Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz blattida #47021 üzenetére

    Hát, ha már belemegyünk a durván off-ba:

    Többet fogyaszt, ez tény. Viszont havi párszáz forintos tételről beszélünk, napi 4 órás használat esetén. Konkrétan az én 65"-os tévém 42/60-as kontraszt mellett 150, 50/60-as kontraszt mellett 180 W-ot "zabál", öko-mód használatával. Pontos fogyasztásmérés-adatok és leírás a plazma-topicban. Abba meg ne menjünk bele, hogy azonos méretű és a plazmát csak megközelítő képminőségű LCD mennyivel kerül többe.

    A melegedés egy nagyon régi beidegződés és sztereotípia, a régi plazmák valóban nagyon melegedtek. A maiak alig jobban mint egy LCD, az enyém épp csak langyos. És ha pár fokkal melegebb is? Az nyáron szar, télen jó! :D

    Az egyedüli valós probléma az általad felsoroltak közül, az a ghost. Az megint más kérdés, hogy konkrét beégésről egyetlen esetben hallottam jó pár év fórumozás alatt. Ghosting van, de hogy beégéssé váljon, az a legritkább esetben fordul elő. Nekem egyik plazmámon sem sikerült tartós ghostot sem előidéznem, nemhogy beégést. Egyébként láttál már beégést? Félelmetes neve van, de normál képtartalom esetén alig észrevehető halvány foltról van szó, ami kisebb jelentőségű látvány, mint egy szokásos és természetes LCD-felhő. ;]

    A plazma jobb képminőségére vonatkozó megállapításoddal viszont tökéletesen egyetértek! :D

Új hozzászólás Aktív témák