-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mezga Aladár
veterán
A képeken csak a "tornatermi szivacsok
" láthatóak.
A járólapot egy valamilyen nem túl nagy szőnyeg fedte a képek alapján."emulate a standard home"
Vicces, egy normál közepes lakószobát kellett volna használni.A véleményem nem változott, bármilyen komoly tesztet egy jól ismert akusztikájú szobában kell végrehajtani.
Kivétel a hangmérnökök akiknek műszer van a fülükben. -
gabber01
addikt
Azt hiszem erre mondják azt, hogy minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszem.
Jó az a hangszóró, de a B rendszer nyilván valami komolyabbat követelne meg.
Érdekes lett volna, ha a teszt második részeként egy komolyabb hangfal párossal is teszteltek volna.
Mindenesetre az kiderült, hogy átlagos hallgatási körülmények közé, kis szobába teljesen felesleges begyömöszölni milliós rendszereket. Szerintem. -
#71562240
törölt tag
Ugyebár tipikus módszer nem azt kiolvasni a szövegből, amit a szerzője odaírt, hanem amit az olvasónak hasznos "kiolvasnia".
Az idézetből is jól láthatóan arról tettem feltételezéseket, hogy valójában nem bitazonos, tehát csak idézőjelesen "bitperfect" fájl alkalmasint az adott eszközök (pl. fájlkezelő) kimutatásában akár bitazonosnak mutatkozik. Te kihüvelyezed, hogy én azt írtam, hogy bitazonos, miközben én azt írtam, hogy nem bitazonos, legfeljebb akár annak mutatkozik - adott eszközön nézve.
Az én gondolatkísérletem ugyebár arról szólt, hogy keletkeznek hibák, ezeket alkalmasint becsléssel helyettesíti a hibajavítás, és alkalmasint például az ostoba kis fájlkezelő nem látja át, hogy az adott helyen levő, becsléssel hibajavított bitcsomag nem azonos az eredetivel, hanem annak halvány mása, legfeljebb a benne levő bitek mennyisége azonos, de nem az értéke, ezáltal a becsült bitcsomag nem úgy működik, mint az eredeti bitcsomag. Sok-sok becsléssel hibajavított (tehát nem bitazonos, csak esetleg "mennyiségileg" annak mutatkozó) bit(csomag) pedig előbb-utóbb használhatatlanságot is eredményezhet - annak ellenére, hogy akár bitazonosnak mutatkozik, mert például a fájlkezelő alkalmasint a bitmennyiséget mutatja, nem a bitminőséget. Ezt írtam, nem azt hogy bitazonos - éppen ellenkezőleg, nembitazonosról beszéltem. Vagy igaz amit írtam, vagy nem, de nem azt írtam, amit te előadtál belőle, hanem lényegében az ellenkezőjét.Gondolatkísérletemre érzékletes, közismert példa:
A másolt CD-n levő zeneanyagot leíró adatsor (mondom a zeneanyag, nem a metaadatok!) is lehet például a fájlkezelőben "bitmennyiségileg" bitazonosnak mutatkozó, miközben köztudomású, hogy a másolt CD-n a zeneanyagot leíró bitcsomagocskák belső "minőségei", értékei alkalmasint távol állnak az eredeti CD-étől, alkalmasint tele van becsléssel hibajavított értékekkel. Más hang van a másolt CD zeneanyagán, miközben esetleg "bitmennyiségileg" bitazonosnak mutatkozik az eredetivel, például fájlkezelőben. Ugyebár CD, tehát tizenhat bitesek a szavak, a másolt CD-n esetleg ugyanannyi tizenhat bites szó van a csomagokban, mint az eredetin, de a szavakon belül más a betűk sorrendje, aránya - mert tele van becsléssel hibajavított bitekkel. A példa az érthetőség kedvéért volt, nem kérek viszontválaszt, hogy de az USB interfészen másfajta adatok haladnak, mint a CD-n levők, tudom.Szerk.: És lásd, a hiénák önmagukhoz következetesen rögtön megragadták mindazt, amit én nem írtam, aminek alkalmasint éppen az ellenkezőjét írtam. Ez a tipikus módszer.
Megint elment a fél napom ezerszer lerágott csontokra. Én vagyok a hülye, hogy szóbaállok.
-
rii
nagyúr
nincsen külső DAC, se hacvercsajnak se nekem ... de ha ilyen a dolog akkor hajlanánk rá .-)
a DAC az a Digital Audio Converter?igen ... jó lenne saját kijelző, hogy ne kelljen más cuccnak mennie hozzá ...
ha lenne külső DAC akkor mi kellene még a netrádió vételhez?
Milyen DAC-ot ajánlanál?
-
#71562240
törölt tag
Azért csak-csak van olyan, hogy Stradivari (Guarnieri, Steinway, Bösendorfer...) hang, ahol a megkülönböztető jelző karakterre is és minőségre is utal. A hangkarakteren persze lehet vitatkozni, de a minőség kiviláglik. Nem véletlen, hogy a zenészek, amikor kapnak egy minőségibb hangszert (pl. Stradivarit, elsősorban azt hangsúlyozzák, hogy mennyivel könnyebb játszani rajta - tipikusan ilyen a hegedű.
Egyúttal a hangszer persze tele van titokkal - elsősorban ezt akartam hangsúlyozni. -
#71562240
törölt tag
Örülök, hogy az ottani szereplésedet továbbvive éppen erre találtad fontosnak reagálni, de természetesen voltak ilyen tartalmú, alkalmasint szóhasználatú hozzászólások. Az idézett mondatban természetesen több személy több hozzászólását összegeztem, általánosítottam. Nem találtam ki semmit, sőt. (Nem véletlenül adtam forrásmegjelölést sem, aki akarja végig tudja olvasni.)
Szerk.: megjegyzem természetesen ebben a topikban is sokszor adódtak már ugyanilyen tartalmú-szóhasználatú hozzászólások, tehát semmi újdonság nincs a dologban - mint ahogy a témát is sokszor vitattuk már itt, sokszor hasonló okokból. Nincs itt semmi látnivaló.
-
Auratech
őstag
Elolvasva a tesztet, azt látom, hogy a különbség felismerésének lehetőségét a személy, a felvétel-zenemű és a lehallgató eszköz-helyzet jó együttállása adhatja.
Tehát átlag esetben lövése sincs a pógárnak, hogy a rendes hifin hány bit szól.Technikailag nem tartom jónak a ditherezési metódust. (triangular).
Nyilván segíthet a pianissimók terének, zajformálásának különbözőségét erősíteni a felbontás csökkentésével.
Egy fejlettebb zajformálás csökkentheti a hallható különbségeket.Leginkább tanulságos, hogy a ha valahol megjelenik a különbség, a 24bit a beérkezési oldalon mutatkozik meg, tehát egyfajta tanulási folyamat, mint a szólamokat felismerni egy komplex zenekari darabban.
Szerintem lehet ezt tanulni.
A halk hangok felbontásának, terének dinamikájának, főként mozgásainak különbségeit biztosan kiválóan meg tudna ítélni egy hóbagoly... alapból. Embernél egyedi eset.
Ez persze nem gyilkolja le az audióipart, csak rávilágít, hogy a hallásélmény legalább felerészben nem műszaki dolog. -
blattida
nagyúr
Ezt írtad: Oo, mar jeleztem, de megintcsak: a tokeletesen tiszta, szinuszos bejovo tapbol a toroid + szurokondenzator eleg massziv zajokat csinal - lehet, hogy ez csak az elméleti tiszta szinusz, de az ellenkezőjét sem írtad sehol, azaz nem jött tőled olyan állítás, hogy a hálózati szinusz szemetes, zavarjelekkel teli lenne.
Ki mondta, hogy csak a toroid jó?
Kit érdekel, hogy drágán meg lehet csinálni jól, ha olcsóbban is meg lehet? Ez megint elméleti megközelítés.
A "D" osztályú erősítők is jobban szólnak nem kapcsolóüzemű táppal. Nyugodtan kipróbálhatod.
-
xtremetuning
addikt
"Erted, a D-osztalyu erositok konkretan modulalhato kapcsuzemu tapoknak felelnek meg, es lassuk be, azert vannak csucsminosegu D-osztalyu erositok is, ultraalacsony torzitasokkal."
De ember, itt most low cost kategóriáról vitáztok, ahol a kapcs.üzemű nem a legjobb választás...., erre felhozod a csilliós D osztályt....
-
xtremetuning
addikt
Mert a lecserélt elemnek nem kell majd másik tápkábel ?
A lecserélés után a hangsugárzó alá nem fog kelleni ugyanúgy a csillapítás ?Ugyan már. A jobb táp mindenképpen hoz rajta. Azt meg, hogy a gyártó 'jobban' tudja, hagyjuk.
A gyártó profitorientált. Úgy van vele, ha nem tetszik upgradeld magadnak, ne az ő költségeit növelje. -
blattida
nagyúr
A bejövő hálózati szinusz minden csak nem tökéletesen tiszta.
Sokkal több szemetet termel a kapcsolóüzemű táp, nem beszélve a nagyfrekvenciás szarjairól, bizony, ha hiszed, ha nem, egy egyszerű toroidos, egyenirányított és pufferelt táp is ezerszer jobb hangi szempontból, nem beszélve a melléktermékek mennyiségéről.
Persze, hogy lehet olyan kapcsolóüzeműt csinálni, kapni is lehet, csak az nem ez a kategória és nem az, melyet adnak egy ilyen eszközhöz, mint a dac-ja.
Látod, ismét bizonyítod, hogy elméleti a megközelítésed.
Senki sem lovaltatta bele a kütyüzésbe, semmilyen szinten, amiről itt most szó van, az egyszerű költséghatékonyság. Ekkosh nem akar eszközöket cserélni, csak javítani minimális pénzből a rendszerén.
Ennyi és nem több. -
blattida
nagyúr
Az a baj, hogy túlságosan elméleti síkon közelíted meg a gyakorlati problémákat.
Az mf mérnökei is pontosan tudják, hogy a kapcsolóüzemű táp bizony messze nem a legjobb megoldás, viszont működik és olcsó, mint ahogy az egész v90 széria az. Profitmaximalizálás, hiszen a legolcsóbb cuccokon van legkisebb nyereségük.Cserélhet dac-ot, de az többe fájna, mint a tuning.
Ekkosh
Az első állításom a powerline adapteredre vonatkozott, hiszen arra a hsz-edre reagáltam, csak ugyanabban a hsz-emben válaszoltam a többi dologra is és nem hagytam ki egy sort. -
Ekkosh
tag
Ez jó és rossz hír egyben. Jó mert marad pénz a zsebben, rossz mert a DAC-em, amit eddig minden fórumon és review-ban csak ajánlottak/ajánlottatok, szerinted nem jó. Mindenesetre egyenlőre nagyon elégedett vagyok vele viszont amikor egy ilyesmi táppal érkezett, a DAC-es fórumban többen is a cserét javasolták mint egy olcsó és hatásos tuning lehetőséget. Ezért gondoltam hogy 9e Ft-ot megér.
-
blattida
nagyúr
Az eredő zöld görbe nagyon szép, de nem a hangsugárzóból közvetlenül és egy valós szoba falairól és egyéb tereptárgyairól visszaverődött hullámokból jön létre, hanem egy "elméleti mix", ilyet senki sem fog otthon kapni és mérni a nappalijában...van itt azért marketing rendesen...
-
nebulo5
senior tag
Nem probléma, ha nem hiszed! Egyébként is, hinni, csak a templomban szokás.
A 20 Hz. mint pontos adat, az vitatható. De nem 2 számjegyű eltérést feltételezhetünk a pontatlansági értékként.
De nem kívánom az általam vélt igazamat senkinek sem bizonyítani. Hallottam/tunk amit hallottam/tunk. Aki esetleg kíváncsi rá, bármikor meg tudom ismételni.
A felharmonikus kifejezés és vélt értéke (már ha van ez esetben) pedig, picit mélyebbre ható tájékozódási hiányt sugall esetedben.
akár mérnöki végzettséggel is -
xtremetuning
addikt
Erre csak annyit tudok mondani, hogy münchenben 4-szer volt eddig kiállítva. (Stella Utopia)
Egyetlen egyszer szólt tényleg jól, de attól is bőven tud jobb lenni.
Mindhárom alkalommal mögé volt téve pár százezer euro, mégsem volt jó.
A 4. alkalommal tényleg meggyőző tudott lenni.Más : Pityu is járt külhoni high-end kereskedőnél (talán német), ott is oda volt rakva a pénzmag rendesen, (Wilson, McIntosh, stb...) mégis csalódottan jött haza. Nem minden a pénz. Nagyon nem. Ez már sokszor kiderült. Én is láttam-hallottam már ezt-azt.
-
Patice
nagyúr
Lehet, hogy általánosítok, de nekik az eladás a cél, nem az, hogy összeillő legyen a kiállított cucc.
Erősítőkből is használnak pár félét demózásra, és ott is meg akarják mutatni a kínálatot. És persze nem azt fogják a Focal elé kötni, ami jó is lenne, hanem amit épp el akarnak adni.
Kérésre persze rákötik másra is, de a kábelezést akkor már ne is vegyük bele. Az is nagyon szór, hogy mit tudnak neked megmutatni per pill, amikor az üzletben vagy.
(#48078) Dorian:
Valahogy így. Az elektronika sem mindegy. De igen, a kábelekkel hangolod ízléstől függően.
-
Patice
nagyúr
"(meg a forgalmazok altala mogepakolt cuccokkal sem? pedig ott nem sporoltak ...)"
A forgalmazó szerinted mennyit foglalkozik azzal, hogy illik-e a Focal-hoz az a cucc, amit elétesz?
Kb. semennyire.
Focal nagyon háklis a kiszolgálásra és a kábelekre, nagyon nem mindegy mit pakolsz elé.
-
blattida
nagyúr
A 10-20 wattos kérdésre válaszoltál általánosítva a nem elegendő teljesítménnyel, a példának hozott 80 vs 40 watt is inkább e kis teljesítményt erősíti, de ez nem is érdekes.
Mindannyian értettük, amit írtál, csak a gyakorlatban ritkán fordul elő, hogy ebből valóban minőségi probléma legyen, példát pedig bármekkora hülyeségre vagy technikai balfaszságra lehet hozni, ettől még nem azok az általánosak.Ha egy hangsugárzó magasa elszáll egy erősítő klippelése miatt, akkor az erősítő és a hangsugárzó is ipari hulladék?
-
blattida
nagyúr
Az, amit Te állítasz, az általánosságban igaz, amit pedig Duke is említett, az konkrét példa annak alátámasztására, hogy ettől még tökéletesen használhatóak a kis teljesítményű eszközök is, mindenféle minőségromlás nélkül.
A klippelési probléma azoknál gond, akiknél a kis teljesítményű erősítők érzéketlen hangsugárzókkal párosulnak, nekik valóban kellemetlen lehet a zenehallgatás, ám azt ne felejtsd el, hogy tranzisztorosokból és csövesekből is sok nem erőgép létezik ("A" osztály, SE), amiknek a gazdái pontosan tudják, hogy milyen hangsugárzóra van szükségük ahhoz, hogy ne kelljen otthon klippeket hallgatniuk...
-
nuke7
veterán
aha... ez tök jó.
elméletben.gyakorlatban meg mivel magyarázod azt, hogy van egy chorus 715-ös hangfal pár és hozzá egy Rotel RA-06 és az erősítőt még nem tudtam 25% fölé tekerni, mert már annyira hangos...
(és kb. a felét tudja névleges terhelhetőségen mint a hangfal) -
nuke7
veterán
-
Ear001
addikt
És egy Darab Dénes Péter féle erősítőről, ami tudvalevőleg egyedi gyártás, a megrendelő által kívánt vagy kifizetni tudott alkatrészekből összerakott ad-hoc produktum hogy sikerült extrapolálnod MINDEN audiofilnek nevezett erősítőre?
Ennyi erővel a kimenőtrafós erősítők szinte mindegyike ipari hulladék, hiszen ha úgy kapcsolod be őket, hogy nincs egy hangfal dugva a kimenetükre, akkor a trafó lazán leéghet.
-
nebulo5
senior tag
Nem tartom valószínűnek, hogy a megengedett (szabványok adta) tűréshatárok arra kényszerítsenek egy - egy tervezőmérnök csoportot, hogy "nominális" terhelési értékek közé szorítkozva méretezzenek egy - egy erősítő típust ilyen szempontból. A DIN szabvány is, már sok éve megkérdőjelezhető volt ilyen téren (is).
Okosan megfogalmazva, bármikor átvetíthető/konvertálható a költségkímélést szem előtt tartva, hogy mennyire effektív terhelhetőséget jelent az a "nominális" terhelési méretezés. (ez esetben végfokhoz méretezett poti)
(sajnos, a számodra "normális mérnöki hozzáállással" sosem lehetnél életképes a multiknál) -
nebulo5
senior tag
Elég ritka (különösen az elmúlt 6 - 8 évben gyártott) az az erősítő, amit úgy terveznek meg, hogy maxra tekert potival több órán át bírja, ráadásul nem is optimális körülmények ("meleg nyári napon") között. Nem állítom, hogy nem léteznek ilyenek, de nagyon valószínűtlen, hogy az általunk megfizethető kategóriában fellelhetőek.
Inkább annak az agyát lenne érdemes "tuningolni", aki feltekerte csutkára a hangerőt. -
blattida
nagyúr
Az audiofilnek kikialtott erositok eleg jelentos resze muszaki hulladek, foleg a kisszerias cuccok.
Azért ez így elég meredek kijelentés, még akkor is, ha már azt gondolod, hogy láttál audiofil erősítőket belülről.
Már csak azért is, mert problémamentesen és tartósan üzemelnek, azaz eleve nem lehetnek ipari hulladékok, ez a jelző sok más ipari produktumra igaz, de erre a területre igazándiból nem. -
#68216320
törölt tag
Én ezt próbáltam csak kíváncsiság kedvéért, de elég lesújtó volt a mélyeket nézve.
25Hz-nél kezdtem valamit hallani, de nagyon halkan.
35Hz-nél már erősebb volt, de inkább éreztem, mint hallottam
40Hz-nél már remegett a padló
55Hz-nél megszűnt a remegés és úgy tűnt, halkabb lett
70Hz-nél megint erős
80Hz-nél zörgött ateljes hifi cucc a szekrényben és mindenféle berendezési zajok lettek
100Hz-nél nem zörgött semmi, de talán ismét halkabb lett egy nagyon picivel
120Hz-1kHz nagyjából egyenletes hangerő
14kHz felett már csak a szomszéd kutyája ugatNem tudom ezek a csillapítások a rendszernek, a panelház csodálatos akusztikájának vagy a fülemnek köszönhetőek, de kár volt meghallgatnom
-
Core2duo6600
veterán
Szerintem nem része, mert a server / nas /géped közt digitális az átvitel, ráadásul mondjuk TCP protokolon jön át, ha esetleg mégsem érkezne meg újra küldi.Tehát nem része a rendszernek.
Hogy most zenét halgatsz, vagy képeket nézel tökmindegy, mert meghatározott csomagok áramlanak a lan on.(#47688) MasterMark
Hát azon egyszerű oknál fogva, hogy vannak olyan hangszerek, amiket ha megszolaltatnak elötted, nem csak hallod, de érzed is a hangnyomást amit produkál, pl, egy igen nagy méretű dob, vagy akár a rézfúvosok.Amúgy azt megfigyeltem, hogyha beteszek egy kazettát a deckbe, akkor teljesen megfelelően szól, 20, 30 éves kazikról beszélek, gyáriakról.
Omega történetesen az együttes, elhuztam a faltól, amennyire lehetett, ill. 0 ra tettem az erosítőn, mind a mely, mind a magasat, így egész jó.
A Laudness be van kapcsolva, kis hangerőnél sokkal jobb így.Ha már a hangfalak, lesz még egy pár.
elfér még a vidik mellett.Ezek a vidik most lettek elösször bekapcsolva, eddig eredeti dobozában pihentek az előző gazdánál, tényleg egyetlen egy karc semmi nincs rajta, szerintem megérte, magnó és rádió hallgatáshoz szerintem megfelel.
No viszont, akkor mire célszerű figyelni a leendő második hangfal kiválasztásánál ?
? hangszoró legyen benne ?
Nekem csak a 8 Ohm os jó, mert 8 Ohm os az erösítő.
Durván 1,5 m-es magassáig mehet.Mi a vélemény az Infinity hangfalakról, ezt ajánlották pár napja a marantz erösitőhöz ?
Avagy külsőre a szép esztétikai állapoton kivül mire kell figyelni ? -
mp54
senior tag
vitatkoztam egy profi zenesszel a Nyquist-Shannon tetelrol,
Itt a probléma gyökere: a zenész és még sokan mások a fülükkel hallgatják/értékelik a hallott zenét, te pedig matematikai tételekkel (meg akarod magyarázni, hogy valójában mit kellene/mit nem lehetne hallani).
ha a masik fel nem fogadja el a matematikat
Szvsz a zene hallgatásához/megítéléséhez nem kell a matematikához érteni/elfogadni.
Tudom, reménytelen... -
bajnokpityu
félisten
lan kábelben egy helyen el tudom fogadni, hogy van hangja. A hidegponton át tud menni zaj, ami a dacban mind a digitális, mind az analóg oldalon jittert tud okozni, ami hallható. ilyen megfontolásból raknak wifit pl a devialet médialejátszoba. vagy streamerben is csökkenteni lehet lan oldali galvanikus leválasztással.
usb cuccoknál meg sokkal kisebb buffert használnak, plusz a zaj is átmegy. szintén hallható. -
blattida
nagyúr
Nem, a kettő nem ugyanaz, mert a fájlok mozgatása nem lejátszás közben történik, míg a kábel hatása real time jelentkezik, akár zavarvédelem, akár más szempontból és itt nem is arról van szó, hogy a bitek megváltoznak, hanem arról, hogy a csomagokat hányszor kell újraküldeni, mert annak hatása az analóg oldalon igenis megjelenik, még ha igen apró mértékben is.
kammerer
Semmi olyat nem írtam, ami arra vonatkozott volna, hogy az elme béli képességeiddel lenne valami baj, pusztán a pszichológia oldaláról beszéltem, ami vastagon benne van, mivel nem vaktesztet csináltál. -
#71562240
törölt tag
Költői kérdésnek szánt "kérdés" a mérnök úrhoz:
Melyik a tudományosabb módszer? A "skolasztikus dogmákat" inkvizítori hévvel és önelégült bizonyossággal megkérdőjelezhetetlenítő és megfellebezhetetlenítő deduktív kinyilatkoztatás, vagy a folyton kétségek közt vergődő, folyamatosan önvizsgálatot tartó induktív tapasztalás?(#47627) blattida Lásd Emvy válaszát - (#47630) emvy.
A te nézőpontodból én hülyébb vagyok mint te, az ő nézőpontjából lényegében egyformán vagyunk hülyék. Kinek hol a határ...Még annyit tennék hozzá, hogy kíváncsi lennék, hogy majd amikor a földrészek vagy a bolygók között a testünk információhalmazát átmásoló null-T kabinok segítségével fognak az emberek (vagy az emberek helyét átvett intelligens gépek) mozogni, akkor majd ott hogyan fog működni a hibajavító redundancia, bithelyesen ugyanaz az ember (vagy gép) fog kijönni a célállomás null-T kabinjából, vagy valami becsült interpoláció?!
-
#71562240
törölt tag
Csak mert a téma kapcsolódik az egyik itteni tartozásomhoz:
Mint tudjuk, az elv szerint a TCP/IP protokoll 100%-osan bithelyes átvitelt garantál, következésképp, ha a fogadónál hibás az átvitt fájl, akkor az elv szerint már a küldésnél is hibás kellett legyen, hiszen a protokollon való átvitel sikerességéről szóló visszaigazolás azt jelenti, hogy bithelyesen megtörtént az átvitel.
Előzetesként ideidézek egy részletet az Andorra-házbeli FLAC-WAV teszt régóta beígért és "folyamatosan készülő" beszámolójából:"...(Csak egy korábbi topiktémára vonatkozóan érdekességképpen: Kammerer azóta kipróbálta, hogy adott zenefájl(oka)t tízszer oda-vissza küldött a számítógépe és a Google Drive fiókját tartalmazó szerver(ek) között, és a TCP/IP protokoll „közismert” hibamentessége (vagy „hibamentessége”) ellenére hallott különbségeket a hangminőségben az eredeti és az oda-vissza küldözgetett fájlok között annak ellenére, hogy a tranzakciók ugyebár mindig 100%-os sikeresség, ergo hibamentesség (vagy „hibamentesség”), azaz bitazonosság (vagy „bitazonosság”) mellett történtek. Nem vakteszten hallotta Kammerer a különbségeket, tehát vagy placebó, vagy nem. Majd eljátszik a Foobar ABX-szel is alkalomadtán.)..."
A hifisták kísérletező kedvűek, és néha tapasztalnak olyan dolgokat, amelyeket mások lehetetlennek, de legalábbis furcsának tartanak. A tapasztalatok egy része utólag igaznak bizonyul, az azokat cáfoló addigi elvek ellenében. Ekkor néha megváltoznak az elvek.
-
a.gabriel
tag
Nem pont ide, mégis belevág valahol amit tapasztaltam.
NAS > Router > Network Player ezen már több lan kábelt próbáltam és mindegyik másképpen szólt, pedig ez nem lehetséges (elméletileg), a gyakorlat pedig mást mutat.
Vettem próbára egy neves gyártó AUDIOQUEST lan kábelt. Ebből készítettem a fent említett kombohoz 2 db. kábelt. Irányba rakva.
A ""gagyi"" kábelek sokkal jobban szólnak, mint a neves gyártóé.
Impulzus torzítást és egyebeket visz a hangba.Ami a legjobb még a feleségem is hallotta, hogy sokkal rosszabb lett!!!
(Ja és nem MP3 volt a formátum)
-
#68216320
törölt tag
Nem kívánok a dologba túlzottan belefolyni, de szakmám szerint pici rálátásom van alapvetően a digitális jeltovábbításra. A legfontosabb dolog, hogy megnézzük egyirányú vagy kétirányú a jelforgalom.
Kétirányú esetén nincs különösebb gond, mert a használt protokolok úgy vannak kitalálva, hogy a küldő vagy fogadó fél (protokolja válogatja) ellenőrizni tudja a hibamentességet. Hiba esetén újraküldődik a csomag, ha szükséges. Vannak olyanok is, amik ilyen esetben csak korrekciós csomagot küldenek. A lényeg, hogy szükség esetén tökéletesen átvihető az információ. Rossz hálózat esetén is, max. a sok újraküldés vagy korrekciós csomag miatt az érdemi kommunikáció lassabb lesz.
Egyirányú esetén már más a helyzet. A küldő sohasem tudja, hogy a fogadó megfelelően kapta-e a csomagot. Bizonyos protokolok ezért időnként korrekciós csomagokat küldenek, amikből akár teljesen vagy csak részlegesen visszaállítható az eredeti információ. És ide tartozik még a nyers adatfolyam, a raw. Ebben semmi korrekció nincs és nem protokolt, hanem felbontást (adatcsoportosítást) tartalmaz.
Mivel a hifihez sajnos még nem értek, így nem tudom megmondani amikről éppen beszéltek milyen csoportba tartoznak, de ha tippelni lehet, akkor egyirányúba a legtöbb. Ebben az esetben viszont igenis kerülhetnek bele hibák, amiket az aktuális protokoltól függően nem mindig lehet korrigálni. Illetve szerintem sok raw is van köztük.
Csak azért írtam ezt, mert látom egy ideje megy a vita. Gondoltam, hátha tisztább képet kap ettől az, aki ért a hifi-hez, de pont ezt nem tudta. Beszéltem.
-
Patice
nagyúr
Igen, így már igen. És igen, ilyen esetben a hálókábel anyaga sem mindegy. Csak azért ezt nem a pár tízezer forintos láncokon fogod meghallani, de a pár százezres láncokon sem biztos, hogy még kijön a hatása.
Én pl. rendszeresen a NAS-ommal játszatom le a zenéimet, amit egy USB kábellel juttatok el az erősítőmig, amiben benne van a DAC.
-
andorra
őstag
Itt értetlenkedsz napok óta, pedig Kammerer idézetében benne volt a lényeg. (#47496) Ha letöltesz bármit, teljesen mindegy, hogy milyen az eternet kábel, mert az a kábel nem a lejátszó rendszer szerves része.
Azok a kábelek, amelyek szerves részét képezik a lejátszó rendszernek, alkatrészként viselkednek a rendszerben és nem csak a vezetőképességük és nem csak a rajtuk átáramló jelfolyam szempontjából szólhatnak bele hangzásba, hanem egyéb se nem mérhető se nem placebo hatás révén. Nem ismerjük ezen okokat, de annál jobban ismerjük azokat, akik ezt, megfelelő tapasztalatuk nem révén, harcosan vitatják. Ilyen emberekkel vagyunk ugyanis körülvéve. Teljesen értelmetlen velük vitázni, nem nyerünk ugyanis vele semmit, ha százból egy mégiscsak rájön, hogy nem volt igaza. Ez a megjegyzés, már a fórumozóknak szólt. -
KisTücsök
addikt
Szebb színek, kissé élesebb, illetve talán egy kissé kontrasztosabb kép. Próbálnám bemesélni magamnak, hogy csak az agyam szórakozott, mert tényleg azt vártam, hogy jobb lesz, és azt is kaptam, de haverom nem ilyen "körökben mozog", és egyből levette, - és meglepődött - hogy ez bizony egyértelmen szebb (egyébként egy PS3-ról futtatott blu ray film egy azon jelenete volt az "alany").
A wikis cikket amint lesz időm, elolvasom.
_______A Foobart ismerem, sokáig használtam, sőt még most is. Az ASIO-t megnézem, köszönöm!
-
Patice
nagyúr
(#47470) nuke7
"Te tényleg nem hallottál különbséget két tápkábel között..?! "
(#47472) emvy:
"De, hallok kulonbseget."
És elgondolkoztál már azon, hogy vajon mi okozza azt a különbséget? Ha igen, elgondolkoztál már azon, hogy azt hogyan lehetne megmérni?
Itt a legtöbbünk, akik azt állítják magukról, hogy hallják a tápkábelek közti különbséget nem foglalkoznak azzal, hogy az amit hallunk kitesztelhető-e vakteszten vagy sem. Legtöbbünk magasról tesz a miértre, nekünk csak az a fontos, hogy jobbnak halljuk-e általa a rendszerünk hangját vagy sem. És ha jobbnak halljuk, akkor mindenki eldönti saját magának, hogy mennyi pénzt ér ez meg neki.
Ez a mozgatója az egész hifi iparnak is. A szubjektivitás.
Szerintem a tápkábel és egyéb kábel gyártó cégek nagyon is jól tudják mérni azokat a paramétereket, amik befolyásolják a termékük hangját, csak ezt természetesen nem fogják mindenkinek a tudomására hozni, mert akkor nem igazán lenne benne ekkora üzlet.
Én is hallom a különféle kábelek közti különbséget. De nem úgy ahogy szerintem te gondolod. Ha hazamegyek és szól a sztereó láncom, akkor nem szúrom ki, hogy most éppen milyen elosztó vagy tápkábel van bekötve. De mondhattam volna bármilyen más összekötő kábelt is.
De. Amikor akarok egy új, jobb kábelt a rendszerembe, akkor meghallgatom egymás után őket. Eldöntöm, hogy hallok-e változást, az számomra mekkora mértékű és megéri-e nekem azt a pénzt.
OK. vettem egy jobb tápkábelt, bekötöm, használom, örülök.És innentől kezdve nem ABzgetni akarok, meg tesztelni, hanem zenét hallgatni. Tudom, hogy az a tápkábel, az az elosztó, az az IC van benne, amit jobbnak hallottam az előzőtől és kész. Nekem ez már elég.
Remélem sikerült egy kicsit rávilágítani az egész lényegére és hogy miért szajkózzuk folyton azt, hogy hallgasd meg saját magad.
Nem kötekedésként írtam, se vitaindítóként, csak azt szeretném, hogy egy kicsit lásd a lényeget ebben, hogy lásd az erdőt a fától.
Peace!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C/A Universal Dock G2 docking station (5TW13AA) (DisplayLink)
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Új! Számla + 1-3ÉV Gari! Áfás! Gamer PC - Számítógép! I5 14400F / RTX 5060 / 32GB DDR5 / 1TB M.2 SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest