Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz sultansmith #36924 üzenetére

    Igen, arról beszélek, hogy a "hangmérnöki", azaz a hangfelvételi körülményeket akarom otthon újjáteremteni.

    "Effektíve, az, amit a hangmérnök kikever, nem süketszobára készül." Hát, ez nagyon nehéz kérdés a hifizés történetében, hogy a hangmérnök mit, mikor, hogyan, és miért csinál, de én mindenképpen azt akarom újjáteremteni otthon, amit a hangmérnök csinált, aztán majd meglátom, hogy jól csinálta-e a hangmérnök vagy sem. Azt azonban nem állítanám, hogy az ügyes hangmérnök arra vonatkozólag tesz előrejelzéseket, hogy a zenehallgató otthon milyen akusztikai körülmények között hallgatja majd vissza a hangfelvételt, hiszen ezen otthoni körülmények száma végtelen, illetve még a végtelennek is faktoriálisa, kombinációja és permutációja egyszerre ( :D ), vagyis a hangmérnöknek bizony "süketszobára", mint általános mércére vonatkoztatva kell(ene) kevernie a felvételt - vagy esetleg az ő akusztikailag csillapított hallgatási-keverési helyére vonatkozólag, remélhetőleg minél reálisabb visszahallgatási eszközöket használva.
    Szerintem az ügyes hangmérnöknek akusztikailag egy (kettő) feladata lehet, mégpedig az, hogy a hangfelvételt úgy készítse el, hogy az minél jobban visszaadja a felvételkészítési hely és esemény akusztikáját-terét (illetve, ha a felvételkészítési hely akusztikája nem olyan, amit a hangmérnök ideálisnak minősítene az adott zene szempontjából, akkor egy kis utókorrekciót alkalmazzon pl. utózengetéssel, visszhangosítással vagy éppen ezek csökkentésével..., de ez mindenképpen pótcselekvés). Azzal azonban ezen folyamatok során szerintem nem törődhet a(z ügyes) hangmérnök, hogy a felvételét majd milyen körülmények között fogják visszahallgatni. Azzal törődhet, hogy a felvételen "a felvétel legyen rajta", minél pontosabban és értelmesebben, valamint a hangmérnök elgondolásainak minél megfelelőbben. Hogy milyen az általános hangmérnöki gyakorlat, az más ügy, de a legelismertebb hangmérnökök általában és alapvvetően a hangfelvétel akusztikai mércéi szerint dolgoznak, nem a visszahallgatás akusztikai mércéi szerint - az utóbbi kerülendő, gondolom én.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák