Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Nem teljesen értem az SW sorozatokkal a problémát, amit a korábbi hozzászólásokban olvasom.

    Az Obi-Wan sorozat kifejezetten jó volt.
    Sikerült még egy jó összecsapást is belerakni, többet nem mondok, nem spoilerezek.
    Az számomra iszonyat tetszett, meg az egész történetfelépítés is, mindig is érdekelt, hogy mi lett a szereplőkkel a Sithek bosszúja után.

    Az Andor is nagyon jó, várom a 2. évadot. (Amúgy az utolsó rész stáblistája utáni kis snittet látta mindenki? :D )
    The Mandalorian is kegyetlen jó volt, bár Grogu is jó volt, bár a bugyutaságai kicsit idegesítőek voltak, de szemet lehet hunyni felette, az nézőcsalogatás miatt került bele, hogy aki szereti a bugyuta cukiságokat azt is odacsalják a képernyő elé.

    Lehet azért is tetszenek ezek a sorozatok, mert a Rouge One számomra iszonyatosan bejött és hasonló miliőt hoznak.

    Sőt még szívesen látnék pl a Régi köztársasági időkből is filmeket, sorozatokat (KOTOR 1-2 játékok alapja is az volt és nagy siker lett, minden viszontaksága ellenére). Akár Jedi menteset is :)

    Valahogy én úgy vagyok vele, hogy jók ezek a jedi nélküli, vagy kevésbé fénykardozós, erő vonulalatot nélkülőző filmek / sorozatok, szívesen látnék többet is ezekből.

    Az idegen lényes dolog, hogy kevés van, hát lehet, de annyira nem hiányzik, meg lássuk be, nem is reális, hogy minden bolygón, területen egy csomó idegen lény legyen. Mint ahogy nem minden országban van a való életben is színes / erősen eltérő etnikumú népesség, valahol több, valahol kevesebb, szerintem ez reális.
    Persze itt több mint valószínű, hogy a költségek nyirbálása is közrejátszott, de nem volt hiányérzetem. Nem vett el semmit az élményből.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Dilikutya #36 üzenetére

    Hát nem tudom, nekem ezzel nem volt gond, bár lehet azért mert szerettem a 90-es években akció rpg játékokat. :D

    Boba Fett-et még nem néztem meg, arról nem tudok nyilatkozni.

    Obi-Wan sorozatban meg hogy ne lenne Luke és Leia, hisz ugye azt a feladatot kapta, hogy "vigyázzon" Luke-ra és azért gondolom emellett figyelemmel kíséri Leia sorsát is.
    [SPOILER]
    A küzdelem meg szerintem azért is volt jó benne, mert ugye kb a sorozat feléig
    egy elgyengült Obi-Wan-t lát az ember, aki teljesen enerválttá vált a "számüzetésében", nem gyakorol, nem él a Jedi-k útja szerint, de a sorozatban szépen felismeri hogy nem teheti meg ezt, lassanként visszatér az erő útjára. Attól hogy ő megpróbálja elfelejteni vagy tudomást sem akar venni a problémákról attól azok léteznek és gyerekek is veszélyben vannak amiatt, mert ő létezik. Nem túl nagyívű a történet, de láttunk már rosszabbat is.
    A harcuk meg szerintem látványos és abban megállja a helyét, hogy kellhet, mert ott van a végső pont amikor visszanyeri a teljes erejét. Magába és erőbe vetett hitét.
    Lehet csak szerintem de Obi-Wan mindig is erősebb volt Anakinnál, hisz legyőzte már 1x és most is, így jobb Darth Vadernél is (ugye már maga Vader is két külön személyként beszél magáról, aki volt és ami most, számára is meghalt Anakin)

    Bár ez lehet csak a saját magam belemagyárázása, de nálam így csengett le. Ezért is élveztem.
    [/SPOILER]

    Ez az SW vonulat amit az Obi-Wan-ban és az Andorban nyomnak, nekem sokkal vállalhatóbb, mint az utolsó 3 rész a Skywalker saga-ból.

    Szerintem ne nézd meg az Andort, mert tuti nem tetszene, ezek után amit leírtál a Mandalorianről és Obi-Wan-ról.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz arnyekxxx #38 üzenetére

    Lehet azért nem élezték ki arra, mert DV megintcsak leszerepelt a mesterével szemben a sorozatban. Az EP4-ig meg talán eltelt már annyi idő, hogy valóban a padawanból már mester lett a korábbi mesterével szemben a sötét nagyúr, tévesen ugyebár, mert akkor sem tudta legyőzni a korábbi mesterét, idősen sem.
    Az öreg jól megleckézteti korábbi tanítványát :D

    Vagy csak egy ordas nagy baki, hogy nem illesztették jobban rá a tanítvany - mester szálat. Bár ezt nem hiszem, hisz a mozifilmekben végig ez volt a viszony kettejük között.

    Amúgy megnéznék egy sorozatot, estés filmet arról, hogy Darth Vader - Palpatin ( Uralkodó) birodalmi uralkodása időszakában milyen próbálkozasok voltak DV részéről a mester-tanítvány viszony felülírására :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Dilikutya #56 üzenetére

    Engem az EP1-el ki lehet kergetni kb a világból :D
    Számomra annyira bugyuta lett.
    Az EP2 már nézhető volt, Doku-val kapcsolatban egyetértek, többet érdemelt volna, az EP3-at szerettem, bármikor újra tudom nézni, a rengeteg hibája ellenére is. Nekem is hiányérzetem volt a Anaki - Vader pálfordulás kapcsán, húztam is a számat, de az Obi-Wan - Anakin viszony megváltozása tetszett, az sem volt 100%-ig kidolgozott, de érezhető volt a távolodás.

    Az EP7-9 meg kb popcorn mozi kategória, a 7-nél én is reménykedtem hogy valami lesz, annyira hiányérzetem sem volt, bár a végén a nagy távolba révedés a Luke felé számomra kiábrándító volt :D Túl epikus akart lenni, miközben nem volt az :D

    Az EP8-ra kb nem is emlékszem, csak hogy Solo meghalt benne, mert a kedves fia megölelgette, meg a végén az a 2 perc amit Te is mondtál, a Ren vs Luke kamuharcra.

    EP9-ben meg annyira, hogy zagyva volt. Meg megint ott volt az uralkodó, meg a flottája és mindeki harcol és mindenki epikus akar lenni és önfeláldozó. Ja meg arra a bugyuta visítozós szőrmókra, az ezeréves sólyom szélvédőjén, na az pl idegesítő volt :D
    Szóval az EP7-9 kb felejthető sajnos, pedig lett volna benne potenciál.

    Amúgy az EP4-6-nak az a szerencséje, mert ott se sok minden van "elmagyarázva", vagy kidolgozva, hogy ott nem is nagyon igényli az ember, van egy főgonosz(ok), meg annak a szervezete, meg apparátusa, meg vannak a "jók" és elkeseredett harcuk és kb 1-1 akció és annak körülményei köré építették a filmet. Magyarán a sztori magja megvan, azt csak ki kellett szinesíteni.
    Meg a Sitheknek jót is tett hogy alig tudott róluk valamit az ember. Ezért is lett talán "szerethető"/misztikus DV karaktere a régi trilógiában :) Mindenki DV akart lenni akkoriban szerintem :D

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #58 üzenetére

    Jogos :R Valóban el sem hangzott a filmekben :D

    Amúgy mikor jött be a Sith mint "meghatározás", "fogalom"? Könyvekben?A játékokban? vagy az EP1-el. Ezt tökre nem tudom :D

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz arnyekxxx #63 üzenetére

    Áhh...köszike :R

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák