- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Yettel topik
- iPhone topik
- Körvonalazódnak az S26 Edge kamerarészletei
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- One mobilszolgáltatások
- Lendülettel mehet nyaralni a Samsung
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ebit
addikt
Ez a Marantz egész jónak tűnik így tízezerért, irányár
Szerintem lépj kapcsolatba az eladóval,mindkettőnek jó a rádiórésze,a Marantz STk-s végfokkal,és elég korrekt hanggal rendelkezik,megtudod oldani egy meghallgatást,mindenképpen megér.
a linkelt Denon isj ó,de érdemes rajta is minden funkciót személyesen kipróbálni. -
Pety
senior tag
Garanciát ilyen régi készülékekre senki sem ad,de azért ezek kicsit strapabíróbbak mint egy mini tákolmány.
Nekem a Technics és a Denon kinézete a nyerő valószínűleg az előbbi még jobb is ha külön építették,ráadásul azok anno nem alapkészülékek voltak.A hangjukat viszont nem ismerem de nem hiszem,hogy túl sok különbség van ezek között bár az első három azért nem a gyártó cégek büszkeségei az tuti. -
#56474624
törölt tag
Hát sajnos nem tudok. Volt nemrég 10 ezerért egy ugyanolyan cd-lejátszó, mint az enyém, a hangja miatt még minden további nélkül ajánlottam is volna, csakhát a lézerrel meg ilyen dolgaival el lehet vacakolni. Már nem is tudom, miért vettem bele "új" lézert, miközben azzal nem megy, a régivel meg elvagyok, leszámítva, hogy néha egy-egy lemeznél nehezen ugrik oda egy kívánt számra.
-
DDL
őstag
-
Ebit
addikt
-
Ebit
addikt
Zsolt!!
Leszeded a tetejét,hálózati dugó kihúzva!,vásárolsz levegősprayt,kontakt sparyt,portalanitod,majd nagyon óvatósan ,több kicsi részletben befűjod a bemeneti választókapcsolót/ ki-be nyomott állapotban,pótmétereknél ugyanez/ papirzsebkendővel, a felesleget fel kell itatni a nyákról,/vársz 1-2 órát,és összeszereled,szerencsés vagy a probléma hosszabb ideig nem jelentkezik.
-
Ebit
addikt
Jellemzően pedig annak, a közepe,magasa korrekt szokott lenni,de erről beszélek izlések,meg amikor sokáig együtt él valaki egy hangfallal, kiismeri./azért lehet,egy másik hangszoro vezetékkel,esetleg elhelyezéssel,másik hangképet kapnál,ami jobban közelit az elképzelésedhez/.
-
Tristis
őstag
Én értem, hogy miért vettél mélynyomót:
Celestion F30 "Frequency Range ( ±2dB ) 55 Hz - 20 kHz"
De azt is értsd meg, hogy miért nem szükséges nekem:
Tannoy Mercury F4 "Frequency response (Hz): 35 - 20,000"Én továbbra is azt vallom, hogy a mélynyomók nem szükségesek zenéhez (elektronikus lehet természetesen kivétel), és egy szint után (akinek olyan füle van), nagyon lehet hallani hogy késnek.
Én nem tudom, hogy van-e olyan fülem, mert csak rövid ideig hallgattam nem túl jó falakkal mélynyomót.
-
Auratech
őstag
Mondjuk, ha a hangszóróid 50hz körül mennek le esés nélkül és egymástól 3 m-re vannak és a faltól fél-fél méterre és 3m-re hallgatod, pont kiolthatják egymást az 50-60hz körüli hangok. De lehet interferencia egy állóhullámmal is, amit mondjuk a helység hossza eredményez. Meg lehet próbálni egy kicsi aszimmetriát belevinni az elhelyezésbe. Gyakran segít...
Az f30--asszem 55hz körül padlózik... -
Auratech
őstag
-Nem töri meg a hangszentséget, ha tényleg a mélyeket nyomja. De csak ha 80Hz alatt dolgozik. Ami a felett van, annak iránya van, így nem lesz pontos a hangkép.
Konkrétum. Ha középen van egy nagybőgő és lapjával pont feléd néz, pontos marad a hangkép, akkor is ha a sub mondjuk 150Hz alatt már megszólal. Ha a hangszer oldalra néz, akkor a megszólalás különböző hangszíneket ad, a játéktól függően és ez két oldalon különböző mély hangokat "okoz". Nem olyan lesz, mint egy szinti basszus, hanem élni fog. A basszus hangszerek hangjának magasabb frekvenciái azonos fázisban indulnak a mélyekkel, Jó, ha nem méterekre van egymástól a mély-közép és a sub.
Kevert elektromos zenéknél egyébként nincs efféle probléma. Ott a mély hangok úgyis középtájra vannak terelgetve, hogy ütős legyen.
Ahol ez kijön, az a kevés mikrofonos akusztikus zene. Pld orgona, vonósnégyes... esetleg Apocalityca -
WN31RD
addikt
Ha nem kerül neked semmibe, cseréld le, legalább játszadozol kicsit vele, kipróbálsz valami másik cuccot is. Rosszabb nemigen lesz, de érezhetően jobb sem.
(Akinek olyan minőségű cuccai vannak, hogy egy M-Audio Audiophile a szűk keresztmetszet, annak aligha lényeges kérdés, hogy ingyen vagy teljes áron kapja-e meg az Emu 0404-et.)
-
Toncsi
aktív tag
A hangkártyák közül szvsz Emu0404. Azt szokták írni, hogy az M-audio olcsóbb kártyái csak a nevében audiophile-ok... persze a sokpont1es kártyáknál sokkal jobb. A Maya-t nem ismerem.
Igaz nem hangkártya, meg picit több is, mint 40, de zenehallgatásra a legtökéletesebb (és mellesleg hangban is bestbuy ennyiért) : Squeezebox Classic
Bár nem tudom mire szeretnéd használni, mert a számítógép hangját kicsit körülményes megszólaltatni (pufferel, pár másodpercet késik a hang, de filmeket jól be lehet állítani megfelelő programmal) -
#56474624
törölt tag
-
#56474624
törölt tag
Amíg nem tudod mit veszel, addig ne nagyon foglalkozz a hangszedővel szerintem, hiszen a kartól (meg a mechanikától úgy általában) függ, hogy mit érdemes bele venni. Amúgy én is hangszedő vásárlás előtt állnék, ha nem kellene most annyi minden mást is vennem (nem hifi jellegű dolgok). De például esetemben a jelenlegi karral mc-s hangszedő eleve kilőve...
-
#56474624
törölt tag
Hopp, múltkor elírtam, 280/290-es széria helyett a 316-325. Bár a 280/290 is még mindig jobb, mint amiket újonnan annyiért kaphatsz. Sajnos.
Itt is találsz aprókat. Én itt a Dual 505-2-t mondanám.
Csak nem tudom, hogy ez nem ugyanaz-e, de azt hiszem, nem...
Amire érdemes odafigyelni a használtak között ebben az árkatban, hogy DD-s, meg mindenféle full automata lemezjátszót venni nem szabad. A javasolt készülékekből még kihagytam a Dual 505-ös szériát, most pótolom.
Újonnan Pro-Ject-nél olcsóbb és jobb alternatíváról én nem tudok.Jah egyébként riaa-előerősítőt (ha az erősítődben nincs) is szerezned kell majd. Na ott végképp nem tudom, újonnan olcsóbbak között melyik a jó választás.
-
asadasad22
őstag
kontaktspray nem hiszem, hogy van itthon.. próbáltam egy fülpiszkáló rúdjával buzerálni, fújni bele, hátha valami szennyeződés ment bele, de semmi hatása nem volt (nem is valószínű, hogy csak szennyeződés lenne, aznap amikor elromlott, reggel még tökéletes volt, este amikor elővettem már szar volt, és közben nem mehetett bele semmi, mert végig benne volt egy füles csatlakozója..)
tudsz esetleg valami szervízt ajánlani, ahol ilyesmiket is csinálnak? vihetném sony-hoz is, de már nem garanciális, így kétlem, hogy ott olcsón megúsznám -
DDL
őstag
Önmagában nem mond semmit egyik paraméter sem!!
Nem véletlen az az ökölszabály, hogy a hangszóró terhelhetősége legalább a duplája legyen az erősítőének.Amennyiben a hangszín tekergető nincs tekergetve akkor a csicsergő ritkán megy tönkre a fenti szabály figyelembe vételekor.
Üdv: DDL
-
biker
nagyúr
több változó miatt sem.
- nem tudhatjuk, hogy a hangkártya a szabvány 1Vp-p jelet adta ekkor ki, vagy a divatos túlvezérelt játék, 1,2V is lehetett akár.
- nem tudjuk, az erősítő bemenete 1Vp-p vagy 0,775Vp-p-re van beállítva
- nem tudjuk, a poti milyen elven szabályoz (ráadásul logaritmikus, mint mondtad is), de az erősítő fokozatban is lehet trükk, hogy hogyan szabályoz
- nem tudjuk az erősítő erősítését semszóval erre senki nem tud semmit mondani
-
shtml
őstag
Az egyik lehetséges ok ez esetben is a sávtartás. Ha excentrikus a CD, úgy legelején (ugye belülről kezdi a lejátszást) nagyobb a fordulatszám, gyorsabban kell követnie a fejnek a sávot.
Próbáltad már tisztítani a lencsét? Ha koszos a lencse, akkor jobban szór és kevésbé tiszta jel alapján dolgozik a szervó is.
-
#56474624
törölt tag
Köze biztos nincs sok a vákumos lemeztisztítóhoz. Hogy mennyire hatékony, az passz. Mondjuk nekem jó pár lemezemmel a "normál" lemeztisztítás sem tudott már mit kezdeni. Pedig elég hozzáértő ember csinálta (ott volt a nyugatinál az üztlete nemrég, biztos ismerték itt is páran), de hiába. Egy karbonszálas kefét szerintem mindenképp érdemes kézbe venni és használni, mielőtt ráejtenénk a tűt a lemezre. Ez csak félmegoldás persze.
Ennek a belinkelt mosóeszköznek viszont nem tudom mennyi a haszna. Nekem igazából valahogy ez nem tetszik onnan: a lemez eggyúttal plusszban egy vékony antisztatikus réteget is kap.. -
Satellite
tag
"...mondjuk klasszikus zene nem igényli a subwoofert..." - épp hogy a klasszikus (akusztikus) zenében vannak igen komoly mélyenergiák, sőt: még egy szoprán-énekesnő hangjában is vannak basszus-összetevők, - tehát érdemes megnézni az egykori Hi-Fi Magazin pár cikkét, hogy mit is írtak anno erről a témáról.
Az "átlagos hétköznapi" zenebarát által elérhető legtöbb hangfal (úgy 100,000 Ft/pár alatt) általában nem igazán képes lesugározni azt a bizonyos 1 (legalsó) oktávot, - tehát ez esetben egy szolidan beállított (és tisztességes gyártótól származó) mélynyomó nagyban képes elősegíteni a kiegyenlített(ebb) hangzást. De azért sosem szabad elfelejteni, hogy a legfontosabb láncszem nem a front-end, nem az erősítő vagy épp a hangfal, (netán a mélynyomó), - hanem a lakószoba. Egy megfelelő magasságú helyiség egy szerényebb lánc hangjával is csodákat képes művelni... -
alex89
senior tag
Igazából azért jött szóba mindkét cucc mert zenét is hallgatok ennél ugye jobb a hifi ,de viszont filmeket is elég sokat nézek és játszok is ahol viszont már jól jön a többcsatornás hangzás.A fontosabb talán inkább a zene,viszont ha a zenében nem teljesít sokkal rosszabbul az 5.1 akkor talán azt válsztanám
A teljesítmények hivatalosan a hifinél 4X110(a négy ugyanolyan hangszóró a két hangfalban)+220Wsub, a házimozinál pedig 6X142W ,. de engem igazából nem a számok érdekelnek hanem hogy hogyan szól
Az árat tekintve 40-50k közt gondolkodom. Amit kihagytam még hogy főleg elektronikus zenét hallgatok tehát kell a sub
-
#56474624
törölt tag
Nekem is van itthon ilyen lemezem, ami papírvékony, de mégis állati jól szól. Esetleg sokkal jobban is, mint egy 180 g-os "audiophile" címkével ellátott, mostani kiadású lemez.
Állítólag egyébként a 70-es években, még az olajválság előtt nyomott nehézsúlyú amcsi, angol lemezek a legjobbak.
-
frankie!
őstag
Én a beállítható legnagyobb tűerőt állítottam be (nálam 2 g), mert egyes lemezeknél az "sz" betűk sziszegnek, és ezzel van összefüggésben már rájöttem. Kb. 3 gramnál megszűnik, de csak tényleg 2-3 lemeznél csinálja csak énekhangnál, ezért hagytam a fenébe. Lehet hogy a hangszedő háklis.
Általában igaz, hogy minél nagyobb tűerő van beállítva, annál jobb a barázdakövetés (tisztábban szól), de jobban kopnak a lemezek... "Valamit mindig valamiért..."
Milyen lemezeket hallgatsz? A láncod többi eleme micsoda? -
frankie!
őstag
Vízszintes szöghiba - lemezjátszáskor a hangszedő hossztengelyének a lemezbarázda érintőjében kell elhelyezkednie, amikor is a tűhegy az érintési pontba esik. Az ettől való eltérés, a vízszintes szöghiba torzítást okoz. A hagyományos, "körző-típusú" hangkarokon mindig fellép egy bizonyos mértékű szöghiba, ellentétben a "lineáris", "tangenciális" hangkarokkal, amelyek ezt a hibát kiküszöbölik.
Függőleges szöghiba: a kar nem párhuzamos a lemeztányérral (ha párhuzamoss, de nincs vízszintben a gyalu, az sem jó)
Ha jól tudom nálatok van egy egész komoly használt hi-fi kereskedés! Beszéld rá a tulajt, hogy vegyen egy lemezmosót!
off: egy másik fórumban találtam, kersed meg a srácot, hátha...
[OFF]Valószínű. A gyenge minőségű, nem elég finom kefe csak bajt csinál és hosszú távon kifejezetten ártalmas.
Ha biztosra akarsz menni vidd el valamelyik gyanús lemezt olyan helyre, ahol garantáltan hibátlan lemezjátszóval meg tudod hallgatni - akár egy jobb hifikereskedőhöz.Ha mégsem a lemezzel van gond:
- sérült a tű (ez csak mikroszkóppal látható)
- túl kicsi tűnyomás (25mN fölé mozgómágnesessel sem illik menni, és a hang is fárasztóbb lesz. Tűerőmérleg az igazi, de ha a NAD karján egyensúlyban kinullázod a skálát, kb. megbízhatsz benne.)
- rosszul beállított antiskating (de akkor a torzítás csak egyik)
- nagy függőleges szöghiba (jól láthatóan "előre dől" a hangszedő, amin, ha jól emlékszem, NAD-nál csak pu. alátéttel lehet segíteni)Fenti beállításokat zavaró torzítás hiányában is érdemes minél pontosabban elvégezni.
Ha Dél-Dunántúlon laksz és rendes mélytisztításra van szükség, talán tudok segíteni
[/OFF]
-
#56474624
törölt tag
Ha pár lejátszást követően is csinálja, illetve másik hangszedővel is az ilyen lemezeknél, akkor szerintem a tűvel nem stimmel valami.
Illetve még akkor szokott ez jelentkezni, ha folyadékos lejátszást követően szárazon játszod le a lemezt.
Annyit elmondhatok saját tapasztalatból, hogy még az egy éve vásárolt és gyakran hallgatott lemezeimen sem hallani idegesítő sercegést. Itt-ott pattog egyet, de ennyi.(Egyenlőre.) Bár ez lemezanyag minőségétől is függ azért, de hogy már pár lejátszás után, ott én a tűre gyanakszom.
-
frankie!
őstag
A szénszálas kefe csak a nagyobb felszíni szöszöket szedi le, a porszemeket a barázdák mélyén békén hagyja. Ezen csak mosatással tudsz segíteni.
Hm..szférikus-elliptikus tűkialakítás nem számíthat? Az adatai ezt leszámítva majdnem megegyeznek az én hangszedőmével. Vajon mi dobhatja meg úgy az árát? Réz tisztasága, vagy a tű? Nem hiszem.. -
frankie!
őstag
Vidd el a kedvenc lemezeidet mosatni, a fv-ban foglalkoznak pár helyen vele. Talán ez segít valamit.
Adnak mellé egy antisztatikus zacsit is, így nem lesz gondod többé a feltöltődéssel. Van egy tisztító kefém hozzá, ezzel a nagyobb szöszöket eltávolítom lejátszás előtt mindig, utána rögtön lecsukom a fedelét, ha lejárt a lemez visszateszem a helyére, így szinte soha nem kell újra mosatni.A sercegésen sokszor már nem lehet segíteni, de a nagyobb pattanásoknál érdemes levenni a lemezt, és megnézni napfénynél, vagy lámpa alatt: sokszor van ráragadva egy piszok a pattanás helyén. Ilyenkor megnézem, kb melyik részén van a lemeznek, leveszem a lemezt,megkeresem (általában szabad szemmel lehet látni), egy kis ecsettel desztvizet hordok fel rá és óvatosan fogpiszkálóval lekaparom a fikát róla.
Ha ez megvan, akkor szoktam mosatni vinni...
Volt olyan lemez, amiről 15-20 ragacsot távolítottam el, fél órát pöcsölve... -
Zsolt!!
aktív tag
Nem értettétek a célzást. pár hozzászólással előbb bizonygattátok hogy az mp3 és cd között hosszas hallgatózás után véltek apró különbséget felfedezni de én amikor kiírom az mp3-at azonnal hallom a mély és magas veszteséget.Ezért kérdeztem h akkor adjatok tanácsot mivel írjam.Én is szeretem losslessben beszerezni a dolgokat ott már tényleg csak nüansznyi különbség van.Legújabb aranyos hozzászólás a nem kimondotan audiofil barátnömtől:szeretnék egy Ákos cd-t olyat ami olyan jól szól(lossless).
-
Toncsi
aktív tag
Lehet, h túlzás a 20-30dB, csak úgy írtam. A mostani állapotban pont jó, teljesen feltekerve az erősítőt, a hangosabb számokon hallatszik, h torzít. Az új, jó kártyával még félig se lehetett feltekerni az erősítőt már torzított. Amúgy sem tudok hangosan zenét hallgatni, társasházban lakom
Emut a hitspace-n (http://www.hitspace.hu/apro/) láttam a legtöbbször.
X-finél biztosan jobb. Csak egy Audigy2zs-vel tudtam összehasonlítani eddig, de igazából nincs sok értelme. Kb. mint ha a gagyi mp3 lejátszót egy átlagos asztali cdjátszóval akarnád összehasonlítani. Nem egy kategória.
Az X-fi egy többcsatornás kártya leginkább játékokhoz, házimozihoz, aktív hangfalakhoz tervezve.
Az emu-k pedig sztereó kártyák, kisebb (otthoni) stúdiókba. -
Toncsi
aktív tag
"de ha valaki meg tud győzni róla, hogy van olyan hangkártya 10-15 ezer forint környékén amivel az Onkyonál jobb hangzást érhetnék el"
Az Onkyo DX 7511 finoman szólva nem egy nagy durranás.
Egy EMU 0404 hangkártya használtan 13-16 körül jobb sztem.
Szgépről sem kell mp3at hallgatni, ott van az ape és a flac.Jah és úgy nagy általánosságban egy újabb, drágább cd lejátszó nem biztos hogy szebben szól egy régebbi, olcsóbbnál.
Pl. még ma is etalonnak számítanak az "ősrégi" Philips cd játszók, nem véletlen. -
frankie!
őstag
Nem kell egetverő dolgokra számítani. De szerintem igaz az, hogy minél jobb rendszered van, annál kevesebbet finomodik mindig, de azok az apró finomságok nagyon fognak hiányozni, ha megszokod. Az élő előadástól még így is fényévekre leszel.
De igaz hogy minden részegység számít, még a kábelek is. -
WN31RD
addikt
Az, hogy "a joint stereo rossz", egy ősrégi mítosz, amelynek már évek óta semmi alapja nincs. A joint stereo azt jelenti, hogy az mp3 kódoló szabadon választhat aközött, hogy a két csatornát "Simple Stereo" vagy "Mid-Side Stereo" kódolással ábrázolja. Tessék utánanézni ezek matematikájának, önmagában mindkettő veszteségmentes. Valaha régen egyes korai MP3 kódolók hülyén kezelték ezt a dolgot, innen a hiedelem, hogy a joint stereo feltétlenül rossz hangminőséget eredményez. Mai, modern MP3 kódolók esetében semmi probléma nincs a joint stereo használatával, sőt, pont enélkül kapnánk gyengébb minőséget.
Szerk.: Létezik egy ún. "Intensity Stereo" kódolás is, amely valóban ront a sztereo hangképen, viszont ezt eleve arra találták ki, hogy rendkívül alacsony bitráta mellett a semminél valamivel jobb sztereo élményt adjon, és ezt (legalábbis modern mp3 kódolók, a régiekben nem vagyok biztos) soha nem használják joint stereo üzemmódban.
-
dabadab
titán
"Tönkrevágja a teret is, joint-stereoba tömörített számoknál nagyon is észrevehetően."
Ismet csak ezt tudom kerdezni: mire alapozod ezt? Ugyanis a hydrogenaudio szerint (ahol konkretan encoder-optimalizacioval foglalkozo nepek gyulekeznek, akik orrverzesig ABX-eznek) ez igy, ebben a formaban nem igaz.
-
WN31RD
addikt
Tényleg különösen hangzik, de több helyről is hallani ilyesmit. Az egyik kedvenc példám pl. a Hydrogenaudio [link], ott kifejezetten hangsúlyozzák a vaktesztek fontosságát és azt, hogy az embert nagyon könnyen félrevezeti az elméje.
Érdekes hozzászólás pl. ez, hogy egy frisset említsek: [link]
Idézek belőle:
''In blind tests with matched output level, CD Players and transistor amplifiers (not tube amplifiers) all sound the same, with casual exceptions [...]
Some people hear them, some don't, but no one can recognize reliably the source that is playing when it is hidden. [...]
This is true for CD players, DVD players, transistor amplifiers, interconnects, S/Pdif cables, power cords, stands, DACs, preamplifiers, CD drives...
This is not true for speakers, because their frequency response is not linear. They have an objective sound quality that can be recongnized in blind tests.
Speaker cables may have an objective sound quality if they are quite long.[...]''
Számomra azért kifejezetten érdekes ez, mert - bár nem végeztem vakteszteket - jelentős mértékben (azért nem teljesen) egybeesik azzal, amit én hallok.
Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a tesztet is: [link], nagyon meglepő eredményre jutottak itt is.
Szerk.: ''Ez alapján ha nem tökölök erősítőkkel / cd lejátszókkal hanem megveszem az elérhető legjobb hangfalat aztán rányomom az otthoni dvd-re valami alap végfokkal, ugyanott vagyok mintha 100 ezreket költök el.''
Én pont ezt csináltam, vettem kifejezetten jó hangfalakat, az erősítő rész csak azért nem a legalapabb, mert aktív hangfal ugye, és akkor már pont hozzá illő előerősítő ''biztos ami biztos'' alapon (meg a balanced kimenetek miatt is), plusz egy olcsó DAC. És meg vagyok elégedve a hangzással, volt alkalmam összehasonlítani milla fölötti CD lejátszókkal és előerősítővel, és nem hiányoznak.
Senkit nem akarok egyébként rábeszélni erre, nincs alapom azt mondani, hogy nekem van ''igazam'', a többi pedig feltétlenül képzelődés. Viszont szerintem érdemes elgondolkodni az ilyen véleményeken is, és nem kritika nélkül elfogadni a hifi/highend világból jövő tanácsokat (ahogyan ezt sem), mert sok pénzről van szó, amit nyilván okosan szeretne elkölteni az ember.
Ebit, #2518: Megvan a CD. -
WN31RD
addikt
''Én személy szerint inkább vettem egy 20 ezerrel többe kerülő hangfalat, pedig fontolgattam egy M-audio beszerzését.''
Véleményem szerint nagyon jól tetted, a jobb hangfallal sokkal többet nyersz.
''A live árából meg vettem egy alap cd-játszót, és végeredményben nem bántam meg.''
Ha ennyire olcsón sikerült elfogadható minőségű CD lejátszót szerezned, akkor valószínűleg tényleg jobban jártál ezzel hangminőség szempontjából.
''A mai internetes lehetőségekkel és memória árakkal én életképesnek tartanék egy olyan online áruházat is, ahol lossless tömörítésű zenéket lehet letölteni.''
Vannak ilyenek, bár még eléggé gyerekcipőben jár a dolog. Két példa: Linn Records [link], Magnatune [link] -
WN31RD
addikt
''nem érdemes tízezreket költeni számítógépes hangkeltésre ha cd-t szeretnénk hallgatni. Az mondjuk igaz hogy pc-n könnyeb kezelni a zenéid, [...] Szerintem azonban ahhoz hogy ez igazán jól szóljon nagyon sok pénzt kell rááldozni.''
Ha tényleg kizárólag CD-t akar hallgatni valaki, akkor esetleg. Viszont sokkal könnyebb és kényelmesebb számítógépen kezelni a zenéket, mint lemezeket pakolászni, és ha van egy jó PC alapú (Mac is lehet) hangrendszered, azon még a (nem rettenetesen szarul kódolt) mp3-ak, egyebek is jobban fognak szólni.
Egyébként nem elérhetetlenül drága egy normálisabb hangkártya vagy valami olcsóbb DAC (pl. Lupus DAC-ot már 25e-ért is láttam használtan, egy M-Audio Audiophile 2496 újonnan áfával 26e, használtan nyilván kevesebb). -
dabadab
titán
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- Lenovo ThinkPad P14s/14 FHD(1920x1080)/i7-1165G7/32GB/512GB SSD/Nvidia T500(4GB GDDR6)
- iPhone 13 Midnight-128Gb-90% akku-2026.10.05. garancia
- MacBook Pro Retina 14" 8C / 14C / 16 GB / 512 SSD / Magyar / Garancia
- FULL CTO 14" MacBook Pro M2 MAX / 12C CPU / 30C GPU / 32 GB RAM / 1TB SSD / Garancia
- AKCIÓ - 2023 MacBook Pro 14" M3 CHIP / 16GB RAM / 512 SSD / Garancia
- Csere-Beszámítás! Corsair Dominator Platinum 2x32GB (64GB) Kit 5200MHZ DDR5
- BESZÁMÍTÁS! GigabyteA620M R5 7500F 32GB DDR5 500GB SSD RX6700XT 12GB Bitfenix Nova Mesh Enermax 750W
- Samsung Galaxy A6 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest