Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz fehér_ember #55520 üzenetére

    Amellett, hogy persze nem vesztek ki az ajánlásokból ezek se, de nyilván kissé valóban hátrébb szorultak, ez pedig azért van, mert kicsik. Manapság már az állódobozok többsége is, a belépő szinten is tud hasonlóan szép kifinomultsággal, teresen, transzparensen szólni, mint ahogyan 20-50 évvel ezelőtt inkább csak az állványos "monitorok" tudtak. Változott a jellemző tervezési filozófia, és ma már hifi állódobozok zöme is viszonylag "stúdiómonitorosan" szól (értelemszerűen azért emeltem ki hogy hifi, mert nem azokra gondolok elsősorban, amelyek amolyan közös hifi-házimozi felhasználásra lettek tervezve, de még azokra is eléggé igaz, amit mondtam). Ezért ma már a "stúdiómonitoroknak" kevésbé van eszközük a tarsolyukban, kompenzálandó azt, hogy testetlenebb, mélyhiányosabb a hangjuk. De azért ajánlgatjuk őket is, ha van mit ajánlani, ám szűkebb a kínálatuk is, használtban is viszonylag keveset hirdetnek ilyet, mert viszonylag kevesen is használnak. A felhasználói szokások is inkább az állódobozok felé mentek, és nem csak a házimozival való összenövés miatt. A mai zenehallgatók többségének már kevés az, hogy rácsodálkozzon egy kis dobozkára, hogy hű de szépen szól. A jellemzően hallgatott hanganyagok is változtak - sokat az utóbbi időkben.
    Ilyesmiben látom én az okokat.

    Szerk.: És ahogy Andorra is jelzi, a hifiben ma már nem elfogadható a "polchangszóró" terminus. Ahol pedig az állvány elfér, ott az állódoboz is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák