Hirdetés

Aktív témák

  • kano

    nagyúr

    Ide jöhetnek a HTC U11+ készülékkel kapcsolatos tapasztalatok (negatív is) a teszt elkészültéig. :)
    Csak semmi sértődés!! :D

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kerxy

    senior tag

    válasz kano #1 üzenetére

    Egyébként teszt mikorra várható, tudja valaki? :)

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz kano #1 üzenetére

    En is varom a velemenyeket, gondolkodom egy ilyen keszulek vetelen.

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • Yeffy

    veterán

    na, hat en is csatlakozom, mint friss tulaj. :B

    mar 22-en megkaptam volna, de kertem a DPD-t, hogy csusztassak at 28-ra, mert holidayen voltam Magyarorszagon.

    az elso tapasztalatok vegyesek, tobbsegeben pozitivak, par bosszanto, vagy furcsa, szokatlannl karoltve.
    nagyon bejon a fingerprinter, nagyon hianyoltam mar telobol, sokkal kenyelmesebb es gyorsabb szamomra, mint a kod utogetese. orulok, hogy jopar appnal (sajnos nem mindegyiknel, amelyiknel szeretnem) van arra lehetoseg, hogy ha be kaarok lepni, akkor user/pass kombo helyett hasznalhatom az ujjamat. herotom van az allando jelszopotyogesbol, emlekezni ra, stb.
    az olvaso egyebkent egyelore gyors, stabil, nem tapasztalok vele hibat, kezre is all tokeletesen a hatlapon a mutatoujjamnak, fel is vettem ra 2x, kulonbozo poziciokban. :C

    a telo nekem Moto X Force utan nyulank, kisse nagy, lehetne hosszaban kisebb, meg szoknom kell a fogasat, megjeleneset.

    ket dolgot nagyon fogok hianyolni a Moto-mrol, az egyik az AOD azon formaja, hogy ha elhuztad a telo felett a kezed, felvillant kb 3 mp-re az ido/ ertesitesek, stb, a masik meg az "utesallobb" kijelzo. ebben a kettoben szamomra verhetetlen marad, es hianyozni fog.
    plusz az akksi, bar ebben nagyobb, meg elileg takarekosabb a hardver, az elkovetkezendo napokban fog kiderulni, mit tud. remelem, legalabb olyan tartos lesz, mint az elozoe volt.

    a keszulek egyelore gyors, stabil, sajnos az atkoltozes az elozo keszulekemrol nem ment akadalymentesen, hiaba ajanlott fel az U11+ egy kulon appot a koltozes elosegitesehez, sajnos maguk a telepitett, bekonfigolt appok atvitelere nem alkalmas, igy kezzel huzgaltam le mindent a store-bol (szinten huztam a szemoldokom rajta, hogy hiaba van mar az elso droidos telom ota beallitva az auto backup, semmi nem tortent wifin, nem volt az sem hajlando leszedni a mar feldobott alkalmazasokat, elozo telojaimnak ez ment automatikusan, ahogy kell... :( )

    kamerat meg nem nagyon volt idom tesztelgetni, szep, gyors, rengeteg beallitasi lehetoseggel, a napokban nekiugrok tesztelgetni kicsit.

    szamomra egyik legfontosabb egy keszulekben a zenefunkciok, ebbol a szempontbol meg mindig rohadtul idegesit, h lehagytak mar ok is a jack-et. ez egy soha el nem mulo fajdalomnak nez ki. :D :((( meg ugy is, hogy kifejlesztettek ezt a speci, Type C-s uSonic fulest.
    szinten a kovetkezo napokban fogom kicsit melyebben tesztelgetni a telo audiotudasat.

    ami meg nekem szemely szerint marha bosszanto, es orulnek, ha valaki tudna valami megoldassal szolgalni, hogy hol tudnam azt beallitani, hogy a navigaciosgombok ne tunjenek el nehany mp utan, hogy allandoan plusz mozdulattal elo kelljen "huzogalni", ha navigalni akarok valamerre? :W
    nem tudom, ki talalta ki, engem irrital. legalabb lehetne kikapcsolhato vagy eldontheto...

    masik, amitol "kivagyok", hogy ugye ez dual-SIM-es, es hiaba kapcsolom ki pl a 2. SIM-et, a terero indikatora ugyanugy foglalja a helyet az allapotsavban. kikapcsolhato az valahogy?

    valamint az AOD-t nem tudja valaki, nem tudom ugy beallitani, hogy pl X masodpercenkent/percenkent villanjon fel a tartalom? eddig csak azt talaltam, hogy ha felveszem a telot, vagy non-stop menjen. ami akku szempontjabol nem hiszem, hogy szerencses valasztas lenne.

    elso korben ennyi lenne a rovid review, gondolom, majd jonne ka kerdesek, amikre ha idom engedi, valaszolok, plusz en is megosztok tapasztalatokat.

    Yeff

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Yeffy

    veterán

    válasz Yeffy #4 üzenetére

    upsz, lemaradt.:

    a kerdesekhez meg hozzacsapnam, hogy azzal mit lehet kezdeni, ha beallitottam, hogy duplakopp ebressze/altassa a telefont, ebreszteni ebreszti is, de altatni nem altatja?
    Nova Launcher-t hasznalok, ezt a funkciot altala szerettem meg, ha azon is be van allitva, akkor mukodik az altatas, viszont akkor nem tudom ujjlenyomattal feloldani, csak koddal! :F :W nekem meg egyik fo funkcio, ami kene', az a fingerprinter.

    valakinek otlete, mit kene beallitani, vagy miert van ez?

    koszontem!

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • MrPetya19

    addikt

    válasz Yeffy #5 üzenetére

    Az android biztonsági okokból tiltja le a fp olvasót, ha van app, ami ki tudja kapcsolni a kijelzőt.
    Sajnos itt valasztanod kell, hogy vagy dupla koppos altatás, vagy ujjlenyomat olvasó.

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz Yeffy #4 üzenetére

    Ha lehúzod az értesítési savot akkor ott kell lennie egy ceruza ikonnak - arra ha ráböksz, akkor szerkeszthető, eltavolíthatóak a felesleges ikonok a felső savról.

    Az AOD az ips miatt nem akubarát ha állandóra hagyod, sajna ezt más készülék nem tudja úgy, mint a moto-nál kigondolták. Esetleg a dynamic notifications progi fizetős változata tudhat olyat mint az X force-on. Amúgy már az amoledes Z-ken sincs benne az értesítés pulzálása.

    Nova launcherrel csak úgy tud müködni, ha itt a második opciót valasztod és megadod az engedélyt - ilyenkor dulla tapi után elsötétül 5 masodpercre a kijelző és csak utána zár, de ujjlenyomattal tudod oldani.:

    "ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz Yeffy #4 üzenetére

    a Personalize menü alatt van egy Navigation Bar opció. ha oda bemész, akkor keress egy olyan ikont ami egy felfele vagy lefele mutató kacsacsőr az alján egy vonallal. ha azt kirakod a navbarra, és rákattintasz, akkor megjelenik a navbar, és nem kell felhúznod :)
    szerk.: ahogy itt a bal alsó sarokban van

    a navbarra rakhatsz kijelző kikapcsoló gombot is, és az nem fog gondot okozni azzal, hogy nem tudod lezárni duplakoppra a kijelzőt anélkül hogy kikapcsolnád az ujjlenyomat olvasót.

    a dual simet hogy raktad be? egy 1-est nekem kiír a sim 1 felett, de a másik slotban sd kártya van, úgyhogy még egy sim nincs megjelenítve a felső sávban. esetleg próbáld meg másik slotba rakni a simet?

    az AOD meg kb ennyit tud sajnos. valamiért az összes ilyen funkció a motion sensorhoz van kötve. double tap to wake is csak akkor működik ha megemeled a telefont.

    amúgy még mindig küzdök az akkumulátor idővel. tegnap meglett a 6 óra SOT, este 15% körül feküdtem le, de reggelre megint 5%-ig esett. igazából csak esténként tudom ezt tesztelni, hogy mi lehet a baja, úgyhogy folyamatosan variálom. ugye a SOT már elég jó, de inkább az a bajom, hogy ilyen SOT mellett csak 22 óra üzemidőt mér nekem, ami pont 2-vel kevesebb mint ami elég lenne. főleg hogy az a 2 óra pont abban a 10%-ban van, amíg a telefon le van téve estére.

    jelenleg arra gondolok hogy a Lawnchair weather appja folyamatosan pingelte a lokációt, úgyhogy letiltottam a hozzáférést.
    eredetileg az volt a tervem, hogy Nova Launchert használok, ha már megvettem most a Prime verziót, de nagyon nem jött be Lawnchairhez képest, úgyhogy meglátjuk :D

    [ Szerkesztve ]

    f3rdzs0

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz Yeffy #4 üzenetére

    Engem 2 (számomra) nagyon fontos dolog érdekelne:

    1.) kamera
    2.) lagg, vagy laggmentesség gyári sense launcheren.

    Kamera nagyon meggyőző a nekem mértékadó website-okon, úgyhogy ezzel kapcsolatban csak pici megerősítést várnék.

    Lagg:
    Nem tűröm még az apró akadásokat, pici dadogásokat sem.
    835 már olyan processzor, ami más márkánál eléri azt, hogy teljesen fluid a mozgás, és minden megjelenítés.
    Ráadásul az animációkat le szoktam venni a fejlesztői beállításokban 0,5-re, és egyes készülékeknél ilyen esetekben még jobban kijön a "baj". (pl. s8)

    :R

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • MrPetya19

    addikt

    válasz f3rdzs0 #8 üzenetére

    Igazából, nekem három, nem a kijelző közepére tett érintés bekapcsolja a kijelzőt.

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • Yeffy

    veterán

    válasz MrPetya19 #6 üzenetére

    ahh, mennyi valasz jott! :DD :C
    remelem nem gond, ha kulon-kulon reagalok.

    orulok neki, kapjak be. marha bosszanto. de hat ez van...

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Yeffy

    veterán

    válasz ghiottone #7 üzenetére

    Ha lehúzod az értesítési savot akkor ott kell lennie egy ceruza ikonnak - arra ha ráböksz, akkor szerkeszthető, eltavolíthatóak a felesleges ikonok a felső savról.

    ezzel tisztaban vagyok, bekapcsolas utan egybol kitakaritottam, meg atrendeztem.
    sz'al ezt most nem ertem, mire irtad. :B
    de eppenseggel kapcsolodik: nem lehet az akksi ikonjat oda kirakni? egyaltalan uj ikonokat tudok hozzaadni, vagy itt is csak a meglevo, elotelepitett keszletbol tudok valogatni?
    neked irom, te ugye jartas vagy Motokban, a Droid Turbo 2-s widget, amit anno ajanlottal nekem, es leszedtem, ugye abban a harom kozepso korbol az egyik az akksi allapotjelzo, amit szinten hianyolok. ezen a redonyon meg csak 2 fajta akkukimelot tudok bekapcsolni (ami amugy szinten hasznos!)

    Az AOD az ips miatt nem akubarát ha állandóra hagyod, sajna ezt más készülék nem tudja úgy, mint a moto-nál kigondolták. Esetleg a dynamic notifications progi fizetős változata tudhat olyat mint az X force-on. Amúgy már az amoledes Z-ken sincs benne az értesítés pulzálása.

    igen, ezt sejtettem, nem AMOLED. ami meg beeg. nekem is a Force-on a navbar halvanyan, de mar be van egve... :(((
    orulok, ha mar akik kitalaltak, vagy legalabb is szamomra tokeletesre megalkottak, is kezdik szetbarmolni. mi a tokomnek kell mindig valamit szetkurni, ami egyszer jol mukodik, es kezre/testhezallo?? :W
    letoltottem ezt a dynamic not's appot, megnezem. de ebben a teloban vajon vannak elol olyan szenzorok, ami altal nekem a force-ban mukodott a "Jedi-mozdulat"? nem vagyok benne biztos... :F

    Nova launcherrel csak úgy tud müködni, ha itt a második opciót valasztod és megadod az engedélyt - ilyenkor dulla tapi után elsötétül 5 masodpercre a kijelző és csak utána zár, de ujjlenyomattal tudod oldani.:

    kiprobaltam, igazad volt - igy mukodik. szinten bosszanto, de ugye eddig nem volt fp-s telom, nem szembesultem ezzel a problemaval.
    koszi!

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Yeffy

    veterán

    válasz f3rdzs0 #8 üzenetére

    a Personalize menü alatt van egy Navigation Bar opció. ha oda bemész, akkor keress egy olyan ikont ami egy felfele vagy lefele mutató kacsacsőr az alján egy vonallal. ha azt kirakod a navbarra, és rákattintasz, akkor megjelenik a navbar, és nem kell felhúznod.
    neked is igazad volt, szinten koszi! :C ez megoldana a problemat, bar a szamomra szepen, ergonomikusan elrendezett es kezreallo, 3 elemes navbar-t osszenyomja, szetcseszi, ugyhogy kicsit kiserleteztem gyorsban, es arra jottem ra, hogy ha nem huzod ezt at, de akar hol a menuben, akar home screen-en, elhuzod a navbart, hogy elojojjon ez a kacsacsor jel, raboksz, majd visszahuzod a navbart alap allasba, akkor szinten nem rejti el, de nem is nyomoritja ossze! :C
    mondjuk ezt sem tudom, ki es minek talalta ki, hogy a navbar lapozhato, raadasul tok ertelmetlen ikonokkal. omfg... -_-"

    a navbarra rakhatsz kijelző kikapcsoló gombot is, és az nem fog gondot okozni azzal, hogy nem tudod lezárni duplakoppra a kijelzőt anélkül hogy kikapcsolnád az ujjlenyomat olvasót.
    ezt hogy lehet megoldani?

    a dual simet hogy raktad be?
    ugyesen. :D ahogy a SIM tray-en le van rajzolva. a masodik SIM/microSD tarto ugye hosszaban memoriakartyatartohely, keresztben meg nanoSIM tarolo.

    egy 1-est nekem kiír a sim 1 felett, de a másik slotban sd kártya van, úgyhogy még egy sim nincs megjelenítve a felső sávban.
    gondolom akkor azert, mert neked a masik slotban memoriakartya van. nekem neha (kb havi 3-4x) kellene a masik SIM kartya, csak jo lenne, ha a kapcsolo, amivel tudom a kartyakat ki-be kapcsolni, egyutta leltuntetne a redonyrol a tereroindikatort is. mert most csak athuzza. :W

    az AOD meg kb ennyit tud sajnos.
    orulok neki. de mar feletted kiokositottak, meg volt is ilyen sejtesem. akkor ezzel sajnos nem tudok mit csinalni.

    a SOT idod eleg impressziv akkor, en meg nem jutottam el oda, hogy ilyen melyen tesztelgessem, de rajta vagyok. nagyon kivancsi leszek ra. ha nem jo az akkuido, legalabb annyira, mint az elozo telomnak, de inkabb jobb, akkor megy vissza a feladonak.
    akkor nekem nem eri meg a lapat meret meg a jack hianya.

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • kano

    nagyúr

    válasz f3rdzs0 #8 üzenetére

    Ez a sot nagyon sovány egy 4k-s akkutól, ennyit kb a sima u11 is tud nem? Legalább is ezt írták a topicjában.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • Yeffy

    veterán

    válasz HUTCHDB #9 üzenetére

    Engem 2 (számomra) nagyon fontos dolog érdekelne:

    1.) kamera
    2.) lagg, vagy laggmentesség gyári sense launcheren.

    a kameraban par nap utan tudok majd nyilatkozni, vagy ha van speci kerdes, es idom ra, meg tudom nezni, viszont a gyari launcherrel kapcsolatban nem en leszek a te embered.
    en mindennemu csicsazott launchertor rosszul vagyok, ami nekem egyedul bevalt, es szeretem, a natur (vagy ahhoz kozeli) droid + Nova. ilyen az elozo telefonomon is. nekem azon mar evek ota minden kezre all, kenyelmes, es tokeletesen mukodik.
    es ez a Sense ugyan nem valami dzsunka vagy csiricsare giccsparade, sot, de nekem mar ez is kicsit fura.de meg csak ismerkedunk, lehet, hogy kesobb bejon. bar a Nova-t szerintem semmi sem fogja valtani.

    Nem tűröm még az apró akadásokat, pici dadogásokat sem.

    en a piciket igen, nem igazan torodok veluk. ha az X-Force-ot kihoztak volna ugyanazon meretben, felbontasban, akkuval, "shatterproof" kijelzovel, csak hatso fp sensor-ral meg UFS hattertarral, nem is vettem volna uj telefont. mai napig imadom, sajnalattal latom, mi lett a markabol, meg a Lenovo is mit b*szakodik vele, foleg, hogy volt egy jo otletuk, egy jo koncepcio, erre osszevissza cseszik szet azt is. na mindegy, ez itt OFF.

    835 már olyan processzor, ami más márkánál eléri azt, hogy teljesen fluid a mozgás, és minden megjelenítés.

    en is igy tudom, a kovetkezo napokban kiderul.

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • MrPetya19

    addikt

    válasz kano #14 üzenetére

    Sajnos a SOT nagyon egyén és felhasználás függő.

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz Yeffy #12 üzenetére

    Mert úgy eltüntethető kell hogy legyen a második sim ikonja is vagy csempéje. ;) Az aksi csempét pedig hozzá lehet adni, csempék sorrendjét megváltoztatni.

    Fog menni a jedi, mert a közelség érzékelőt használja - anno a 2. genes Moto G-n is ment. Illetve ott van még az active display app is.

    "ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

  • Yeffy

    veterán

    válasz ghiottone #17 üzenetére

    Mert úgy eltüntethető kell hogy legyen a második sim ikonja is vagy csempéje.

    ahh, ertem mar! :B
    sajnos egybk nem tudom, nincs ra opcio.

    igy nez ki alapbol, mielott a ceruzara kattintok:

    ez meg a ket oldal, ami feljon a ceruzara:

    en itt nem latok se akksi ikont, se ezt a terero-eltuntetot, se azt, hogy tudnek meg hozzaadni ikonokat... :(

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz Yeffy #18 üzenetére

    (#18) Yeffy: settings/network/dual network manager alatt mit látsz? már az is fura hogy a sim2-dnek van carrier neve, ha nem használsz ott simet

    a navbarra rakhatsz kijelző kikapcsoló gombot is, és az nem fog gondot okozni azzal, hogy nem tudod lezárni duplakoppra a kijelzőt anélkül hogy kikapcsolnád az ujjlenyomat olvasót.
    ezt hogy lehet megoldani?

    mmint hogy tudsz kijelző kapcsolót rakni a navbarra? az is a navbar menü alatt van (personalize/ change navigation bar buttons) :) ott tudod állítgatni azt is hogy kell-e a második navbar amit elhúzhatsz oldalra vagy sem (plusz az érthetetlen ikonoknak is van magyarázata ott :D
    igazából én azért így használom, hogy 4 gomb van a fő navbaron mert egy kézzel kényelmesebben elérem így a 3 gombot amit tényleg gyakaran használok

    (#14) kano: szerintem nem rossz. az ami miatt csalódott vagyok, az az esti akku merülés. ha az nem lenne, akkor tökéletes lenne. úgyhogy most próbálom azt megoldani :) de az is lehet hogy Oreo betegség, úgyhogy remélem kapunk valami updatet is hamar
    OP5-hez hasonlítva, ott is 5-6 óra SOT-om volt mindig, csak ott kevésbé éreztem meg, mert este nem merült, és a dash charger pillanatok alatt visszaszedte. de ha azt veszem, hogy a SOT ugyanaz mint ott, akkor nem mondanám hogy rossz.

    [ Szerkesztve ]

    f3rdzs0

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz Yeffy #18 üzenetére

    Akkor itt jobban belenyúlt a htc, mert a fenti képen egy oreos moto x4 felső sávja van, abba benne van a sim1, sim2 külön, akkumulátor csempe is amelyek eltünthetőek, hozzáadhatóak. De ez a giffgaff név a sim2-nél is fura, lehet bugos még a rendszer itt-ott. A kollega által említett aksiidőnél is lehet szoftveres gond, vagy beragadó app, ami még nem oreo kompatibilis :(

    "ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

  • Yeffy

    veterán

    válasz f3rdzs0 #19 üzenetére

    Jaa, azt a navbar-os screen off gombot lattam, elnezest, rosszul fogalmaztam.
    A lehuzhato redonyre szeretnek meg egy ket gombot. Pl akku menujebe ugrot, vagy ezt a kijelzo kikapcsolot. De mindegy, a duplakoppot modositotram nova-ban, most mar ok, bar nem tokeletes.

    Ez mindkettotoknek:
    felreerterek. A carrier nev (giffgaff) azert van ott, mert 2 SIM-et hasznalok jelenleg. Az egy MVNO. Tehat az nem hiba. Ami hiba, vagy legalabb is engem bosszant, hogy ugye van az a bizonyos "Dual SIM kezelo", ahol be lehet allitani, melyik legyen a fo, melyiken legyen 4G net, es ki is lehet kapcsolni/le is lehet valasztani a halozatrol egy kapcsoloval.
    En ezt szeretnem a masodik SIM-mel, mert ahogy korabban irtam, havi nehany alkalommal hasznalnam csak, egyebkent nincs ra szuksegem.
    De hiaba kapcsolom le a 2. kartyat, nem tunteti el a redonyrol a tereroindikatort, mint vartam volna, hanem csak lehuzza. Aminek en nem orulok.

    Sz'al azt szeretnem tudni, h ez megoldhato? Illetve a redonyhoz tudok meg ikonokat hozzaadni?

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Jumbozorz

    senior tag

    Szép napot mindenkinek. Jó sok mindenre reagálnék, osztanám meg az én tapasztalataimat:

    A Jedi mozdulatos feloldási-lezárási tortúrán én is végigmentem. Egy 3rd applikációval sikerült beállítanom, de a mozdulattal "csak" bekapcsolni tudom a kijelzőt, de feloldani nem. VIszont, ha a telefon fel van oldva és a mozdulattal zárom le a telefont, akkor a következő feloldásnál PIN-t is kér az ujjlenyomat mellé(Ezt már ugye kiveséztétek a NOVA-nál), szóval én elhagytam a "Jedi" mozdulatot.

    A képernyő fogyasztása nagyon-nagyon pozitív számomra+ahogyan az egyes játékok merítik a telefont. Viszont az érthetetlen 10%-os merülés elméletileg deep sleep módban esténként ~8 óra latt bosszantó. írtátok, hogy próbálkoztok, különböző keresztpróbákkal, de a tapasztalataim szerint felesleges. Próbáltam mindent kikapcsolni a térerőn kívül (widgeteket, frissítéseket, helymeghatározást), de akkor is merült reggelre. Az interneten olvasottak szerint ez az oreo gyengesége jelenleg.

    A kamerával még nem nagyon foglalkoztam én sem. Lőttem pár képet, semmi extra, jól sikerültek. Viszont videózni, többet videóztam és nagyon pozitív számomra az előző telefonomhoz képest.(LG G4) Mozgásra, közelíésre jól reagál nem akad, egyszer sem veszítette el a fókuszt a hangokat is nagyon szépen visszaadja.

    Az ujjlenyomat olvasója szerintem kiváló(bár ez az első telefonom ezzel a technológiával), de eddig mindig feloldotte, reagált, villámgyorsan. Pont azt hozza, amit elvárnék ettől.

    A töltési sebbesség is eszméletlen nekem. Nagyon gyorsan feltölti a telefont a gyári töltője.

    Nova Launchert használok és semmi akadást nem tapasztaltam a megnyításokban, viszont az alkalmazás listában, ha néha lapozgaok a lapok közül meg-meg döccen.(Engem nem zavar)

    A játékokat gond nélkül viszi még egyiksem akadt meg, sőt raktam fel direkt játékokat is, hogy megnézzem bírja-e és semmi gond nem volt. (HIT, Lineage 2, Real Racing 3).

    A tárcsázó applikáció szörnyen ronda. Arra a képernyúre gondolok, amikor éppen beszélek valakivel vagy éppen hívnak. Erre valakinek van megoldása? Hogyan lehetne lecseréni? Olvastam, de root nélkül nem találtam rá megoldást még.

    Az Edge Sense funkciót imádom. Van egy alkalmazás az "Edge Sense Plus" a play-en ami kicsivel jobban kihozza a lehetőségeket a funkcióból, mint a gyári applikáció. (Dupla szorítás stb). Azt gondoltam, hogy felesleges, de nagyon kényelmes tud lenni egy két esetben.

    Összességében a telefon nekem telitalálat volt. A kamerát még tesztelni fogom, de erőforrásilag, kinézetre nagyon tetszik. Az éjszakai merülést kell megoldani és tökéletes lesz. Januártól fogom én is két SIM-vel használni, remélem minden rendben lesz vele.

    Egy kérdés: Milyen Szoftver van a tiéteken?1.10.401.23 - ez az enyém. Egyes Kínai telefonokra megjött már az 1.23...AZt mondták javítottak már a fényerőn picit plusz megkapták a HDR10 frissítést és a biztonsági frissítés ideje is 2017 Dec 1 lesz. Nekem ez a dátum is "csak" Október 1.

    B.U.É.K. mindenkinek. :C

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz Yeffy #21 üzenetére

    (#21) Yeffy: az akksi szerintem egy Oreo "feature". mikor az OP5-ömet felupdateltem, azon is eltűnt az amire gondolsz.
    esetleg tegyél fel valami más appot, ami hozzá ad egy notificationt a sávhoz (nem a leg elegánsabb megoldás).

    (#22) Jumbozorz: az 1.23 még nem a HDR update, de azon van a decemberi security patch, úgyhogy jó lenne megkapni. most már este van Taiwanban, szóval a HDR update biztos nem jön Decemberben (ugye tavaly OP játszotta ezt, idén Xiaomi, hogy a decemberre ígért updatet újévkor adták ki)

    nem szeretném elkiabálni, de szerintem megoldódott az akksi problémám :) este egész végig aktívnak mutatta a wifit, viszont nem mutatott wifi aktivitást a charton. szóval a wifi scanning valószínűleg ment, azt kikapcsoltam. nem tudom hogy még mindig Lawnchair pingelte, vagy valami más. emellet reseteltem a network beállításokat is.
    ugyan csak egy két órás intervallumot látok most, de amikor a Doze bekapcsolt, ott semmi activity nincs már, és konkrétan megállt az akksi fogyasztása. nem tudom hogy a Lawnchair+wifi scanning vagy a network reset segített. plusz még azt se, hogy egyáltalán segített :D de egyelőre ez nagyon bíztató. az hogy tényleg jó-e max holnap este derül ki

    f3rdzs0

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz f3rdzs0 #23 üzenetére

    Ezt akartam még kérdezni,hogy a wifi szkennelés aktív-e. Remélem rendben lesz innentől :)

    "ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

  • kano

    nagyúr

    válasz f3rdzs0 #23 üzenetére

    A Wi-Fi scan az első amit ki kell kapcsolni, a másik az Ambient display.
    A fényképezőt nem akarja valaki jól letesztelni? Esetleg képekkel?
    Köszönjük!

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • Yeffy

    veterán

    válasz f3rdzs0 #23 üzenetére

    az akksi szerintem egy Oreo "feature". mikor az OP5-ömet felupdateltem, azon is eltűnt az amire gondolsz.

    akkor lehet, hogy ez lesz a gond. eselyes, hogy az Oreo-bol ezt kivettek. okrok. :W

    esetleg tegyél fel valami más appot, ami hozzá ad egy notificationt a sávhoz (nem a leg elegánsabb megoldás).
    ilyen appot tudsz javasolni? megneznem azert.

    szerk.: remelem, tenyleg sikerult megtalalni a merules okat. ezt a fentebb emlitett Wi-Fi scan-t hol lehet leloni? probaltam keresni. de nem talalom...

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • kano

    nagyúr

    válasz Yeffy #26 üzenetére

    Tartózkodási hely menüponton belül 3 pötty (7-es Androidban) és ott a Beolvasás. Oreoban is ott lehet valahol.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz kano #25 üzenetére

    nem a wifi scan volt az, legalábbis biztos hogy nem önmagában, mert az elmúlt héten folyamatosan kapcsolgattam (az volt az első amit anno kikapcsoltam). szóval vagy a Lawnchair scannelt vagy a network reset tűnik a megoldásnak. de még ez se biztos hogy jó lesz így. az a fura hogy mikor bement dozeba, ugyanezt csinálta, és csak kis idő után lett újra aktív (doze alatt).

    (#26) Yeffy: ha van ADB a gépeden hogy accesst adj neki, akkor GSam-et ajánlják a legtöbben. nekem is az fut, és arról nézem hogy épp mi megy

    f3rdzs0

  • Yeffy

    veterán

    válasz kano #27 üzenetére

    ez?

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Yeffy

    veterán

    válasz f3rdzs0 #29 üzenetére

    mi az az ADB?

    masik kerdes: be van love az AOD, ugy, hogy akkor jelenitse meg a kijelzo az ertesiteseket, ha felveszem az asztalrol (ez is hektikusan mukodik, de mindegy).
    igen am, de ha pl Messengeren irnak, vagy kapok egy SMS-t (most epp jott is egy), akkor a LED villogasa mellett felkapcsol a kijelzo, es nem az van, hogy csak pl felvillan, hanem bekapcsolva tartja ezt a "kepernyovedo"-t, vagy minek hivjak, ahol fel tudnam oldani, plusz melle a hattervilagitast is felnyomja, ki tudja, meddig. nem hinnem, hogy ez nagyon akkubarat.
    most is nezem, mar kb 5 perce aktiv a kijelzo. ezt nem lehet valahogy ugy beloni, h ha jon valami, csak villanjon fel, es utana loje le magat?

    szerk.: legalabb 5 percig nem nyultam a telohoz, fekudt az asztalon, felvettem, leforditottam, akkor vette le a fenyerot meg az ertesitest, es kapcsolt le a kijelzo. most akkor amig hozza nem nyulok, szivja az akksit??
    ez nagyon nem faja... :F

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz Yeffy #31 üzenetére

    how to install ADB
    ez nagyjából jó, annyit nem ad hozzá, hogy ha a mappában PowerShell nyílik meg neked akkor azon nem biztos hogy működni fog. nekem nem működött, úgyhogy command promptban kell a mappához menni, és megy utána.
    igzaából lehet enélkül is megy GSam, de kért accesst az biztos.

    a másik kérdésedre pedig tudom hogy van válasz, mert nekem nem csinálja, és kikapcsoltam, viszont az istenért nem találom meg most, hogy hol :D

    [ Szerkesztve ]

    f3rdzs0

  • Yeffy

    veterán

    válasz f3rdzs0 #32 üzenetére

    koszi, majd ranezek erre az ADB-re. a fejlesztoi beallitasokat mar elohivtam tegnap.

    a másik kérdésedre pedig tudom hogy van válasz, mert nekem nem csinálja, és kikapcsoltam, viszont az istenért nem találom meg most, hogy hol :D

    nna, szep. :)) pedig jo lenne ra valami megoldast talalni, mert most tesztelgettem kicsit, es ha jon valami, meg ha fel is emelem a telot es visszarakom, akkor is ON marad a kijelzo sokszor, ha leforditom, meg vissza, akkor halvanyul el, es tunik el. ami naggggyon nem faja.

    plusz felraktam valami otvar kinai foliat, h legyen valami a telon, mig talalok ertelmesebbet, es mar van egy hajszalkarc a 3 napos (!) telefon kijelzojen! :W ok, csak eros fenynel latszik, es nem feltuno, de en kiszurok mindent. :W
    meg jo, h GG 5 van rajta... csak tudnam, mi a f*sz a gorilla rajta. max az ara. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz Yeffy #33 üzenetére

    hát ADB csak annyira kell, hgoy accesst adj ilyeneknek. jó ha van.

    de amúgy melyikre gondolsz? a teljes fény erősre nem, amikor az egész kép megjelenik, és nem csak az AOD smart screen, ugye? a smart screen kikapcsol pár másodperc után. viszont ha felvillantja a kijelzőt (amit nem tudom hol lehet állítani, már rá is kerestem :D ), akkor azt csak attól függően fogja lezárni, hogy te hogy állítottad be, hogy hány másodperc után kapcsolja ki a kijelzőt

    amúgy feltűnt, hogy a start screen lock, csak egyszeri. ha beállítom a menüben, hogy kérjen jelszót bekapcsolásnál, akkor azt elfelejti egy újraindítás után. a céges device policy figyelmeztet, hogy be kell kapcsolnom, ha nem tenném, de érdekes, hogy ez nem egy maradandó dolog (vagy nem érzékeli)

    kb 40 perce szedtem le a töltőről, meglátjuk hogy bírja hogy egész este spotify fog róla szólni :D

    én mindig mondtam, hogy a GG5 használhatatlan, de akármikor megemlítem, csak leszavaznak. másoknak fontosabb hogy törés álló legyen, mint karc álló, mert drágább lecserélni, mint egy extra védő üveget rárakni. csak nem igazán értem, hogy minek védő üveg egy védő üvegre :D GG3 volt a sweetspot szerintem, az kevésbé karcolódott

    f3rdzs0

  • Yeffy

    veterán

    válasz f3rdzs0 #34 üzenetére

    de ennek az ABD-nek kell root, nem? azt meg meg nem akarok egyelore a telefonra...

    erre gondoltam. h ezzel mit kene csinalnom.
    kinn hagyta ma konyhaban a telot kb 15-20 percre, de meg az elejen hallottam, h valaki irt. nos, ez azota igy ment, felnyomva es ugy hagyva a hattervilagitast. amig hozza nem nyulok, szepen eszi az akksit.
    es meg csak nem is engedi ilyenkor fp-vel feloldani, kodot ker. ez igy egy kalap szar nekem konkretan... :(((

    ezzel lehet valamit kezdeni?

    szerintem az osszes GG egy fos, mindegyikkel voltak gondjaim. a Moto-m ShatterShield kijelzojet imadtam, mert az ugyan tenyleg karcolodott a muanyag, puha felso reteg miatt, igy arra kellett folia, viszont felepitesebol adodoan rugalmas volt. amiket az kibirt... imadom/tam. :K

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • kano

    nagyúr

    válasz Yeffy #30 üzenetére

    A Wi-Fi-t a BT-t is kapcsold ki.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz Yeffy #35 üzenetére

    az adb egy root workaround. ad accesst anélkül hogy gondot okozna

    amit mutatsz viszont nem úgy nez ki mint barmilyen smart display. nem lehet hogy nova vagy valamelyik app adja ezt hozzá?

    f3rdzs0

  • Yeffy

    veterán

    válasz f3rdzs0 #37 üzenetére

    hmm, ertem. ralesek majd.

    nem tudom, nekem ez van beallitva, elvileg ennek kene lennie... :F

    kano: a BT-t mindig kilovom, ha nem hasznalom, a wifi viszont gyakran kell, azt nem tudom kikapcsolni. ezt a scanner-t keresem meg mindig, hogy azt kell kiloni, amit fentebb bekarikaztam?

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • kano

    nagyúr

    válasz Yeffy #38 üzenetére

    Igen, de így nézem, hogy az Oreoban külön van a BT-t scan is. Azt is lődd ki. Ez nem egyenlő azzal, hogy a BT-t kikapcsolod. Elvileg ez azt jelenti, hogy helyzetmeghatározáshoz használja a Wi-Fi-t (automatikusan) és BT eszközt is keres. Ez már Nugáton ha fogyasztott néha...
    Boldog, bugmentes U11+-ban gazdag Új Évet mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz Yeffy #38 üzenetére

    de a képen nem az van amit kiválasztottál :) nekem is az a smart display van kiválasztva, és máshogy néz ki (mmint úgy néz ki mint a beállításokban, nem úgy mint a te AOD-on).

    az akksi no luck. kevesebbet evett tegnap, de 5 óra alvás mellett megint elevett 8%-ot

    f3rdzs0

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz Yeffy #35 üzenetére

    Szerintem töröld a dynamic notificationst - ez ha jól emlékszem az lesz és lehet bekavar.

    "ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

  • Yeffy

    veterán

    válasz kano #39 üzenetére

    Koszi, kikapcsoltam mindkettot.

    Neked is es a tobbieknek is BUEK!! 😊

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Yeffy

    veterán

    válasz f3rdzs0 #40 üzenetére

    Igen, de nem birok rajonni, mitol lehet.
    Kiprobalom amit ghiottone irt, miszerint toroljem le azt a dynamic not's appot, lehet az kavar be.
    Koszi, ghio! :)
    Meglatjuk, siker lesz-e.

    Azt nem tudjatok, h a gyari lock screenen nem lehet azt modositani, h ne jobbra-balra, hanem fel es le lehessen elhuzhato adott ertesites ikonja? (Remelem erthetoen irtam. )

    Akkor ezek szerint nem a wifi scanning megy a hatterben? Mondjuk 5 ora alvasra a 8% mar kezd turheto lenni, bar lehetne lejjebb faragni, az igaz.

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Yeffy

    veterán

    válasz brainticket #41 üzenetére

    Valami kinai noname £2-os tok, ha erdekel, elokotrom a rendelest ebayrol. Nem rossz egyebkent, bar lehetne kicsit merevebb, vagy paszentosabban illeszkedo.

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • brainticket

    aktív tag

    válasz Yeffy #45 üzenetére

    hát megköszönném ha dobnál egy linket, nem túl sok tok van még hozzá, én egy feketét rendeltem, nem tudom megjött-e egyáltalán.

  • HUTCHDB

    nagyúr

    Van mar valakinek teljes feltoltes utani SOT eredmenye?

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • KFeri22

    tag

    válasz HUTCHDB #47 üzenetére

    MA használom 10. napja. Eddigi tapasztalatom csak wifin 7 óra SOT- nál marad 15-20%, csak mobilneten 6 óra SOT-nál marad 15-20% az akksiban. Ugyan ez az előző Nexus 6P-nél 4,5 és 3,5 óra SOT volt. Az éjszakai kb 10% merülés nálam is meg van, ilyen a 6P-n se 8.0 se 8.1 Oreon nem volt.
    Egyébként gyors, a gyári sense launcher laggmentes. A Chrome szokott kb. naponta megakadni, hogy nem reagál semmire.
    Kamerát nem sokat használtam. Annyi, hogy nekem a HDR+ hiányzik és hogy szelfi módban nem lehet zoomolni. Néztem a Google kamera alkalmazással nem kompatibilis sajnos, szívesen kipróbáltam volna.
    Kinézetre nagyon tetszik, a méret nagyon megfelelő és nagyon jól kézre áll nekem.
    Kicsit zavar, hogy nem jön szoftverfrissítés és a biztonsági javítás szintje október 1. 6P nem ehhez voltam szokva.

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz KFeri22 #48 üzenetére

    :R

    Szerintem az akku jó lesz, a szoftverfrissítés javítja majd az indokolatlan tétlen merülést.
    Több HDR+ kamera app van, érdemes kipróbálni:hátha!

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Aktív témák