Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz #92251648 #86675 üzenetére

    Értelek, nekem ennél sokkal racionálisabb a hozzáállásom a kérdéskörhöz, de ebből szerintem ne nyissunk vitát.
    Ellenben ha valaki leírja egy fórumba (nem ebbe) azt, hogy vett a boltban 200Ft-os kék színű gyöngyöket, és a szobában megfelelően elhelyezve akkorát javított a hangzáson ami akár egy készülékcserével ér fel ([link]) akkor engedtessék meg az is, hogy az ember kinyilatkoztasson egy racionálisabb megközelítést is arról, hogy valójában mi ér fel egy készülékcserével. Mert lehet jobbra balra képzelegni, meg nagy szenvedéllyel zenét hallgatni kék fényben, meg lehet a valóságról társalogni, és tényleg jobb minőségben zenét hallgatni úgy, hogy nem csak a képzeletében, hanem tényleg előrébb lép az ember. Engem mérhetetlenül idegesít az, hogy ilyen “régi motorosok” szavára még mindig ad a hifis közönségnek egy része. Részben azok akik vevők erre, részben azok akiket megvezetnek, mert kezdők.

    Ezek után én szerintem teljesen nyugodtan leírhatom azt, hogy sosem élveztem úgy a zenehallgatást mint amióta kiegyenlítettem DSP-vel a frekvenciamenetet. A mostani hangfalamat eddig összesen 4 különböző helyen hallgattam, ebből a hitspace akusztikailag kezelt demószobájában szólt a legjobban. A DSP-s korrekció után, a saját nappalimban hallott hang pedig abba az irányba mozdult el egyértelműen. Természetesen az utózengésen még javítani kell, de a különbség akkora, ami mellett nemhogy szó nélkül nem tudtam elmenni, hanem azt kell mondjam, hogy nagyon sajnálom, hogy egész idáig “az ahogy esik úgy puffan”, meg a “fülre megmondjuk hogy hogyan jobb” elv alapján hallgattam zenét. Lehet mondani, hogy nem szent grál, igaz is. Lehet mondani, hogy nem oldja meg egy REW mérés az összes akusztikai problémádat, igaz is. De én nem tudom elképzelni a jövőben, hogy korrekció nélkül hallgassak zenét (kivéve persze ha lesz dedikált, kezelt zeneszobám)

Új hozzászólás Aktív témák