Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    Topikgazda

    válasz c4 #1043 üzenetére

    Bocs ha noob-ság lesz amit kérdezek, de pl. ha ugye 48fps-es lenne a videó, az egy (a 24p-sekhez viszonyítva) ugyan ilyen minőségű, azonos kódolású stb. videofile esetén is akkor pont kétszer akkora méretet eredményezne, nem? Mert akkor ez sem elhanyagolható probléma.

    Amúgy meg hallottam olyan véleményeket is, hogy a 23,976fps-t azért alkamazák gyakran előszeretettel, mert az olyan "filmszerű", tehát művészi/alkotói megfontolásból. Kb. olyasmi mint a "Film Grain" (szemcsésített kép) egyes, ritka esetekben. Ez mondjuk lehet alapból sántít, de pl. az engem is zavar, ha a TV-be be van kacsolva a Motion Plus (vagy mifene), még minimálon is, ami kb. azzal trükköz, hogy a szem számára egy kevésbé folyamatos videót is "smooth"-á varázsol (szappanopera hatás). Tehát lehet végül is van valami a dologban. Plusz hozzá jön az, hogy sokan szeretik (ahogy én is) a filmeket, az eredeti rendezői, operatőri művészeti koncepció szerint élvezni, ezért is ajánlják a különböző topic-okban itt is, hogy minden kép és mozgás javító frincet-francot ki kell kapcsolni a TV-n. Szerintem ezért lenne jobb a teljesen tuti és stutter mentes 23,976 is, a 60Hz helyett.->Persze lehet eltúlzom, vagy tévedek valamiben...

Új hozzászólás Aktív témák