Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Upo #618 üzenetére

    Mivel 20.000 méter magasságban vannak a műholdak ott már azért nem is annyira torzultak azok a háromszögek már a horizont környéki műholdaknál, sőt. Meg eleve nem a háromszöget méri a műholdon ahogy azt sugallod a rajzzal, hanem a jel késését, így a háromszög rövidebbik ága viszonyul a hosszabbikhoz, így egy függőleges elmozdulás jóval nagyobb eltérést okoz a késleltetésben mint egy odalirányú. Nyilván a kommersz GPS-ek alapvetően abból indulnak ki hogy oldalirányban mozogsz és arra próbálják leképezni a mozgást és a korrekciós számítások arra vannak inkább kihegyezve. De egy túra vagy jobb autós vevő ami pontosabban számol nem egy integrált soc próbál okoskodni ott jóval nagyobb az esély hogy a magasság is pontosabban kerül meghatározásra. Ez az óra nem ilyen, gondolom az energiatakrékosság miatt is inkább matekozik egy kicsit semmint folyamatosan mér, egy NMEA logból többet lehetne tudni de ilyet sajnos nem lehet kinyerni belőle, pedig én is örülnék neki ha valahogy ki lehetne exportálni. Nekem van egy kb 2.000Ft-os VK2828U7G5LF GPS vevőm ami soros porton kommunikál, az is pl elég pontos magasságadatokat szolgáltat, pont tegnap próbáltam ki emiatt hogy irkáltunk róla.

Új hozzászólás Aktív témák