Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    válasz #71562240 #36596 üzenetére

    Annakidején küldött nekem különböző színű és formájú öntapadós pöttyöket, hogy ragasszam a hangdobozaim meghatározott részeire és figyeljem, hogyan változott a hang. Akkoriban rendült meg először a hitem az úgynevezett Hifizésben. Azóta volt néhány hasonló esetem kiállításokon, pl. kb. 20 éve, amikor a kopasz szemüveges guru ecsetelte, hogy mennyivel jobb az analóg lemez hangja, mint a digitális hang, mi pedig hallgattuk a tábortűz ropogását a bakelitről, majd visszatette a lemezt a tokjába, aminek a sarkán ott virított nagy betűkkel, hogy Digital Recording. Vagy amikor néhány éve kínálgattak kis fakockákon platina gömböcskéket, amiket a hangdobozra és a szobában több helyre kell tenni, hogy ettől mennyivel jobb lesz a hang. Ellenpróbaként az ürge kivitte a szobából ezeket a micsodákat, egy csomó akusztikus csillapító elemmel és basszuscsapdával együtt, persze, hogy másképp szólt ugyanaz a cucc. Aztán amikor mindezt megint vissza akarta hozni, mondtam neki, hogy az akusztikus elemeket hagyja kint, csak a paltinát hozza be, akkor jött a szokásos duma a botfülűekről, meg hogy mindíg vannak kekec pasasok.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Új hozzászólás Aktív témák