Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    Topikgazda

    válasz blakey #297 üzenetére

    A számítógép lejátszója belső kábelezésének köszönhetően sokkal jobban összhangba van állítva, mint egy médialejátszó és egy tv, médialejátszó és tv összeköttetése során Lip sync is bezavarhat, tehát ha nem is durván de a hang a képhez is csúszhat és ha pl. ezt nem vesszük észre akkor akkor csak a feliraton látható, hogy valami nem kerek.-> Nekem ez a "kábelezés" miatti csúszás elég furán hangzik. Olyanról már hallottam, hogy HTPC esetén, ha a hang nem a HDMI-n megy, hanem mondjuk a hangkártyából optikán az erősítőbe, akkor ott lehet elcsúszás a képhez képest, amit egy !!egyszeri!! beállítással korrigálni lehet. De ez ugye pont a fordított eset mert itt a media lejátszóról beszélünk és nem is a hangról.

    Én meg egy -még egyszer hangsúlyozom- !!dedikált asztali média lejátszó!! (ami ráadásul nem épp az olcsóbbik fajta) esetén, ami direkte videó lejátszásra van kitalálva, tervezve és optimalizálva eléggé nem tudok megbékélni ezzel a "kábelezési kifogással"... (Valójában eléggé ködös, hogy mit is értesz ez alatt és mi köze a jelenséghez.)

    csabi63: A videó 29.73, de a felirat nem tudom, milyen változathoz készült, erről nincs infó, minden esetre időzíteni kell. De pl. nekem, ha a Subs Edit-el rendesen és kocc-pontosan hozzá igazítom az első és az utolsó feliratot, akkor a videó közepén és az egészében is minden kocc-pontos lesz. Pedig, biztos, hogy eltérő fps-ű a felirat, mint a film, de még egy eset sem volt, hogy ez ne működjön (PC-n és a TV lejátszójával is). Ami csúszást a TV-vel kapcsolatban írtam az sem a felirat miatt volt, hanem ott is a lejátszó lehetett a ludas. (Megj.: ha az linkelt oldalt használod az időzítésre, akkor átrakja a kódolását UTF-8-ra, amit Sub Edittel utána vissza kell rakni Közép EU-sra).

Új hozzászólás Aktív témák