Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fury71

    aktív tag

    válasz nLali #52681 üzenetére

    Én a múlt héten tuningoltam egy Technics SL-PS620 cd lejátszót (igaz nem erősítő). Elna Silmic ARS és Nichicon Fine Gold kondenzátorokat vásároltam a meglévő tápegység pufferkondenzátorai helyett. Valószínűleg még az eredeti elkók voltak benne.
    A hibajelenségek teljesen eltűntek, pl. torz, csúszkáló lejátszás, bizonytalan beolvasás, volt hogy fel sem pörgött a lemez. Azóta semmi hiba és olyan hangja lett hogy összehasonlítva az Onkyo DX-7110 szeretett lejátszómat lepipálja. Teltebb mélyek, tisztább magasak, dinamikusabb hangzás. Hihetetlen, hogy pár passzív alkatrész cseréje milyen változásokat okozott és 2500Ft-ból megúsztam. Már megjött a Technics SU V660 erősítőmhöz két Elna For Audio kondi is.
    Lehet neked más a probléma forrása, és nem ismerem a Videoton cuccokat,(mondjuk az EA-7386-ba van rengeteg kondi) de sokszor érdemes ezekkel kezdeni és az akár 10-20 éves kiszáradt elkókat kicserélni főleg minőségibb kondikra.

    Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

Új hozzászólás Aktív témák