Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz #56573440 #54 üzenetére

    De ennek a másik oldala, hogy egy ideig volt párhuzamosan egyben fizetős és előfizetős változat is, ahogy a MS Office esetében is van mindkettő, aztán visszaélve az erőfölényükkel, előbbit kivezették. Pedig pl. Lightroom esetében teljesen reális volt, hogy fényképezőgéphez veszed, azaz addig jó neked az adott verzió, amíg az eszközödet támogatja, de Photoshop esetében is reális, hogy addig használod, amíg valami újdonság kell, így már erősen hátrányos, hogy nem választhatod az adott verzióra szóló licenszvásárlás lehetőségét.

    Mert ok, hogy egy vállalkozás esetében majdnem mindig az előfizetéses az előnyösebb, és ha kicsit drágábban jön ki hosszútávon, akkor sem probléma, illetve ott jó ha mindig a legújabb verzió elérhető, de magáncélre így szívás lett az Adobe szoftverek használata. Én például ezért használok mást, amiért csak egyszer fizettem, és legközelebb akkor fizetek érte, ha kell az újabb verzió valamiért. De a legtöbben nyilván nem váltanak, mert akkora fölénye van bizonyos területeken az Adobe-nak, hogy nem mindenkinek fedi le az igényeit az alternatíva.

    Szerk.:
    Egyébként MS Office előfizetésem meg van, mert simán megéri a felhő miatt, már 2 ember esetében olcsóbb mint a Google Drive, miközben ritkán, de használom a MS Office-t, a Google böngészős irodai csomagját meg amúgy sem használnám, korábban LibreOffice-t használtam.

    [ Szerkesztve ]

  • joghurt

    addikt

    válasz #56573440 #54 üzenetére

    Egy normális világban ezt eldöntheted. Ugyanúgy, ahogy egy autót vagy kifizetsz egyben, vagy lízingelsz/bérelsz.

    Másfelől megközelítve pedig lehet, hogy neked semmi szükséged a mindig új verziókra. Sőt, jobban szereted/ismered a régit (pl. az összes nyűgét-bugját tudod már, és azt is, hogyan tudsz ezekkel együtt élni - szemben az új verzió új bugjaival). Egy nagy cégnél komoly költség az új verzió felrakása mindenhová, és az összes munkatárs betanítása rá.
    Megvan még, amikor az MS Office-nál a megszokott menüs-toolbaros programból átírták ribbonra? Lehet vitatkozni rajta, melyik a jobb, de Gizike, aki megszokta, hogy a 3. menüpontot vagy az ecsetes ikont keresse, teljesen elveszett. Mert nem szövegszerkesztést tanult (úgy általában), hanem MS Office 97-et (vagy akárhányat).

    A tej élet, erő, egészség.

  • BonFire

    veterán

    válasz #56573440 #54 üzenetére

    Viszont az Adobe-nál sincs olyan opció, hogy te válogatod össze, melyikért szeretnél fizetni. Én az összes programra elő vagyok fizetve már több, mint 6 éve, viszont csak töredékét használom. Van náluk ugyanis fotós csomag (Photoshop, Lightroom), videós (Premiere Pro, After Effects, Audition, Media Encoder), grafikai, kiadvány csomag (Illustrator, InDesign, Fresca) stb.

    Na már most ami nekem ebből kell, az a Photoshop, Illustrator, Premiere Pro, After Effects, Audition, Media Enoder. A többi leves. Így havonta fizetek 64 jurót olyan szarokért, mint 3D modellező, karakter animator, weblapszerkesztő, meg ilyesmi, amit sosem fogok használni.

    Szóval az Adobe-t sem kell sajnálni; tudatosan rakják úgy össze a csomagokat, hogy ne legyen más valasztásod, mint az összesre előfizetni.

    Ami még érdekesebb, hogy ezek a programok úgy egymásba vannak integrálva, hogy csak nehezen tudod használni egyiket a másik nélkül. Mondok példát. Ha valakinek videóvágóra van szüksége, előfizet a Premier Próra, csak a hangot nem fogja tudni hatékonyan szerkeszteni, mert a PP az Audition VST effektjeit használja. Bele vannak drótozva ezek, persze lehet 3rd party pluginokat is használni, de jóval macerásabb velük a munka, mint a natív pluginokkal. Ezért kenytelen vagy előfizetni a komplett videós csomagra, ami tartalmazza az Auditiont is, és ez így többe kerül, mint a single app.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák