Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mert_csokis

    senior tag

    Üdvözlet megint!

    Újabb témában várnám a tapasztalatokat és véleményeket. Mostanság eléggé bogarat ültetett a fülembe az úgynevezett mp3 normalizálás
    Kíváncsiságból le is szedtem az egyik legjobbnak mondott progit hozzá. A neve MP3 Gain. Állítólag a többi hasonszőrű progival ellentétben ő nemcsak egyszerűen elemzi a számot, hanem statisztikailag is nézi az adott mp3-as fájlt, hogy az milyen az emberi fül számára
    Bár lehet, hogy ez csak marketing süketelés
    Mindegy, leszedtem és kipróbáltam ha már ingyen van. Namost a progi minden mp3-as számomat 89 dB környékére állítja. Állítólag az emberi fülnek ez a normál hangerő szint
    Nade most jön a lényeg. Mert ha már mp3-at vagyok kénytelen hallgatni, nyílván próbálom azokból is a lehető legjobb minőséget letölteni
    Így szinte kivétel nélkül 320-as mp3-akat vagy ennek a VBR-es változatait igyekszem beszerezni. Ezek érezhetően hangosabbak mint mondjuk a 192-es társaik, és tisztábbnak is tűnnek
    Jópár ilyen mp3-amat elemeztettem a progival, és olyan 95-100 dB környéki hangerőt állapított meg. Szóval ha ezeket is visszaállítom a normálnak mondott 89 dB-es hangerőre, akkor eltűnik a szám tisztasága. Az apró részletek elvesznek. Legalábbis a fülem rosszabbnak hallja
    Ha így nézem, szinte mindegyik mp3-as fájlom jócskán túl van a 89 dB-es hangerőszinten. Szal eleve nem is találni olyat a neten, ami megközelítené ezt
    Kérdés tehát, hogy mi az igazság? Ezek szerint a neten bárhol fellelhető komolyabb minőséget képviselő mp3-as számok mind túl vannak szabályozva?
    Mikor készítik a ripet vagy digitalizálnak, ennyire megemelnék a felvételi hangerőt?
    Szeretnék tisztán látni a témában
    Ezek szerint egy 192-es és 320-as mp3-as szám között nincs is érdemi különbség? Csak a nagyobb felvételi hangerő miatt érezzük jobbnak? Magyarán mondva be van csapva a fülünk, és mindez csak pszihológiai hangerőszabályzás lenne?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

Új hozzászólás Aktív témák