Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sl0zh

    újonc

    Üdv!

    Megvettem életem első hifi erősítőjét egy Denon DRA-295 -t. :)) Tudom nem egy csúcs készülék, így ahogy utólag utána nézegettem, viszont teljesen hibátlan, és nem is volt drága. Szóval a kiindulópont ez lesz. Egy élvezhető rendszert szeretnék összedobni, max további ráfordítás 100e forint (+-20%).

    Alapfelállás:
    2.5x5.5-es szoba 2.6-as belmagassággal
    70% zene 30% film
    zenei stílus: Boney M-től, Therion-át, egészen a Juno Reactor-ig :) szóval mindenféle
    hangforrás: hp 8560w notebook
    hangkártya: IDT 92HD87 (24bit196kHz) integrált cucc, csak fülhallgató kimenet van
    erősítő: Denon DRA-295 (csak analóg ki és bemenetek vannak)

    Cél:
    Kellemes telt hangzás
    Legyen térérzetem
    Kis hangerő mellett is élvezhető dinamikus hangzás
    Azért ha kell, bulizni is lehessen :)

    Amit már hallgattam:
    Boston Acoustics cs 260 ---> tetszett
    Eltax Shine 6 ---> borzasztó
    DALI Zensor 5 ---> tetszett nagyon, de bőven több mint amit rászánok
    (boltban hallgattam meg őket, sokkal erősebb erősítővel)

    Ami még szimpatikusnak tűnik:
    Monitor Audio MR2
    Castle Knight 3
    Boston Acoustics A26
    Dali Zensor 1

    Kérdések:
    Feltételezem a fülhallgató kimenet nem a legjobb megoldás az összekötésre, körültekintéssel jó kábellel élvezhető azért, vagy kell még +berendezés minden képen?
    Egy ekkora erősítőre érdemes álló hangsugárzót tenni, nem lesz hozzá kevés a teljesítmény?
    Kettős bekötésű hangsugárzót is rá tudok kötni? (Van A+B [link] mód az erősítőn, vagy az nem így működik?)
    Egyáltalán jók ezek a hangsugárzók ehhez a berendezéshez, meg megfogalmazott célokhoz, vagy mit ajánlotok?

    Nem vagyok szakavatott a témában, ezért is írok ide, hogy tanácsot kérjek. Bocsánat ha hosszúra sikerült :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák