Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karmaresz

    senior tag

    Nem tudom, volt-e már téma, de feltennék egy nem túl gyakori kérdést.

    Milyen előnyei, hátrányai lehetnek annak, ha a hifi-láncba két előerősítőt kötök egymás után - azt hiszem, ezt hívják daisy-chainnek -?
    Az elképzelésem oka az, hogy az eddig két külön helyen lévő fejhallgatós és hangsugárzós rendszerem most egy helyiségbe költözik. A nagyobb rendszeremben eddig nem volt fejhallgatós opció, most viszont ezt is szeretném egy láncon belül megvalósítani, amennyiben lehet, úgy a meglévő elemek cseréje nélkül.

    Az alap lánc így nézne ki:
    - Forrás: Sony CDP XA20-ES/coax a CD-re, illetve PC/Foobar2000/USB a hi-res zenékre
    - DAC: Audio-gd R2R 11 - ennek ugyan van fejhallgató erősítője, ami egész jó, de nem ezt használom, illetve esetleg tovább lépek Audio-gd R1, vagy R8 irányába, amelyek már "csak" D/A konverterek -
    - Előerősítő 1: Electrocomapniet EC 4.7
    - Előerősítő 2: Darkvoice 336SE / Sylvania elő- és Shuguang Black Treasure teljesítmény csövekkel.
    - Végfok: Electrocompaniet AW 100 Class A Dual Mono
    - Hangsugárzók: ProAc Response 2.5, illetve Beyerdynamic Amiron Home a Darkvoice 336SE-ről meghajtva.

    Az Electrocompaniet EC 4.7 mellett 3 érvem van.
    - Van lehetőség több analóg forrás fogadására
    - Kényelmesen, távirányítóval tudom szabályozni a hangerőt, ha nem a gép mellett ülök
    - Szeretem :B

    A DarkVoice 336SE melletti érvek:
    - Ezekkel a csövekkel csodálatosan telt, sötét, dinamikus és meleg hangzás. Számomra legalább egy klasszissal az A-gd R2R 11 fejhallgató erősítője felett áll.
    - Közvetlenül a végfok előtt használva is nagyon szépen teszi a dolgát a ProAc-ek mellett.

    Örömmel venném a pro és kontra az érveket egy ilyen, két előerősítős felállás mellett, illetve ellen. :R

    [ Szerkesztve ]

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Új hozzászólás Aktív témák