körüli HP Omnibook XE3-ban is. A Compaq Armada ****** -ban is. Az Albacomp asztali P4 procisban is. A T410, 430-ban is
A 2000-es évek eleje óta általam szerelt laposok nagy részében is...
Forrasztott proci sem volt gyakori, de volt. -
donjohnson
addikt
válasz
donjohnson
#115502
üzenetére
mármint a cpu hőmérséklet ment fel 50-ről 60 fokra. ez kimaradt.

szóval az ssd-fólia visszarakása után megint lement 50-re a cpu. gondolom, az ssd hőt termelt a cpu hűtője felé. így meg hogy rajta van, a burkolat másik oldalára terjed inkább a hő. -
donjohnson
addikt
képzeljétek el, ssd-t cseréltem egy t460-ban és lustaságból nem raktam át az alumínium fóliát a gyári ssd-ről az újra (2,5" mindkettő). áh, mondom, minek ez, úgyis rá van ragasztva, nehéz leszedni, biztos csak dísznek van.
erre bekapcsolás után meglepődtem, hogy az alapjárati 50 fok környékéről felment 60 fokra. tuti valami eszi a cpu-t, de semmi. cserélgettem a driver-eket, állítgattam dolgokat. aztán gondoltam egyet, mégis csak kéne az a fólia?
leszedtem a régiről, rátettem az új ssd-re, és rögtön visszaesett 50 fokra, ahogy eddig is volt, üresjáratban.
nem is gondoltam, hogy ennyi szerepe van egy jelentéktelennk tűnő, vékony tárgynak. -
Új hozzászólás Aktív témák
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- VGA kibeszélő offtopik
- Temu
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Revolut
- Linux kezdőknek
- CASIO órák kedvelők topicja!
- További aktív témák...
- Új makulátlan hp elitebook 840 g9 ! Fémház, i7 12gen!
- 0 perces RYZEN laptop, eredeti Win10! FullHD IPS/12GB DDR4/M.2 SSD! LEGOLCSÓBB SZÁMLÁS ÁR! ÁRON ALUL
- Garanciás MAGYAR BILL lenovo thinkpad t14 gen3 i5 12 gen EXTRÉM AKMU IDŐ!
- Eladó Dell Inspiron 15 3520 laptop Újszerű állapot, garanciával!
- Lenovo thinkpad x13 g2 ryzen5
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3766
- Lenovo Thinkbook 16 G6 WUXGA IPS Ryzen7 7730U 16GB 512GB SSD Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3832, 96% Akkumulátor
- LG 65C4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - 1000 Nits
- Lian Li LCD-s 360mm-es vízhűtés akciós áron eladó!
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Inkább azt láttam, hogy a business gyártó nem problémázott egy-egy törött LCD-n, meg kávés cuccon, mert úgyis százasával-ezresével rendeltük a gépeket...
Akkor mi vagyunk mákosok? 




Az, h mi lesz vele nem tudom, egy vászonszütyőben pihen. 
Ebbe kemény belegondolni.



