Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz barnam_ #105449 üzenetére

    Sajnos ez ilyen, A chrome -ban külön flag-et átbillentve lehet már a legújabb verziókban engedélyezni a gpu h264 dekódolást linux alatt. (t430 hd4000-réhez a gpu blacklist flaget kellett átkapcsolni)
    De a t61 gpuja, legalábbis az inteles, nem támogat h264-et még. Anno azért is tettem bele broadcom crystal HD kártyát. De azt hiszem már a crystal hd sem nagyon támogatott.

    (#105450) Tim82
    Ha jól látom a szálat, akkor itt t61-ről van szó, azon nem segít a h264ify, ha inteles. Ja nem jól láttam, mert t400. Akkor működhet a h264ify. Chrome alatt kell a gpu blacklist kilövés: Override software rendering list a chrome://flags alatt.
    Meg Force color profile: sRGB, hogy ne legyen randa mosott a videó.

    Foxinak volt T61es kommentje.
    Múltkorában úgy láttam, hogy linuxon chrome alatt dögletes volt a videó az én T61-esemmel. Ellenben a firefox meglepően jól tolta a youtube-ot. Viszont firefoxszal úgy láttam, hogy a h264-es a procijával sokkal nagyobb falat volt, mint alapon hagyni a vp9-esre. A vp9 alap módban ment a fullhd a T8300as procival, a h264 viszont talán csak 720p-ig volt vállalható. Lehet jobban optimalizált a vp9 cpu dekódere.

    (#105452) Tim82
    jaja, lehet mennem kéne inkább már aludni :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák