Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Auratech #37927 üzenetére

    Amikor figyelni próbáltam erre, általában, vagy legalábbis sokszor hallottam a változást, de nem a hangkép változásából állapítgattam meg a kijelző változását, hanem fordítva, a kijelző szándékos változtatgatásakor vizsgáltam a hangképet, vagyis vaktesztet nem végeztem ezügyben, úgyhogy elvileg akár placebó is lehetett, ergo ez "nem bizonyíték, csak ígéret". A mobiltelefonomon általam hallható vagy hallani vélt változás kicsike, kisebb, mint amennyit bizonyos, a kijelző fényerejének változtatására alkalmas CD-játszók kijelzőfényének ki-bekapcsolásakor hallottam, pedig hát az sem szokott nagy horderejű változás lenni. Fejhallgatókkal vizsgáltam csak, és valószínűsítem, hogy legfeljebb nagyon nagy felbontású hifi rendszerben hallanám meg vakon a változást, tehát ha más végezné a kijelző ki-bekapcsolását, és nem tudnám hogy mikor végzi, akkor alacsony valószínűségűnek tartom, hogy meghallanám, de lehet hogy egyszer majd kipróbálom a kísérletet.

    (Mindazonáltal mondandómnak persze nem ez volt a lényege, hanem Ozzy kívánságára az azon való gondolkodás, hogy a "minőségi skálán" lefelé haladva milyen minőségű készülékekig lehet értelme adott típusú-árú hifi-állványokkal foglalkozni.)

Új hozzászólás Aktív témák