Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz RR-13 #15458 üzenetére

    De pont ezt mondjuk, ha van (csak hasraütök végig a számokkal) 100ezer ügyfele a granitnak, és mondjuk a hó eleji átlagos terhelés 20ezer párhuzamosan belépett ügyfél, akkor a gránit 30ezres csúcskapacitásra tervezett rendszert fog venni (bankok nem szoktak felhőre költözni még). ha egy teljes hétvégi leállás után 35ezren akarnak minél előbb belépni, hogy megnézzék minden rendben van-e, akkor azt nem fogja bírni a rendszer.

    a másik probléma, ami szerintem most a gránitot is és az elmúlt idoszakban pl. a CIB-et is érintette, hogy volt a fenti képlethez hasonlóan kiszámolt kapacitás, aztán ahogy a piac legjobb ajánlataivá kezdtek válni, úgy nőtt az ügyfélkör, de a kapacitást nem tudták ugyanilyen ütemben növelni.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • dptrsk

    addikt

    válasz RR-13 #15458 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy van egy szerver és akkor X bank 1.000 ügyféllel tudjon kiszolgálni mindenkit, de Y bank 100.000 ügyféllel nem baj, ha csak 50.000 tud kiszolgálni...
    Mindkét esetben az az elvárt, hogy egy átlagos napon (mondjuk minden hónap 16.-a), minden ügyfél be tudjon lépni abban a pillanatban, amikor akar, ha az nap be akar lépni.
    Az 1.000 ügyfeles bank esetében ez a szám legyen (hasraütve) 450 (egyszerre), míg a 100.000 ügyféllel rendelkezőnél 45.000 (egyszerre), a 100x nagyobbnak, 100x nagyobb terhelést kell elbírnia.

    Egyik bank sincs arra felkészülve, hogy egy hétvégi teljes és nem megfelelően kommunikált leállás után minden belépési kérést ki tudjon szolgálni. Hajnali fél 5kor, amikor felnéztem a topikba, láttam a fél 4-es ismét elérhető írást, vaj simán ment minden, mert valószínűleg nem sokan voltunk ébren.

    Ha csőtörés van az utcában, akkor, miután helyreállították, nem engedsz ki a kiesett időben elfogyasztott mennyiségnek megfelelő vizet(=nem pazarolsz).
    A Gránit se pazarol, nem vesz extra szervereket, hogy a mostani helyzet utáni extrém terhelést 1(-2) napig ki tudja szolgálni.

Új hozzászólás Aktív témák