Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz sultansmith #36921 üzenetére

    Szerintem sokan, jelen esetben te is, összekeverik az othhoni zenehallgatás akusztikai körülményeinek változóit.
    Én abból indulok ki, és a tapasztalatom is a kiindulópontom helyességét mutatja számomra, hogy a vegyeskórus templomi akusztikája a felvételen van rajta, és ha a szobaakusztika ebbe beleszól, akkor romlik az a templomi akusztika. Én, a sok-sok meghallgatásos tapasztalatom mellett éppen azért teszem le voksot "elvileg" is az otthoni süketszoba mellett, mert azt akarom, hogy a hangfelvélen rögzített templomi akusztikát kapjam vissza, és ne azt, amit ebből a szobám akusztikája csinál. Ha jó a hangberendezés, akkor nem élettelen a hangja a süketszobában, hanem reális, a hangfelvétel hangszeres és térbeli viszonyait megmutató. Én nem a szobámmal akarok (templomi) akusztikát teremteni, hiszen nem is lehet, hanem azt az akusztikát akarom hallani, ami a hangfelvételen rögzítésre került. Erre a jó minőségű hangberendezés és a süketszoba alkalmas szerintem és a tapasztalataim szerint is.
    Tehát én a jó hangberendezés mellett teszem le a voksom, nem a szobaakusztika mellett. Akusztikája a stúdiónak és a hangversenyteremnek legyen, a zenehallgatószobám legyen "süket" - merthogy a stúdió és a hangversenyterem akusztikáját akarom hallani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák