Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Hmmm...most nem tudom eldönteni, hogy ez a cikk azért született, mert az Ubi/AMD fizetett érte (fizetett reklám) vagy annyira rossz lesz az RDNA3 arch szabványos RT alatt, hogy már most előre magyarázkodni kell, hogy a szabvány rossz. Érdekes módon néhány éve amikor még nem volt az RT a gaming piacon, akkor az NVIDIA volt maga az ördög és köcsög, hogy nem a szabványokat követte, vagy milliószor olvashattuk itt, hogy ez így meg úgy mennyire rossz mindenkinek. Aztán most, amikor az NV és Intel a szabványkövető és az AMD nem tud lépést tartani velük, hirtelen a szabvány rossz és mindez egész véletlenül 2 héttel az RDNA3 premier előtt. Véletlen? Lehet, bár én nem nagyon hiszek a véletlenekben.
    Engem nagyon érdekelne, hogy az Ubi szoftvermérnökei (Snowdrop programozói) pontosan mikor és hol adták írásba, hogy rosszak a szabványok, továbbá az is érdekelne, hogy miért kizárólag nekik rossz, másnak miért jó.Miért jó az Ubi programozóinak, hogy rengeteg időt és energiát kell beleölni olyan dologba, aminek az eredményét meg se lehet tippelni? Az egyetlen logikus magyarázat, hogy az AMD így kérte, hiszen az AMD pénzeli. A pirosaknak nyilván nagyon rossz PR lenne, ha a technikai (üzleti) partnerének játékában versenyképtelen lenne az RDNA3 RT alatt, így kitalálták, hogy akkor legyen nem szabványos kód, ahol van esélyük hozni a konkurencia sebességét (Teardown üdvözletét küldi), aztán ezt becsomagolják szép marketing bs-be és megpróbálják úgy eladni a világnak, hogy ez mekkora királyság és mekkora fos a szabvány? Pontosabban a DXR.

    Itt még felmerül bennem néhány kérdés:

    Pontosan ki és hol állította, hogy a szabvány fekete doboz? Hogy lehet fekete-doboz, amikor több nyílt-forráskódú projekt is létezik? Ha a DXR ennyire rossz, miért nem használják a Vulkan RT-t? Azt az AMD-vel közösen hozták létre, hiszen az AMD a Khronos tagja. Hogy lehetséges, hogy a szabványok hirtelen kizárólag az AMD által fizetett Ubi-nak rossz? Mi a helyzet a piac többi szereplőjével, mástól miért nem hallani panaszkodást?
    Érdekelne, hogy a független motorprogramozók közül hányan gondolják még azt, hogy rosszak a szabványok és az egész egy fekete doboz. Sehol senkitől nem láttam ilyen kijelentést, de nyílt forráskódú RT játékok viszont szaporodnak, szóval ez a cikk számomra valahol egyelőre az esti mese és AMD marketing BS között van valahol. Ha látok több, független programozótól származó írásos kijelentést, hogy valóban annyira szarok a szabványok, hogy az egész egy fekete doboz, akkor talán átgondolom a véleményem.
    A cikk feltételezése, hogy a többiek támogatni fogják-e ezt az új API-t, az meg finoman fogalmazva is egyelőre nevetséges. Nyilván a kb. 90%os piaci részesdéssel-al rendelkező konkurencia majd a 8%-os "ellenfele" egyedi ötlete után fog kullogni. Hogyne, de nem hiszem, hogy a befőtt rakja el a nagymamát.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák