Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mezga Aladár

    veterán

    Elmesélek egy tuninghoz kapcsolódó sk. tapasztalatot.
    Ezt ketten követtük él én egy dyno audience 40-el és a testvérem egy jamo concert 8-al, úgy 10-15 éve.
    Külön csináltuk de a tapasztalatokat megosztottuk.
    A belső kábelekről szólt a dolog. Jó volt a doboz csak egy kicsit zárt volt, lejárt a garancia, gondoltam hajrá.
    A belső kábel, a nirvana erre a célra árult egyeres kábele volt.
    A szerkezete, nagy tisztaságú réz, szálak összesodorva, és a szálak egyenként valamilyen lakkal szigetelve, ezért rettentő nehéz volt forrasztani amíg az ember rá nem jött a türkjére. A forraszanyag 4% ezüst tartalmú 0.5 szálú anyag volt.
    Na dyno szétkap, kábelek kiszerelve majd ua. hosszúságban a nirvana beforraszt. Hozzáteszem a dyno, a hangsugárzóknál sarut alkalmazott. :Y
    Az első meghallgatásnál, jött a hűha, milyen nyitott, mekkora tér, hihetetlen mikrodinamika.
    Így maradt egy hétig, de mér hét közepén rájöttem, elhangoltam a dobozokat, a mély tartomány sovány, és erőtlen. A következő hétvégén, eredeti vissza, de így számomra már hallgathatatlan volt, megint zárt lett, kicsit unalmas. Megpróbáltam a nordost nálam levő hangfalkábelével, (az a lapos 5 szálas extrudált kivitel volt, a nevére már nem emlékszem) az eredmény borzalmas. Közben a testvérem ua. csinálta, de ő a kimber-t is berakta.
    A következő hétvégén nirvana vissza, annyi módosítással hogy a mély-sugárzóhoz, dupla kábeleket szereltem összesodorva. Na ez végre a helyére billentette a hangképet, és kaptam, az eredeti hangképet+nyitottságot.
    De sajnos az árnyékát a dobozka nem tudta átlépni, igazán nagyot és jól, akkor tudott szólni, ha a hozzá passzoló rotel integrált helyére, egy proceed költözött. De ez nagyon aránytalan volt.
    Contert 8. Ott még voltak próbák a kábel hosszúságával, a sodrás irányával.
    Az egy szenzációs all-round doboz volt, minden erősítővel élvezetes hangja volt.
    A testvérem eladta(sajnos, lehet még mindig meglenne), helyére egy magneplanar hibrid került.

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

Új hozzászólás Aktív témák