Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    válasz And #12152 üzenetére

    Wow, egy IC magában megoldja az átalakítást? Hobbielektronikán LM 2574et kaptam "ajánlatként", ez kapcsólóüzemű tápegység, de az IC maga több mint 1100 ft...a 7805 hatásfoka jó, mármint érted, mert folyamatosan "online" lesz.

    Az ellenállásokkal leszek bajban, fogalmam sincs az értékekről. A LED sort úgy képzeltem el, hogy egy sorban lesz úgymond kígyóztatva 2es alakban egymás alatt a három sor. A kijelző 3.5x5.5 cm. Mennyi és milyen LEDeket javasolsz? SMD-re gondoltam, mert ugye kompakt, de nem tudom egy sima 60Wos pontforrasztóval meg tudom-e forrasztani anélkül, hogy szénné égnének...esetleg 5 LED X alakban elrendezve vagy 6 két sorban? LEDeket 12ra direktre kötve? Nem lesz probléma a feszültségingadozással (11.5-14.5V körül), hogy ettől a fényerő csökken/nő?

    Potméterből sem tudom, milyen kellene, van-e ezeknek saját ellenállásuk?

    Ha szépen megkérlek, össze tudsz nekem dobni egy rajzot, hogy mi hogyan merre, és főképp mennyi, milyen értékkel? Hálás lennék :R

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák