Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daneeka

    senior tag

    Emlékszem egyszer jó régen építettem egy Gainclone-t meg egy tápot és valaki innen segített a megépítésében, főleg a táppal kapcsolatban.

    Mivel mostanában építek egy új tápot a moduláris szintetizátoromhoz ezért eszembe jutott pár megoldás a Gainclone tápjában amivel azóta sem találkoztam soha azon a területen amivel foglalkozom (audió elektronika).

    Ezek a következők voltak:

    -1N4001-4 egyenirányító diódák (rectifier) helyett valami drágább diódát használtunk. (itt valami ilyesmire emlékszem, hogy az a dióda "gyorsabb")
    -Minden egyenirányító diódával párhuzamosan ment egy kisértékű kerámia kondi.
    -A pozitív és a negatív ágnak külön egyenirányítója volt.
    -Viszonylag túlméretezett toroid trafót használtunk valami olcsóbb helyett.
    -A hidegítő kondiknál (smoothing cap) direkt 1000uF volt meghatározva pedig ebben a felhasználásban viszonylag nagy tüskék jönnek 100hz-en a táp felől ha csak 1000uF-es kondit használunk. (ezt a gainclone-os oldalon találtam, állítólag a nagyobb szűrőkondik rontottak valamit a hangzáson :F )

    Ezeknek tudja valaki, hogy mi értelme volt?

    Jó topikba írom egyáltalán? Az is elég ha valaki belinkel nekem valami angol "audiofil" tápdizájn linket azt jólvan.

    (zárójelbe tettem azokat a szavakat ahol nem vagyok biztos a magyar nevébe a kifejezésnek)

Új hozzászólás Aktív témák