Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gallapapa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gondoltam megosztom veletek tapasztalatomat, amelyet a Media Marktban tapasztaltam, nem is egy üzletében.(Mammut és Székesfehérvár - vásárolni végül itt vásároltam).
    Tudni kell rólam, hogy kütyüműniás vagyok, és mielőtt veszek valamit utánanézek, olvasok, helyszínen is mindent kipróbálok, többnyire többször is. (persze ettől még nem leszek hozzáértő, de legalább mindenféle marketing maszlaggal nem veszek meg bármit.) Van otthon és közeli családban LG, Sony és Samsung tv-k egész sora, melyek jók, de ki akartam próbálni valami mást, újat és mivel az albiban levő régi LG TV kifüstölt gondoltam akkor próbálok valami mást.
    Hisense TV-re gondoltam, ezzel a céllal mentem az üzletbe, volt is kiállítva több termék is, U7QF, U8, U7B, A7500F (meg még mások is, de alapvetően ezekben gondolkodtam, pontosabban leginkább A7500F vagy U7QF között vacilláltam, ész és szív harca volt)
    A lényeg, hogy az első pillanattól fogva azzal kezdték, hogy Hisense-t semmikép se vegyek, mert 1. ha nem szemből nézem, akkor fakulnak a színek 2. a hátlapi műanyag minősége gagyi 3. pöckölgették a képernyőt, hogy látom-e milyen rossz.
    Kíváncsiságból engedtem a csábításnak, körbejártam és megnéztem az alternatívákat, természetesen az egyes promóterek saját márkájukat ajánlgatták, az eladók pedig ki-ki preferenciái szerint erős ferdítésekkel.
    Mondtam, hogy köszönöm a tanácsokat, de maradok a Hisense-nél és kérek egy raktáron levőt. Ekkor egy második, harmadik végül egy idő után egy negyedik eladó jött oda és győzködött, okoskodott (az elmondott infók fele téves volt), hogy vegyek mást és mutatott más méretű (annak ellenére, hogy jeleztem, hogy az albérletben nem fér el ekkora tv) és egészen más árkategóriájú termékeket is.
    Végül, miután mindezek ellenére is ragaszkodtam (ekkor már dacból is) az elképzelésemhez kihoztak egy (végül az ész győzött) 55A7500F típusú modellt, melyet aztán megvettem, de közben a hátam mögött hallottam, hogy félhangosan mondják, hogy aki hülye azzal nem lehet mit tenni.
    Nem tudom mennyre jön át, de írtó kényelmetlen volt számomra, kereskedői szempontból pedig elfogadhatatlan hozzáállás, hogy ha konkrétan kérek valamit azt nem akarják odaadni (nem egyedül voltam, megerősítettek az általam elmondottakban a velem levők is). Arról nem beszélve, hogy akár vélt/valós a Hisense TV-től való félelem, a márka képviselete nevében biztos nagyon rossz néven venném, ha így kezelnék a termékeimet, és gyakorlatilag bojkottálnák.

    A TV-ről gyors benyomások: igazán részletesen még nem volt időm foglalkozni vele és tesztelni.
    Külső: Nagyon szép dizájn, masszív láb, vékony kávák. Távirányító egyszerű darab, de kicsi és kényelmes, jól nyomkodható.
    Kijelző, színek, hang: A piros szín vakítóan erős, ez egyébként a kiállított U7QF-n is így volt, és nem túl valóságos, gyári színbeállítás nem a legjobb viszont több gyári séma közül lehet választani és egyedileg is sokoldalúan konfigurálható (na erre nem volt még időm). Kisebb módosításokkal sokkal életszerűbb színeket értem el. Azt mondanám, hogy átlagos, kategóriájában megfelelő. A fényerő viszont jó. A mozgás viszont kicsit furcsa egyelőre, jobban még nem tudom megfogalmazni, majd 1-2 hét tapasztalat után. Hang elmegy, átlagos minőség, hangerő bőven elégséges 25m2-en, komolyabb zenehallgatáshoz vagy filmélményhez úgyis minden tv-nél szükséges külső rendszer.
    Rendszer: A távirányító szerintem egyszerű és jól átlátható és sok gyorsgomb van mindenhez. Egyedül a beállítások menü van furcsa helyen, de 1-2 perc alatt minden kézre esett már. A VIDAA U 4.0 eddig sokkal jobb mint vártam. Gyors, egyszerűen áttekinthető, logikus. Külső winyót jól és gyorsan kezeli. (filmen belül tekerés viszont lassú), eddig minden filmet gond nélkül lejátszott.
    Röviden ennyi, remélem hasznosítható belőle valami.

Új hozzászólás Aktív témák