Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!
    A jelenlegi házi-mozi rendszeremet cserére itéltem :P
    A következő rendszerem már kezdd elméletben összeállni, de a hangfalak terén még keresgélek. Időálló rendszert akarok, amit jópár év elteltével is szívesen hallgatnék. :U
    Ami a hangszórókat illeti, a Polk Audio termékeivel szemezgetek, mivel ezeknek a termékeknek a drágább dobozai komolyabb hifista körökben igen elismertek.
    De mi a helyzet az olcsóbb, belépő színtű dobozaival?
    Imseri-e valaki a Polk Audio Monitor sorozatát?
    A következő készleten gondolkozom a jövőbeli házi-mozi szettem hangfalaiként:
    Frontnak:
    Polk Audio Monitor 50 (95,000.-Ft/pár) [kép]
    Centernek:
    Polk Audio CS1 (43,000.-Ft/db) [kép]
    Háttérnek:
    Polk Audio Monitor 40 (57,000.-Ft/pár) [kép]
    Az elektronika amihez párosítva lenne (ennél jobb ár/érték arányút nem találtam) Yamaha RX-V 757 erősítő (128,000.-Ft), Yamaha DVD-S657 dvd (48,000.-Ft), és egy márka azonos deck. Azért ezekre a komponensekre esett a választás az elektronika terén mert a Yamahákról sok jót lehet hallani, illetve minden képpen olyan erősítőt akarok, amin van Phono bemenet (mivel bakelit gyűjtő vagyok), és az ilyen erősítők közül a Yamaha, és a Denon van azonos árkategóriában, a többi márka már lényegesen drágább (a következő kategóri az Onkyo lenne 190,000.-Ft-ért). A dvd-nél pedig két nagyon fontos szempont volt, a jó minőségű cd lejátszás, és a DivX. A Yamaha DVD-S657-en van egy olyan funkció, ami kikapcsolja a videó áramköröket audio cd hallgatásánál, ami talán szebb hangot eredményez sima cd lejátszásnál, így talán kielégítő hangminőségben tudom élvezni a cdimet anélkül, hogy egy kölün cdjáőtszóra keljen beruháznom. Az meg már csak szonbizmus, hogy azonos elemekből álló komplet rendszert szeretnék, tehát Yamaha erősítőhöz nem is vennék más dvd-t, csak Yamahát :B
    Szóval ehez az elektronikához keresek hangfalakat. Aki járatosabb a témában kérem véleményezze a Polk Audio fenti sugárzóit, és ezt az összeállítást.
    Más véleményeket is szívesen veszek, de kérnélek titeket, hogy ha mást ajánlanátok, akkor ezeknél az áraknál semmi esetere se legyen drágább, és legyetek tekintettel a fenti kritériumaimra (Phono fokozat az erősítőn, és jó hangú dvd azonos márkán belül).

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák