Hirdetés

Aktív témák

  • mileston3

    csendes tag

    Sziasztok!
    Volna egy problémám. Leírom az egészet, hogy az esetleges segítők képben legyenek.
    3 hónappal ezelőtt leejtettem a telóm (Huawei P9 Lite 2017) és rommá tört a hátsó üveglap. Az előlapján volt már korábbról származó repedés, de a működésben nem okozott problémát. A telefon egészen a 3 hónappal ezelőtti szervízig kifogástalanul üzemelt. A leejtéstől függetlenül vigyáztam rá, zsebben hordtam, sosem tettem mellé pénzt vagy kulcsot, nem dobáltam...
    A törés miatt gondoltam nem bízom ezt valami himihumi gagyi utcai GSM-es gyökérre, ezért elvittem a tőlem nem messze lévő, József körúti hivatalos Huawei üzletbe. Minden további nélkül átvették a telefonom függetlenül attól, hogy nem volt már garis, még meg is jegyezték hogy a sérülésektől függetlenül ilyen patika telót nemigen láttak még. Kérdés nélkül elmondták, hogy a szerződésük szerint kötelesek a telefont a gyári állapotra visszaállítani, azaz teljes körűen megvizsgálják a telefont és tájékoztatnak, mi a javítandó/cserélendő rajta/benne és mennyibe fog kerülni. Ez meg is történt, kicserélték az előlapot, a hátlapot (vele nyilván a beleintegrált akksit), valamint az USB-csatlakozót. Mindezért összesen 28e Ft körül kértek, nem eget rengető összeg. Azonban jótállást nem vállaltak, mondván ha 1-1 alkatrész értéke eléri a 20e-t, akkor van rá gari. Nyilván. Mindegy, oké, csak kapjam meg a telóm.
    Működéssel semmi gond nincs, azonban két hibára is ráakadtam. Az egyik, hogy a szervíz óta az akksi baszottul melegszik, ha töltés közben használom a telefont (főleg ha játszom), ami eddig nem volt jellemző, bár lehet a hardverigényesebb cuccok amik extrába melegítik a telefont. PC-buziként ezt megértem.
    De az mi a retek, hogy a hátlap kezd elválni a kerettől? Konkrétan a hátlap olyan 2 mm-re kimozdult a keretből és nem lehet visszapattintani, nyilván ragasztják. Ez hogy történhetett meg és élhetek-e bármilyen panasszal a szervíz felé, vagy ha nem, akkor kötelezhetem-e őket arra, hogy megcsinálják térítésmentesen? Elvégre ilyen sosem fordult elő korábban, a telóra továbbra is vigyázok.

    Köszönöm előre is a kedves segítők hozzászólásait! :R

Aktív témák