Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz Patice #85083 üzenetére

    "Én úgy fogtam föl eddig az adatok érkezését, hogy az alapvető ma már, hogy minden adat átér, mert van hibajavítás, de attól még jitteres lesz, mert ingadozik a beérkezés sebessége."

    Ez egy tipikus félreértés.

    "Ezen az ingadozó átvitelen igyekszik javítani a pufferelés és az újraórázás a vevő oldalon, már ha van ilyen."

    Ahol digitális adatot mozgatsz két eszköz, vagy periféria között, ott kb. minden helyen van bufferelés, még akkor is ha az nagyon pici, vagy nem látod felhasználói oldalról. Egy számítógép egyszerre annyi dologgal tud foglalkozni ahány processzor van benne. Egy átlag mai gépben van mondjuk 4/8 processzormag. Ez azt jelenti, hogy egy időpillanatban ennyi atomi műveletet tud végrehajtani egyszerre. Az én gépem jelenleg ~1740 folyamatot futtat. Gondolj bele, hogy mi történne ha nem lenne mindenhol bufferelés. Lenyomok egy gombot a billentyűzeten, és ha nem azonnal dolgozza fel a rendszer akkor elveszik az amit lenyomtam? Nem veszik el, bufferel, és feldolgozza ahogy jön sorban. Egy sima USB egeret amikor mozgatsz, rengeteg infót tol tovább az USB hubnak, amit szintén bufferelnie kell. Ha mondjuk 15 éve is számítógépeztél, akkor anno tapasztalhattad milyen az amikor a procinak nincs elég ideje kiolvasni a buffert, és az túl van tolva (akadt vagy ugrált az egér amikor le volt terhelve a gép). Ez audio lejátszásnál nyilvánvalóan hallgathatatlan, pattogó, recsegő, szakadozó lejátszást jelentene.
    Szimuláltam korábban, hogy milyen is az amikor bithiba van egy lejátszásnál: [link]

Új hozzászólás Aktív témák