Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RR-13

    őstag

    válasz .tnm #17243 üzenetére

    Igen értem, de miért nem :F
    Kérlek akkor írd le, hogy melyik banknál nem lesz így. :U

    Az általad említett két faktorba nem számít majd bele a CVV/CVC kód, ugyanis azon felül kell majd kettő ügyfélhitelesítő adattípussal jóváhagyni a vásárlást:

    Leírom, hogy a fentebb miért írtam azt, ami nem tetszik neked:

    Az erős ügyfél-hitelesítést (Strong Customer Authentication, SCA) az Európai Unió pénzforgalmi szolgáltatásokról szóló 2015-ben elfogadott, 2015/2366-os, általában a PSD2-ként hivatkozott irányelve írja elő.
    2021. január 1-től a hitelintézeteknek három, a kártyabirtokosra vonatkozó adattípusból kettőt ellenőrizniük kell az internetes vásárlásoknál.

    A három adattípus:
    - információ, amit csak a kártyabirtokos ismerhet, például egy jelszó (pl. netbank jelszó, PIN kód) vagy számsor (pl. telekód);
    - egy eszköz, amellyel a kártyabirtokos rendelkezik, például egy mobiltelefon;
    a kártyabirtokos valamelyik biometrikus azonosítója, például ujjlenyomata

    Már jelenleg is van olyan bank, amely a fentieket alkalmazza.

    Nem mondtam ellen, mert önmagában az sms nem lesz elég, de a bank pluszban kérhet még azonosítást a fentiek közül bármit, így értettem.
    Amennyiben nem kér, akkor valószínű sms sem fog érkezni, mert ezek majd a vásárlás körülményeitől függnek, összeg stb.
    Tehát a "ha kérnek" az az egész azonosításra volt értendő, csak nem részleteztem ezt.
    Szerintem még nagyon senki nem tudja, hogy a gyakorlatban, hogy lesz ez, de szerintem önmagában az sms nem lesz elég a fentiek szerint, és a bank majd eldönti, hogy elég lesz, vagy azt sem küld.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák