Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bajnokpityu #35029 üzenetére

    Egy "tipikus" JMLab Focal hangdoboz azért eléggé ízlésfüggő, markáns jegyekkel bíró készülék (lásd transzparencia, szikárság mindenekfelett), így aztán részben az is ízlés kérdése, hogy ki mit tart hozzávaló kiszolgálásnak. Én például szeretem a Focal-ok elé az olyan erősítőt, ami az erényeiket erősíti - és ezzel együtt persze a hibáikat is. (Egyébként egyetértek, hogy nem húz semerre, éppen ezért érzik sokan magasba húzónak. :D)

    Más.
    Új "audiofil" tapasztalatra tettem szert, éppen az előbb. Bedugtam a fülhallgatómat a számítógép alaplapi hangcsipbe (a másik végét a fülembe), jött a szokásos alapzaj. Még nem indítottam el zenelejátszást, amikor papírzsebkendővel egy kicsit meglegyezgettem a CRT moitorom képernyőjét, portalanítás végett. Észrevettem, hogy ha a monitorhoz teszem a kezemet, drasztikusan megnő a fülemben hallható alapzajnak a brumm része, különösen, ha a monitor (mármint a képernyő) közepét érintem (a sarkait érintve kisebb a zajnövekedés). Nem tudom, másoknak meglepő-e a tapasztalat, én csak most vettem észre először.

    (#35030) andorra: Lemacskaevőzöd a digókat? Nem szép dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák