Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    Tehát akkor infók a lejatszo.hu-ról rendelt Q10 Pro-ról.

    Előző éjjel rendeltem, ma délelőtt már jött is az e-mail, hogy mehetek érte Újpestre. Belefért az időmbe, gyorsan el is hoztam hát.

    Úgy tűnik, ugyanaz a verzió, mint amit a futeko.com-ról lehet rendelni, EU-s firmware-rel.
    1 éves jótállási jegyet adtak mellé, ha valami gond lenne a készülékkel, hozzájuk kell elvinni.
    Adtak egy két A4-es oldalnyi terjedelmű magyar nyelvű leírást is, ami a főbb funkciókat, teendőket ismerteti (csatlakoztatás a tévéhez, hálózati kapcsolat beállítása, fw-frissítés menete, távirányító funkciói – és amit eddig nem tudtam a korábbi Q10-esemnél sem: a távirányító tanítható gombjainak programozása).

    Az első benyomásaim jók, nagyjából mindent beállítgattam, bele-belenéztem pár filmbe és sorozat-epizódba is. Mindent vitt, és ahol voltak, ott a magyar feliratok is ékezethelyesen jelentek meg.

    A 16.1-es Kodi van rajta, előre élesítve benne a wrapper, ami teszi a dolgát: a film Kodi alóli elindításakor automatikusan "meghívja" a HiMedia saját lejátszóját, ami a lejátszás befejezéséig átveszi az uralmat. BD3D ISO-k mennek, nagyfelbontású hangformátumok mennek – legalábbis, amiket találomra kipróbáltam. Olyan 4K-s tesztvideók is elindultak vele, amelyek az elődjén, a Q10 4K3D-n nem (gondolom, ezek a 30 Hz-nél magasabb képfrissítésű és/vagy extrém magas bitrátájú anyagok, de sajnos lejátszás közben ezeket az infókat nem tudom előcsalogatni, csak a képfelbontásra vonatkozót).

    Azt mondták, "a legfrissebb beta" firmware van rajta, de ne izguljak, tesztelték, és stabilan működik.
    Ehhez képest ez volt rajta:

    Tehát az itt olvasottak alapján ugyanaz, mint a futeko-tól rendelt példányokon (már akik a legelső fw-t frissítették a május végén megjelent újabbra). Az OTA frissítés nekem is egyből megtalálta a 801-re végződő verziót, sok pontból álló changelog-ot is lehozott hozzá. Az online frissítés látszólag rendben lefutott, de utána nálam is ugyanúgy a 800-ra végződő verziószám maradt, és ha rákeresek az OTA-val, akkor megint felajánlja a 801-re frissítést, mintha mi sem történt volna – ez tényleg érdekes.

    Egyelőre ennyi, hosszabb ideig majd az elkövetkező napokban fogok belebámulni filmekbe, hogy a képminőségről is tudjak véleményt formálni.

    És talán holnap regisztrálok is a zárt fórumba az egyedi reg.kártyával, amit szintén adtak mellé (régebben a Dune HD D1-esemnél volt ugyanez a rendszer). :)

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák