Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #01758976 #89043 üzenetére

    Nem mondtam, hogy nincs ilyen. Én találkoztam olyannal többször is, hogy az alapzaj megszüntethető a villágdugó megfordításával, ami elég misztikus dolognak tűnik. Bár én csak gagyi cuccoknál találkoztam ezzel. Illetve úgy, hogy a relatív fázis nem stimmelt. Azaz több eszköz (pl DAC és erősítő) egymáshoz képest nem volt "egy fázisban", s összekötve zaj keletkezett. Ekkor mindegy volt hogy "helyesen" vagy "fordítva" volt bekötve mindkettő, az volt a lényeg, hogy egyezzen a hálózatra kötés módja. Illetve volt még egy vicces eset: adott egy pár hangfal, de nem közös elosztóban voltak, mert az egyik hangfal egy teljesen másik (külön automatás) körre került. Na, arra amint rádugtam a DAC-ból kijövő jelkábelt, elkezdett zümmögni. Megfordítottam a villásdugót, erre még hangosabb volt. :D

    Nade a lényeg a kérdés. Miért van? Mitől? Csak bizonyos elektronikák érzékenyek rá? Vagy csak több eszközt azonosan kell bekötni? Ne csak dogmákat kövessünk, hanem keressünk magyarázatot, ahelyett hogy hamis következtetést vonnánk le.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák