Hirdetés

2019. február 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-24 06:55:51

Mobilarena

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#951) djnice válasza SunMount3r (#944) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

Ha tisztában lettél volna a 23.976p és 24p közti különbséggel, akkor eleve nem kérdeztél volna ilyeneket. Gondoltam segítek, de úgy látom hiba volt...
A 23.976-ot mindig 24 Hz-n játszuk le, ha kadenciahelyes a lejátszás, akkor 0.01%-kal felgyorsítva, ha nem, akkor kb 41 (1/(24-23.976)) másodpercenként 1/12 másodpercre megismétlünk egy képkockát, hogy a hang szinkronban maradjon.
Ja, hogy ezt sem kérdezted...

[ Szerkesztve ]

(#952) SunMount3r válasza djnice (#951) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

És miért nem lehetett ezzel a -szemmel láthatóan sokkal relevánsabb- magyarázattal kezdeni?
Az előző inkább volt valami III. évfolyamos filmtechnikusoknak szóló speciális kurzus előadásának az anyaga, kissé cinikusan fellengzős előadásban, válaszként egy arra kíváncsiságból betévedt, de azért a technika iránt némileg érdeklődő bölcsész egyszerű kérdésére, hogy "de akkor 23.976fps-nél, miért 24p-t jelez ki a TV-m?". Azt hiszem így már érthető...

Peace!

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#953) djnice válasza SunMount3r (#952) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

Igazad van, Peace :)

(#954) csabi63 válasza djnice (#951) üzenetére

csabi63
(senior tag)

Ez az, amit én soha nem veszek észre. :)

(#955) Warlordkill válasza blakey (#909) üzenetére

Warlordkill
(újonc)

Segitenél ,honnan tudom letölteni :) :)

Ami használt, az ne legyen drágább mint az új :) Vagy ha új , akkor miért tőled vegyem ugyanannyiért :)

(#956) c4 válasza Warlordkill (#955) üzenetére

c4
(őstag)

(#957) blakey válasza Warlordkill (#955) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Itt a legújabb, állítólag a régebbi Himedia Q5/Q10-zel is kompatibilis, de egyelöre csak h264 720/1080p esetén működik.

*** Eladó: Cisco (UPC STB) vadiúj távok - Kingston 4GB-os RAM: KTA-MB1600S/4G*** / [képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#958) blakey válasza c4 (#956) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Ez a belső lejátszóhoz van, a Kodihoz kiegészítő (add-on) kell.

*** Eladó: Cisco (UPC STB) vadiúj távok - Kingston 4GB-os RAM: KTA-MB1600S/4G*** / [képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#959) Warlordkill válasza blakey (#958) üzenetére

Warlordkill
(újonc)

Köszönöm a gyors segítséget,mindenkinek :)

Ami használt, az ne legyen drágább mint az új :) Vagy ha új , akkor miért tőled vegyem ugyanannyiért :)

(#960) Mulholland

Mulholland
(tag)

Új problémára lettem figyelmes nálam. Nevezetesen, hogy nem kapcsol ki rendesen a gép. Sok esetben azt csinálja, hogy bár a kép az kikapcsolódik, de továbbra is megy a kijelzőn az óra és ez nem előszöri eset. Amikor valami belső lejátszó error elindít akkor is.
Meg van nekem egy eddig remekül működő sleep timer-em, aminél ha kikapcsolta a képernyőt a rendszer is befejezte a működését. De most az sem működik rendesen. Sokszor a fent említett módban maradt.
Más is tapasztalt már hasonlót?

ASUS MAXIMUS FORMULA, INTEL CORE 2 DUO E8400, SUPERTALENT 2X1GB T1000UB1G5, ATI RADEON POWERCOLOR 4870 OCS, Auzentech X-FI™ Prelude 7., SAMSUNG 203B SATA DVD IRO, 160 G SEAGATE SATA MEREVLEMEZ

(#961) SunMount3r válasza Mulholland (#960) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

Én még soha. Nem lehet, hogy az a Sleep Timer app kavar be valamit a rendszerben?

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#962) c4 válasza Mulholland (#960) üzenetére

c4
(őstag)

Érdemes időnként simán frissíteni az aktuális FW-t, így semmi nem veszik el, de pár apró és bosszantó rendszerhiba eltűnhet. Pár perces elfoglaltság.

(#963) Mulholland válasza c4 (#962) üzenetére

Mulholland
(tag)

no ezt megnézem :)

ASUS MAXIMUS FORMULA, INTEL CORE 2 DUO E8400, SUPERTALENT 2X1GB T1000UB1G5, ATI RADEON POWERCOLOR 4870 OCS, Auzentech X-FI™ Prelude 7., SAMSUNG 203B SATA DVD IRO, 160 G SEAGATE SATA MEREVLEMEZ

(#964) Mulholland válasza SunMount3r (#961) üzenetére

Mulholland
(tag)

Az 1.0.3 firmware-nél ilyen problémám még nem volt :()

(#965) bigdigit

bigdigit
(PH! addikt)

Én már majdnem elkiabáltam magam milyen jó is ez a Kodi mert nem dadog 24p esetén. Erre egy sorozatot nézek ami viszont 25p és pár perc után nézhetetlen lett az egész. Kész röhej mindent mással kell nézni.

(#966) Joshi válasza bigdigit (#965) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Mit értesz azon hogy nézhetetlen?

(#967) blakey válasza bigdigit (#965) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Kapcsold ki a hardveres gyorsítást és úgy próbáld meg.,17 alphában már ez elvileg javítva, cserébe a DD nem szólal meg, reméljük azt is megoldják.
Kodi alatt a VC-1 kódolású videók is "dadognak", minden szoftveren van mit javítani.

Amúgy van egy másik bug ami rosszabb, szerintem, remélhetőleg hamar javítják, mert a switcher kiegészítőt érinti a Kodi alatt, mégpedig ha sorozat részeket nézek és a Lejátszás innen-t választom akkor minden második rész lesz helyes frekin, ezt megírtam a futeko fórumán és remélhetőleg javítják, a Stand-down time-mal lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#968) Joshi

Joshi
(PH! félisten)

Kezdek én is furcsán nézni a lejátszóra, most próbálgatom a különböző képsebességű filmeket és mindegyiket azon a frekin játssza le amire a Dislpay menüben állítom a felbontást. :O Esküszöm hogy pár napja még működött a dolog. :W

(#969) c4 válasza Joshi (#968) üzenetére

c4
(őstag)

Ha teljesen megkutyultátok a lejátszót, egy "tiszta telepítés" lehet a legegyszerűbb megoldás.
Kodi adatbázist, beállításokat mentsétek le, aztán gyalu!

(#970) blakey válasza Joshi (#968) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Valami "beakadt", patch fent van?

Állítólag ha a Beállítások menüben bekapcsolod a 24p-t, de egyes filmeknél "játszadozol" vele Menü megnyomása után a jobboldali sávnál és ott kikapcsolod a 24p-t akkor előfordulhat, hogy nem fog működni viszont az új patch ami mellett ki kell kapcsolni a menüben lévő 24p-t, tökéletesen működik immáron minden frekin, persze a 23,976-os microstutter még megvan.

(#971) Joshi válasza blakey (#970) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Egyedül a 24Hz működik, de működött a 29,970-es is és a 25-ös is. Mind1 majd hétvégén ránézek most mennem kell melózni.

(#972) nadtom

nadtom
(tag)

Az automata frissítés még nem működik, vagy ez nem ajánlott egyébként sem? (settings menüben az upgrade)

(#973) kezo0 válasza nadtom (#972) üzenetére

kezo0
(őstag)

Elvileg működni fog, ha közzéteszik az új fw OTA frissítési verzióját is. Lassan egy hete, hogy azt írták, pár napon belül jön az is. Viszont továbbra is a tiszta telepítést javasolják, letöltve a megadott linkről, pendrájvra kicsomagolva, onnan indítva, hátulsó pöcök benyomásával egyidejű bekapcsolás mellett.

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#974) Joshi

Joshi
(PH! félisten)

Nem bírtam ki és nyomkodtam a Q5 Prot, nagyon instabil még szegényem.
Nem hagyott nyugodni a képfrissítés automatikus állítási lehetősége. Egyenlőre ott tartok, hogy csak 2160p beállítás mellett működik a dolog 4K TV esetén. Ha átállítom 1080p-re akkor csak a 24Hz működik mivel ez be van kapcsolva, de a 25 és a 29,970 már nem. Aztán gondoltam egy nagyot és bekapcsoltam 1080p60Hz Display beállítás mellett a HDMi Auto Adatptiont. Na ezt nem kellett volna ugyanis a 4K TV-nél egy nagy zöld háttérkép fogad. :O Ha átviszem a másik szobába a lejátszót és rákötöm a Full HD TV-re akkor jó, hiába nincs pipa a HDMi auto adatption mellett, abban a pillanatban ha visszadugom a 4K TV-re ismét zöld képernyő fogad. :DD
Szerintetek hogy tudnék képet csiholni a 4K TV-re is? Mi ez a HDMi Auto Adatption sz@r? :F Minek raknak be egy olyan funkciót ami hibásan működik?

(#975) Joshi válasza Joshi (#974) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

A Full HD TV-én tiszta telepítéssel újraraktam az 1.0.5-ös fw-ét és jó lett. Hozzáteszem hogy ez a lejátszó úgy működik ahogy akar, ha van kedve vált automatikusan frekit, ha nincs kedve akkor nem. :DD Valaki panaszkodott hogy minden indításkor más és más felbontást és frekit állít be magának a lejátszó. Tuti biztos voltam benne hogy az egyik tesztemnél hibátlanul váltott a különböző frekik között, aztán egyszer csak nem váltott. Még van néhány észrevételem, de itt még nagyon nagy bajok vannak. :(((

ui.: volt megint egy-két túlmelegedési problémám, hozzáérve a lejátszóhoz nagyon meleg volt. Kikapcsolás után teljesen rendben volt, de még használat közben se éreztem melegnek. Olyan mintha valami beakadna és akkor teker a proci mint a veszedelem. :F

[ Szerkesztve ]

(#976) őúáű válasza Joshi (#975) üzenetére

őúáű
(kvázi-tag)

Látom nálad is előjön ez a probléma,én is evvel küzdök. Olyan a lejátszó mint az időjárás :) Sebaj nemsoká itt van az új firmware.

(#977) c4 válasza őúáű (#976) üzenetére

c4
(őstag)

Ez a baj a viszonylag nyitott oprendszerű lejátszókkal. szabad utat ad a júzerek kísérletezőkedvének. :)
Amíg a "mikroshutter" probléma nem oldódik meg gyárilag, szerintem kár erőltetni bármit is, addig úgysem lesz tökéletes.

A 105-ös vagy custom 105-ös FW-el 1080p/60Hz-es képkimeneti frekivel az égadta egy világon semmi gond sincs. Mielőtt az itt olvasgatóknak teljesen elmegy még az életkedve is az itt olvasható sok negatív infótól.
Amíg nem műxik a 24p gond nélkül, már semmilyen patch-et nem teszek fel.

[ Szerkesztve ]

(#978) SunMount3r

SunMount3r
(Topikgazda)

Ti hogyan oldjátok meg a gyári távkapcs.-al vezérelve, hogy KODI-ból rendesen ki tudjatok lépni, anélkül, hogy a végig a "Back" gombot kellene nyomkodni amíg el nem juttok a KODI Home képernyőjéig? :U

Pl. Ha benne vagyok egy könyvtárstruktúrában, onnan nem tudom kiválasztani a jobb alsó sarokban lévő "Home" ikont, mert az iránygomboknak akkor más a funkciója. Végignyomogattam már a távkapcs.-ot ilyenkor, de oda sehogy nem akar lemenni.

Tudom, hogy a távkapcs "Home"' gombjával bárhonnan kilép a KODI-ból, de ez nem szakszerű kilépés, mert szerintem ilyenkor a KODI még tovább fut a háttérben és a változásokat sem menti el, ha utána kikapcsolom a Box-t. (I'm all new to Android... :U )

[ Szerkesztve ]

(#979) blakey válasza SunMount3r (#978) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Logitech Harmonyt használok és ott van lehetőség egy gombnyomással a Kodi kezdőképernyőre váltani vagy a Kodi távvezérlő appját ami tökéletesen kezeli az öszes funkciót.

(#980) csabi63
Igen, a másik a légegér, már többször leírtam, androidos boxnál ez elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#980) csabi63 válasza c4 (#977) üzenetére

csabi63
(senior tag)

A sok galibát taglaló írás miatt már lassan én is azt hiszem hogy ez a lejátszó teljesen használhatatlan. :D Ennek ellenére tegnap 10 órát ment egy röccenés nélkül. 1080p, 23.976 teljesen hibátlan. 1080i, 25 és 50 Hz amennyire én látom szintén.

(#978) nlpK Aktiválod az egér kurzort, és odavonszolod. Vagy beszerzel egy 10 dolláros dzsunka légegeret, és könnyebb lesz az életed.

(#981) nadtom

nadtom
(tag)

Kicsit lemaradtam az olvasásban, mert nyaralni voltunk.
Szóval ma fogom majd feltenni a tiszta telepítéssel az új gyári FW. Nekem csak 1080p tud a projektor, nem nézek 4k videókat.
Biztos volt már téma csak nem találom, a tiszta telepítéssel a Kodi beállításai ugye megmaradnak?
Ha nem milyen progival lehet visszamásolni a beállításokat?

1. Lépés: tiszta telpítés gyári FW.
2. Kell valami más progi még?
3. Milyen beállításokat javasolnátok:
- HDMI auto adaptation?
- 24p?
- HDR?
- egyéb?

Előre is köszönöm!

(#982) c4 válasza nadtom (#981) üzenetére

c4
(őstag)

Ha csak 1080p a cél, akkor a gyár vagy custom 1.0.5-ös FW-t felteszed, kimeneti frekinek a 1080p/60Hz-t állítsd be. Így nem lesz röcögés....

4K videókat ennek ellenére is nézhetsz. :) Akár 10 bites HEVC-et is. (Pont tegnap néztem egy ilyet, 65 Mbites kép, HD hanggal... tökéletesen ment.)
A "tiszta telepítés" során minden beállításod elveszik, előtte mentsd le, amit szeretnél.
(Médiatár exportálása.) (A kodi saját xmla fáljait én hálózatból kimentem: share/sdcard/android/data/org.xbmc.kodi/files/kodi/userdata... és az ott található .xml fájlokat kimentem)
HDR csak 4K UHD anyagnál lenne érdekes.
A 24p javításra várunk... (ne röcögjön a kép)

[ Szerkesztve ]

(#983) Mulholland válasza c4 (#982) üzenetére

Mulholland
(tag)

Hát a HDR szerintem nem csak 4K-s anyagoknál lényeges :) Mivel tapasztalat szerint pl szebb a kép full HD-ben is a Himedia HDR beállításával, legalább is ahogy én láttam :)

(#984) c4 válasza Mulholland (#983) üzenetére

c4
(őstag)

1080-nál be se kapcsolható. HDR forrás nélkül meg minek állítgatni? :)

[ Szerkesztve ]

(#985) Mulholland válasza c4 (#984) üzenetére

Mulholland
(tag)

Olyan szépen egyszerűen bekapcsolom, hogy csak na :)

[ Szerkesztve ]

(#986) SunMount3r válasza Mulholland (#983) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

De ha a megjelenítője nem tudja a HDR-t, akkor nem sok értelme van...??? :F

(#987) Mulholland válasza SunMount3r (#986) üzenetére

Mulholland
(tag)

lehet okoskodni, de ezt egyszerűen ki kell próbálni :) Nálam engedi, és szerintem szebb a kép mint a másik állásban. De ez szubjektív :) pedig nem 4k a TV

(#988) Joshi válasza c4 (#977) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

"szabad utat ad a júzerek kísérletezőkedvének. "
Az első 1.0.5-ös fw felrakása óta nem nyúltam a beállításokhoz csak filmek lejátszását próbálgattam, többek között több filmet is végignéztem. Még írtam is hogy teljesen jól működik csak ne lennének azok az időközönkénti akadások. Ha ez kísérletezésnek minősül akkor ok, csak nem értem hogy működhet egyszer valami jól, aztán meg nem működik. Mondjuk nálam a felbontást nem változtatja minden indításkor, hol működik az auto frekiváltás hol nem.
Egyébként a nem tiszta telepítés után panaszkodtam arra is hogy a színtartományt nem tudom állítani, mert mindenre azt írta hogy nem támogatott. A tiszta telepítést követően megjavult ez is, szóval +1 amiért érdemes a tiszta telepítést használni.

(#989) SunMount3r

SunMount3r
(Topikgazda)

Hali megint!

A háttérben futó alkalmazásokból (amiket valamiért nem tudok manuálisan a saját menüjében rendesen bezárni, részletek itt: [link]) hogyan tudok kilépni teljesen? Úgy, hogy biztos bezáródjon az alkalmazás? App-Manager-ben lehet valamit nyomni rá, vagy máshonnan valahogy manuálisan bezárni?

+Kérdés: a még futó alkalmazások listáját hogyan tudom megnézni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#990) blakey válasza SunMount3r (#989) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Android révén úgy működik ahogy a tobbi eszköz. Az alkalmazásoknál látod, hogy éppen mi fut. beállítások/a alkalmazások és oldalra kell lapozni.

A seprűvel tudsz minden alkalmazást bezárni vagy előhívod a status bart és a négyzetre kattintva megjelennek a futó alkalmazások és ott is bezárhatod őket.

(#991) SunMount3r válasza blakey (#990) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

Ok, köszi, de a Status Bar-t hogyan tudom előhívni a gyári távkapccsal? (A gyári launcher-t használom és nincs okostelóm, se tablet-em a remote app-hoz.)

[ Szerkesztve ]

(#992) blakey válasza SunMount3r (#991) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Bocsánat, navigation Bar. :)
Nem tudom, légegérrel felfelé húzva megjelenik, az első verziót használd. Beállítások/Alkalmazások jobbra lapozás, talán a 3. oldal a futó alkalmazások.

(#993) kezo0 válasza blakey (#990) üzenetére

kezo0
(őstag)

Ha használom a "seprűt", akkor utána a Kodi először mindig úgy indul, hogy "preparing for first run"... Ugyanakkor nem vesznek el a korábbi beállításai.
Ez normális?

(#994) blakey válasza kezo0 (#993) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Igen, az. Cache-t töröl.

(#995) kezo0 válasza blakey (#994) üzenetére

kezo0
(őstag)

Csak azért fura, mert a korábbi Q10 4K3D-n is volt ilyen cache-kiürítési lehetőség, de a Kodi akkor is egyből normálisan indult.

(#996) SunMount3r válasza blakey (#994) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

És az App-Manager-ben ha ráállok egy alkalmazás ikonjára és megnyomom a menu gombot, akkor előjön, hogy "Default start", ha erre rányomok, akkor amikor megint megnyomom a menu-t, akkor már "Close Start" látszik és fordítva ugyan így. Ezek mire szolgálnak, mit csinálnak voltaképpen? :F (Kicsit szövevényes így leírva, de ha kipróbálod, akkor látod mire gondolok...)

Előzőhöz: Sajna légegerem sincsen és a gyári távkapcs-al nem jön elő a Nav bar... Viszont ezek szerint, mégis a Nav bar-os opció a biztonságosabb és javallottabb, mert nem "Force"-olja be az alkalmazást teljesen. Legalábbis ahogy kapiskálom a leírás szerint :U ...

(Meg is rendelem most már azt a légegeret... Mondjuk 60+K-ért igazán csinálhattak volna hozzá alapból egyet...)

[ Szerkesztve ]

(#997) kossza válasza SunMount3r (#996) üzenetére

kossza
(lelkes újonc)

Automatikusan elindul bekapcsolás után az az alkalmazás amelyiknél a default start van bejelölve.

Have a Nice Day

(#998) blakey válasza SunMount3r (#996) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Automatikusan indulnak belapcsolás után.

Nincs semmi gond a "seprűvel" amúgy sem nagyon kell használni, nem zavar a háttérben futó alkalmazások és ettől nem fog jobban merülni a lejátszó. :)

Akkor használd ha valami beragadt.

(#999) SunMount3r

SunMount3r
(Topikgazda)

Ok, köszi!

Más: Van itt valaki aki az Aeon Nox Skin-t használja KODI-hoz? Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban...

(#1000) kezo0 válasza SunMount3r (#999) üzenetére

kezo0
(őstag)

Van külön Kodi-s topik, szerintem ez maradjon meg a HiMedia eszközöknek...

(A problémák felét a Kodi okozza, azért van itt már 1000 hozzászólás. És sokan a lejátszó képességeit azonosítják a rá telepített Kodi képességeivel, miközben a Kodit egyáltalán nem kötelező használni.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.