Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cunaja

    addikt

    válasz petya220 #1706 üzenetére

    Megfogod a gyári romot és szétszeded darabjaira.
    Ezután deoxedeled és kiveszed a felesleget belőle, illetve bele rakod ami kell.
    A systemui-t visszafejted forráskódra és az Android Studióba importálod android rendszeralkalmazásként.
    Beírod amik kellenek, majd visszaépíted.
    A függőségekre figyelj,mert lehet a Setting, a HwSystemManager,Framework-res is kell hozzá.
    Ezután visszaépíted az apk-t és kész is.
    Fogod a konyhát és a gyári Update.app-ot szétbontod, majd mindent törölsz belőle.
    Ezután berakod kibontva a dolgaidat system,cust,project,vendor, version és data mappákat.
    Megírod a updater.scriptet, mert a konyha nem mindig csinálja meg rendesen.
    A symlinkekre figyelni kell, mert azokat külön egyesével bele kell írni.
    Beállítod a jogosultságokat.
    Becsomagolod és optimalizálod a romot és telepítesz.
    Ha nem települ, mert zip hiba, akkormaz updater.script-ben egy karakter hibás, vagy a parancsok nem jók.
    Ha települ és bootloop, akkor hiányzik valamelyik smylink hibás, vagy a toolbox résznél valamelyik system/bin összetevőt nem írtad bele.

    Pl:
    ui_print("-----------------------------------------------");
    ui_print(" Cunaja V5 ROM" );
    ui_print(" Huawei Ascend P7 ");
    ui_print("-----------------------------------------------");
    show_progress(0.1, 0);
    ui_print("System mappa telepítése...");
    format("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/system", "0", "/system");
    mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/system", "/system");
    show_progress(0.8, 40);
    package_extract_dir("system", "/system");
    symlink("app_process64", "/system/bin/app_process");
    symlink("dalvikvm64", "/system/bin/dalvikvm");
    symlink("toolbox", "/system/bin/cat", "/system/bin/chcon", "/system/bin/chmod", "/system/bin/chown",
    "/system/bin/clear", "/system/bin/cmp", "/system/bin/cp", "/system/bin/date", "/system/bin/dd",
    "/system/bin/df", "/system/bin/dmesg", "/system/bin/du",
    "/system/bin/getenforce", "/system/bin/getevent", "/system/bin/getprop", "/system/bin/getsebool",
    "/system/bin/grep", "/system/bin/hd", "/system/bin/id", "/system/bin/ifconfig", "/system/bin/iftop",
    ui_print("System linkek létrehozása...");
    symlink("/system/fonts/Roboto-Bold.ttf", "/system/fonts/DroidSans-Bold.ttf");
    symlink("/system/fonts/Roboto-Regular.ttf", "/system/fonts/DroidSans.ttf");
    symlink("/system/lib/libGLESv2.so", "/system/lib/libGLESv3.so");
    symlink("/vendor/lib/libGLES_mali.so", "/vendor/lib/egl/libGLES_mali.so");
    symlink("/system/lib/libbluetooth_jni.so", "/system/app/Bluetooth/lib/arm/libbluetooth_jni.so");
    symlink("/system/lib64/libjni_pacprocessor.so", "/system/app/PacProcessor/lib/arm/libjni_pacprocessor.so");
    symlink("/system/lib64/libprintspooler_jni.so", "/system/app/PrintSpooler/lib/arm/libprintspooler_jni.so");
    symlink("/system/lib/libwebviewchromium.so", "/system/app/webview/lib/arm/libwebviewchromium.so");
    ui_print("Engedélyek beállítása...");
    set_metadata_recursive("/system", "uid", 0, "gid", 0, "dmode", 0755, "fmode", 0644, "capabilities", 0x0, "selabel", "u:object_r:system_file:s0");
    set_metadata_recursive("/system/bin", "uid", 0, "gid", 2000, "dmode", 0755, "fmode", 0755, "capabilities", 0x0, "selabel", "u:object_r:system_file:s0");
    set_metadata_recursive("/system/etc/ppp", "uid", 0, "gid", 0, "dmode", 0755, "fmode", 0555, "capabilities", 0x0, "selabel", "u:object_r:ppp_system_file:s0");
    ui_print("Busybox telepítése...");
    symlink("/system/xbin/busybox", "/system/bin/busybox");
    run_program("/system/xbin/busybox", "--install", "-s", "/system/xbin");
    run_program("/sbin/sh", "-c", "busybox find /system/vendor -type d -exec chown 0:2000 {} \;");
    #======================================== add start root ========================================
    package_extract_dir("aurora", "/tmp");
    run_program("/sbin/chmod", "0755", "/tmp/install_su.sh");
    run_program("/tmp/install_su.sh");
    #======================================== add end root ========================================
    show_progress(0.2, 10);
    ui_print("boot img telepítése ...");
    package_extract_file("boot.img", "/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/boot");
    ui_print("Kernel telepítése ...");
    mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/cust", "/cust");
    delete_recursive("/cust");
    package_extract_dir("cust", "/cust");
    unmount("/system");
    unmount("/cust");
    ui_print("Sikeres telepítés! Cunaja");

    Ez csak egy részlet a scriptből.

    A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Új hozzászólás Aktív témák