Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Perzeusz #53025 üzenetére

    Persze, nem kötelező az embernek elkötelezett hobbistának lenni, és éppenséggel lehet "instant" tanácsot is kapni, akár ebben a topikban is, ha éppen jelen vannak olyanok, akik hozzá tudnak szólni az adott kérdéshez. De érdemes ügyesebben kérdezni (vázoltam számodra ennek a módját), no és a jó kérdezéshez is jót tesz a tapasztalat, hogy az ember ismerje valamelyest azt, amiről kérdez - hifiben ez különösen fontos, az említett számtalan variációs körülmény, az egymás ellen dolgozó paraméterek miatt. No persze vannak "abszolút" minőségi különbségek is sok-sok készülék között, ám egy adott kategórián belül mégiscsak elsősorban az ízlés, és a felhasználási körülmények befolyásolják, hogy adott "ajánlott" készülékek körén belül kinek melyik típus mennyire jó vagy nem jó. Például, lehetőleg vagy (valamilyen) zenére vagy pedig filmre keres az ember, mert ezek a paraméterek egymás ellen dolgoznak, mint ahogy a hifi paraméterei, szempontjai sokszor egymás ellen dolgoznak.
    Ahogy jeleztem, "általánosságban" a listád is jó (a Tagát még nem hallottam), de azt a lehetséges tanácsadók az általad megadott kevés adat alapján nem tudhatják, hogy konkrétan neked melyek lehetnének valószínűleg a legjobb kompromisszumok. Most még te se igazán tudod, hiszen ahogy mondod, nincs hozzá tapasztalatod, hogy milyen hangképeket szeretsz inkább a különféle kompromisszumok közül - és hogy ugyanazon készülék mennyire másképp tud szólni más-más rendszerekben, más-más akusztikai körülmények között, más-más fülek számára...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák