Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MurdR

    veterán

    Sziasztok!

    Bedöglött az 5.1-es 15 éves 5.1es rendszerem, és arra gondoltam, hogy össze kellene raknom egy sztereo hangrendszert, mindig is nagy vágyam volt. :)

    - Milyen készülékekkel rendelkezel már, mit szeretnél még hozzá?
    Semmim nincs.

    - Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit akarsz lecserélni?
    80ezer forint környéke. erősítő+ 2 db hangfal. Később lecserélem a kábeleket is ha szükséges, de azt nem most.

    - Milyen zenei műfajokat hallgatsz?
    Rock, és trance is, de a populárisabb slágerektől sem irtózom.

    - Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
    Tudom, hogy 80 ezer forintért nem fogja leszakítani a fejemet, de szeretném ha szép és erőteljes basszusa legyen neki.

    - Mekkora, milyen elrendezésű és berendezésű helyiségben használod-használnád a rendszert?
    Amerikai konyhás nappali, olyan 55m2 körüli az alapterülete, L-alakú.

    A pirossal jelölt helyen lennének a hangfalak ami konkrétan egy sarokpult.
    A jelforrás egy PC lenne, abba veszek egy, az összefoglalóban is ajánlott ASUS hangkártyát kezdetnek.
    FM rádió nem szüksége, online rádió és lossless fileok lennének lejátszva.
    Filmezésre nagyon ritkán használnám, tehát egyáltalán nem szempont.

    - Újat szeretnél vagy lehet használt is ?
    Ennyi pénzből egyértelműen használtat. Szeretnék egy jól szervizelhető darabot (mármint az erősítőből), ami hogy ha elromlik, akkor nem zavarnak el az első szervízből.

    Ha lehet, akkor a rendszernek a gyengébbik pontja a hangfalak legyenek, mert azt idővel cserélhetem jobbra. Az erősítőt feleségem venné nekem ajándékba, így az később sem lesz eladás tárgya. (tehát ilyen 50-30 arányban lenne jó +/- pár ezer ft.)

    Remélem mindent leírtam. :)

    MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Új hozzászólás Aktív témák