Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tothg86

    tag

    válasz Tothg86 #93649 üzenetére

    Folytatom a történetet, hátha talál valaki benne tanulságot, vagy szórakoztatónak érzi. Volt reggel egy zavartalan fél órám. Motoszkált a fejemben, hogy mi lenne, ha próbálgatnám kicsit a forrást javítani, és egy olyan laptopot próbálnék ki forrásként, amiben nincs mozgó alkatrész. Az asztali gépem valamelyik alkatrésze olyan coil whine-t tud produkálni, hogy az utca túloldalán is hallani. Van egy halódó hdd és két venti is benne. Lehet ezek sem tesznek jót a hangnak. Az asszony laptopját rákötöttem a dacra.. nagyon meglepődtem mennyire szebb, nyugodtabb hangja lett a rendszernek. Valahogy simább és kevésbé ideges. Vagy éppenséggel reggel pihentebb voltam? Vagy kevesebb a zaj az otthoni villamos hálózatban? Esetleg járatódnak közben a kábelek? Vagy a melegfront miatt más a legnyomás? :D Fogalmam sincs, érdekes ez a hifizés.
    Másik, hogy voltam egy üzletben hallgatózni. Egy Naim erősítő és sokféle hangdoboz párosát hallgattam. Volt ott Dali, KEF, Magnat, Polk, Sonus Faber. Más ligában játszanak, mint ami nekem van otthon. A Magnat tetszett a legjobban, még a sok kategóriával feljebb lévő Sonus Fabernál is jobban. Nincs erre recept, bár lehet ez szegénységi bizonyítvány számomra. De úgyis a kütyüzés, tapasztalás és kísérletezés a legjobb ebben, úgyhogy reszelgetem az otthoni cuccokat tovább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák