Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    Topikgazda

    Van itt egy-két dolog amit nem értek:

    1. A Kodi lejátszójával is működnie kellene az auto framerate switch-nek az új fw.-el? Mert az összes eddig kipróbált 23.976-os anyagot azon a frekin játssza le, amire a Desktop van beállítva (60Hz)...

    2. Rákérdeztem erre a 23.976 vs 24p-s dologra a Futeko fórumon és ott azt írják, hogy 2 dolog lehetséges:

    a. A TV 24p-nek jelzi ki a 23.976p-t, mert "elfogadott így hivatkozni rá"...->De ezt én nem nagyon kajálom be.

    b. Elismerték, hogy bizonyos körülmények között a 23.976-os videót is 24p-sen játssza le a Himedia Player :(( . (Amin egyelőre dolgoznak az új firmware-ben.)

    Megnéztem már jó pár 23.976-os videót és mindet 24p-nek látja a TV-m az Info gomb megnyomásával. De volt már olyan is, hogy 25p-t írt ki rá (ez egy SD felbontású AVI videó volt).

    Minden esetre gyanús, hogy sokan írták már itt, hogy a 23.976fps-es videókra nekik is 24p-t ír a TV, ami ha az első eset lenne az igaz, akkor nem nagy gáz, de hogyan lehetne ezt pontosan le ellenőrizni? Szerintem inkább a második eset az igaz, tehát a Himedia lejátszó a 23.976-os anyagokat valamiért 24p-sen játssza le nektek is. Szerencsésebbek, akik ezt az erősítőjük által kijelzett adat alapján meg tudják erősíteni, mert akkor náluk legalább biztos, hogy hol a bibi (tehát a Himedia lejátszó küldi ki 24p-ben a képet).

    Ami ebben engem kicsit megerősít: Amióta be van kapcsolva a "24p mode" és 24p-t írt a TV-m az Hz-re, amikor egy 23.976-os videót nézek én is észrevettem azokat a bizonyos "micro stutter" eket, amik imitt-amott, kis mennyiségbe, 1-1 másodperce, de azért jelen vannak a videóban. Amíg ki volt kapcsolva a 24p mode és 60Hz-en mentek ugyan ezek az anyagok, addig ezeket nem vettem észre. Persze lehet ez utóbbinak semmi köze az fenti problémához, minden esetre ez is egy "gyanú"...

    Nos akkor lenne egy körkérdésem: ki az akinél egyáltalán rendesen 23.976Hz-et ír ki a TV vagy az erősítő egy 23.976fps-es anyag esetén lejátszás közben és nem pedig 24p-t? :F

    Próbáljuk meg összeszedni az eseteket, hogy le vonhassunk belőle valamilyen tanulságot, mert szerintem van itt egy kis bibi ezzel a natív 23.976fps-el...

Új hozzászólás Aktív témák