Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Hi-Fi-ről általánosságban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-01-04 22:43:05

Mobilarena

Kedves Érdeklődő!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#301) morzsol válasza DDL (#289) üzenetére

morzsol
(senior tag)

A képet azért nem értettem, mert a gördítősávot elfelejtettem lejjebb húzni! :B

Műhely... ez nagyon gyanta szagú!... Esetleg nem tud DDL úr a halálból visszahozni marantzokat? (Elrontani magam is igen jól tudok!)

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#302) DDL válasza morzsol (#300) üzenetére

DDL
(őstag)

Ez szerintem egyénenként változó. Engem pl. rettentően iritál a túlhangsúlyozott részletesség (nem a túlzott!). Vagy ha a közepek torzak. Van egy pár monó LP-m. Baromira el tudom hallgatni :)

Jó példa a túlhangsúlyozott részletességre a Tag McLaren jó példa viszont lélektelen. Ennek ellentéte az Audio Analog ami kicsit maszatol, de igen kellemesen zenél. Más kategóriában viszont pl. az ARC (a kedvencem) és az Audio Note (A KONDO féle. A Peter Quortrup által jegyzett megint más) egészen más hang, de értékben egyformák. Pedig az AN az ARC-hez képest 2D-s.
Vagy hangdobozok. Castle kontra Spendor. Egészen más hang és mégis értékben azonos.

Szóval ezt nem lehet lefordítani ilyen egyszerűen :)

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#303) DDL válasza morzsol (#301) üzenetére

DDL
(őstag)

Mi a baja? Igazán ne foglalkozok cd-k javításával. Hacsak nem az analüg részben van a hoba. Nincs hozzá meg a műszerezettségem (sem).

(Egyébként meg ne urazzál légyszi. Én isten vagyok nem pedig tökéletes :DD )

[Szerkesztve]

(#304) morzsol válasza DDL (#302) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Ehh, lehet kicsit rosszúl fogalmaztam az információtengernél... szal ezek változatos bemutatására gondoltam - asszem. De még majd próbálok pontosítani, mit is akarok.

A 63-am meg valószínű a digi résznél döglött be, DAC körül matattam épp, csak sajnos tág körben, úgyhogy nehéz... Úgy vélem, rá fogok tudni jönni a hibájára, csak (esetleg rengeteg) idő, ami nincs, meg addig sincs gép. Már oszcilloszkóphoz való hozzájutás rendezve. (Remélem 20MHz-s elég lesz.) Szal szívesen megúsznám. Elcseszni sokkal gyorsabb volt. :)

Amúgy sajna elég pathelyzet, mert a sima 63 már talán kevés lenne, újra tuningolni kéne - de nem merem. Egy drágább... meg abba a hang irányba vinne-e, és egyáltalán, mennyire kellene drágább? Mert 200-at (ez kezd derengeni) (de 100-at se - és azért is csak egy 6000-eset kapnék) nem akaródzik kihajítani rá. Mert annyi még a világ!

[Szerkesztve]

(#305) emvy

emvy
(PH! nagyúr)

No, már meséltem magánúton rendszerem kicsit éles hangjáról. A napokban lesz egy meghallgatás, hátha elcseréljük valakivel, aki házimozizni akar. El se merem mondani, mi lehetne a helyébe, hülyének néznétek. :) ( egy kommersz márka felsőbb kategóriájú darabja).
Meglátjuk.

while (!sleep) sheep++;

(#306) DDL válasza morzsol (#304) üzenetére

DDL
(őstag)

Szóval Te konkrét tipusokról szeretnél hallani?

Van egy Philips CD960-am is ha érdekel. Kicsit több az ára de több a lehetőség benne.

(#307) DDL válasza emvy (#305) üzenetére

DDL
(őstag)

Tán csak nem a Klipsch-ekkel van a baj?

(#308) Szalma válasza emvy (#305) üzenetére

Szalma
(őstag)

(No, örülök, hogy mégsem teljesen reménytelen a dolog... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#309) emvy válasza DDL (#307) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Kiderül majd. Valószínűleg mindenképp benne vannak a számomra túlságosan fényes hangzásban. Sajnálnám őket, mert piszkosul tisztán szólnak, vagyis úgy általában rendben vannak annyiért, amennyiért vettem őket. Tegnapelőtt fájt a fejem, leültem meghallgatni Jarrett-től a Köln Konzert-et, és nem esett jól, kicsit kevésbé fénytelen hangzásra vágytam.

A közepek elmaszatolásában a hangkártya a hibás.

Egyébként Jamo 707i lesz az alany. Egy meghallgatást megér. Jókat írtak róla..

Mod.: Egyébként Szalma, igazad lehet a megszokásban. Ma már egész jól érzem magam így kiteljesült felsőtartománnyal. Azért megnézzük az a dzsamót is. Elvileg ez a Concert széria alatt volt eggyel - a Concert 8-ról igen jó emlékeim vannak.

while (!sleep) sheep++;

(#310) morzsol válasza morzsol (#300) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Hát ezt így (kívülről) utólag olvasva... jó hülyén hangzik, inkább mintha vmi csúcshifi kritérium akarna lenni... pedig csak az ''éhes disznó makkal álmodik'' esete: Jobb híján egy 10 éves Queen felvételt hallgattam előtte kazettáról, és ott vettem észre, hogy azok a számok kötik le jobban a figyelmem, ott jön át vmi, ahol hangszínváltozásokat, árnyalásokat (énekes) jól lehet követni... és valójában azt akartam volna hangsúlyozni (de nem ez lett), hogy a MAKRO dinamikánál az érzelmek közvetítésében a MIKRO dinamika, mikroeffektusok sokkal fontosabbak!
Hallottam dynaudio 42-est (hangdoboz :) ) - gyenge forrásról iszonyatosan nagyot szólni (az a kis szar), és teljesen hidegen tudott hagyni <-> HB1 (preludium), ami sokkal kisebb borítékot nyújt át, 1.-re simán érdektelen... és közben sok érzelmet közvetít (állítják rengetegen - magam sajnos nem tap., mert nagyon rövid benyomásom volt csak róla kb 3 perc: ''érdektelen''.)

Bazz... kezd előjönni... Simán tudtam úgy ülni a T. előtt, -miközben ő csinálta a különböző kunsztokat- hogy én meg csak néztem, tök hideg fejjel: ''és akkor most mi van''? Hideg szívvel. Láttam kívülről (felülről) a szituációt, mint egy skizofrén egyed. Valóban! (Csak már rég volt!) Pedig nagy kunsztokat tudott!
(EZÉRT keltem ki, mert nem ÚGY rossz, gyenge a T, ahogy azt az előzőek alapján egy gyanútlan olvasó elképzelné... Nem ''hibás''.) És talán éppen rockon tudta elkapni az embert rendesen.
Vmiket még akartam... csak már elfogyott a glükóz az agyamból.

A 3D-ről. Talán csak annyit, hogy az valóban, egy új dimenziót nyit meg. Négyzetre emeli az élvezetet... És mostmár kezdem érteni, hogy egy rossz házimozi akár 100 hangszóróból a nyomába sem érhet soha egy jó sztereónak.

(#311) morzsol válasza emvy (#309) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Már kiszálltam, de gyorsan visszajöttem... A JAMO miatt.
A HS 280-asom cseréltem le egy kommersz J. studio 170-re (álló) 30eFt volt a metróban. Mert oda szánják... Én onnantól számítom a ZENEhallgatást! Pár helyen már ezt elmondtam, azóta sztem nem vesznek komolyan. Emlékeim szerint a HS 280 egy bűn volt az emberiség ellen, ill. az, ahogy elhitették, mekkora darab! (Már mejdnem spendort csináltak belőle. Sokan még ma is azt hiszk sztem, mekkora ''darabjuk'' van... és magukat hibáztatják, amiért nem bírnak zenét hallgatni mégse.) Pedig ki kell vágni a franba őket. Szal ilyenkor veszélyes a szintek szétcsúszása. A J 1000 sebből vérzett (biztos) (akár a HS280-hoz képest?) de lehetett rajta zenét hallgatni, ha színezett volt a hangja és dobozos, akkor is!

-Ez egy MAGÁNVÉLEMÉNY.-

Szal jamo... egy próbát simán megér!!!

(#312) emvy

emvy
(PH! nagyúr)

Hát, lehet hogy a fülem nem volt jó kondícióban. Clapton megy épp - nem tesztből ... -, igen jó. Nehéz dolga lesz a Jamonak.

Ami meglepő, hogy a mentális állapot mennyire befolyásolja az ítélőképességet.

while (!sleep) sheep++;

(#313) morzsol válasza emvy (#305) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Szal Ti private beszélgettek, míg én meg itt dolgozom a KÖZért?!
Berózsaszínezem (aranyozom!) az életeteket!
Hát ez :( volt szép...

Vagy...

...Azt akarjátok mondani, hogy elég?! Túl sokk volt?... :F
...Hogy menjek már a picsába?? :U

Na jó, ha azt akarjátok, abba is fejezhetem!...... :O

(#314) emvy válasza morzsol (#313) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Ejj. :) Viszonylag frissebb ''ismerős'' vagy mint DDL vagy Szalma kollegák. :)

while (!sleep) sheep++;

(#315) DDL válasza morzsol (#310) üzenetére

DDL
(őstag)

Öööööööö... A Heybrook HB1-et meg a Preludium B31(B32)-t nem lehet egy lapon említeni. Sajnos az ezer sebből vérző HB1 messze zeneibb mint a Prelu :(

(#316) DDL válasza emvy (#312) üzenetére

DDL
(őstag)

Mondok rosszabbat. A megszólaló zene minősége befolyásolja a lelkiállapotot. Éppen most fejeztem be egy ilyennek:

javítását. Már járódik kb. 2 órája és most éppen Bach D-moll Toccata-ja megy. A fene egye meg tudnak vmit ott az ARC-nél. Libabőrös lettem amikor Lehotka elkezdte taposni a lábpedálokat. Előtte meg Paco De Lucia és Al Di Meola ditározták a rózsaszin párduc zeméjét... Félelmetes...

(#317) morzsol válasza emvy (#314) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Ez csak műbalhé volt, de kellett a lelkemnek. Bocs!
(Én amúgy is csak virtuálisan létezem! Az agyam egy üvegben, sóoldatban ázik...)

(#318) DDL válasza DDL (#316) üzenetére

DDL
(őstag)

ditározták=gitározták :)
zeméjét=zenéjét

[Szerkesztve]

(#319) emvy válasza DDL (#316) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Az világos, azzal nincs is gondom. :)
Nekem nincsenek egyelőre túl jó felvételeim, a legjobbak talán a Teldectől a Vivaldi felvételek, meg amikor Rostropovich játszik Bach csellószviteket.

while (!sleep) sheep++;

(#320) morzsol válasza DDL (#316) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Nah, egy ijjet én is elhallgatnék. Akkor asszem örökre elhallgatnék!

[Szerkesztve]

(#321) DDL válasza emvy (#319) üzenetére

DDL
(őstag)

Az általam említett fevételek hogy is mondjam... Nem tartoznak az első 10-be :)

[Szerkesztve]

(#322) morzsol válasza emvy (#312) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Ezért olyan nehéz téma ez...
II-an kellene élni 2 rendszerrel, hogy jó biztonsággal ítéletet tudj mondani róla. Csak 1x meghallgatni....... : (

(Helyesírásban alulszárnyalom még saját magam is mostanában!)

[Szerkesztve]

(#323) emvy válasza morzsol (#322) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

azért 2-3 nap alatt sok minden kiderül...

while (!sleep) sheep++;

(#324) Cardinella

Cardinella
(fanatikus tag)

Örülök ennek a topic-nak, és jó olvasni soraitokat; a tömörítés, hordozhatóság, marketing ellenére azt hiszem mi a zenét önmagát szeretjük, ezért ragaszkodunk ezekhez a nem olcsó, de nagyszerű készülékekhez.
Az egyik legbrutálisabb zenei élményem Leslie Howard zongorakoncertje volt a Zeneakadémián; egész életemben emlékezni fogok rá, teljes katarzis, úgy játszott mint egy Isten. A CD-i egy meghallgatást lazán megérnek, javaslom bárkinek. Viva la Musica!:)

(#325) emvy

emvy
(PH! nagyúr)

Fú, srácok, ez kicsit off, de az Integra tényleg tud valamit. Ha a fejhallgatót közvetlen bedugtam a hangkártya kimenetébe, akkor előzőleg mindig kicsit nyíltabb volt, mint a hangkártya->erősítő->fejhallgatókimeneten keresztül hallgatott zene, valahogy mindig - az egyébként gyenge minőségű vonalkimenethez képest is - elvett még valamit az erősítő. Ez a mostani tök ugyanazt adja tovább, mint amit megkapott a bemenetén.

Izé, ez most jó. :)

Tényleg érdemes lenne DAC-ot próbálnom, azt hiszem.

while (!sleep) sheep++;

(#326) morzsol válasza emvy (#323) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Az egy hétvége. Volt pár ilyen esetem, elég meredek volt. :)
De jobb, mint idegen láncban.

(#327) morzsol válasza Cardinella (#324) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Megjegyezzük! :)

(#328) Szalma válasza emvy (#309) üzenetére

Szalma
(őstag)

(Esetleg, talán... Ezekbe már harngszórókat tesznek. A felső 2-3 árkategóriában (a sajátjában) jó a Jamo, mert ott már nem sajnálnak az egyébként ''jó'' dobozaikba normális hangszórókat tenni... Feltétlenül hallgasd meg egymás mellett a K-t és a J-t! :) )

Szeretettel:
Szalma

(#329) emvy

emvy
(PH! nagyúr)

Emberek. Tudjátok, hogy villanymérnöknek készülök, és általában szkeptikus vagyok. Azt is mondtam, hogy a kábel (UTP) javulást hozott.

Most kipróbáltuk úgy, hogy bal hangfal UTP, jobb normál 200 forintos.

Nem hiszem el, komolyan. Teljesen hifiamatőr barátom is egyből mondta, hogy a jobb hangszórónál megvan a teteje, meg nyíltabb a hang. (UTP).

:)
mókás...

(egyébként lehet, hogy kicsit benthagyom a 200 forintosat, mivel a tetejét kicsit csillapítja...)

Mod.: ez nagyon nagy kár egyébként, főleg most, vizsgaidőszakban. A 200 forintos kábel fent nyíltabb, de jobbak a mélyközepei-felsőbasszusai. Mostantól jópár órám rá fog menni, mire kipróbálgatom, melyik lesz a jó nekem....

while (!sleep) sheep++;

(#330) emvy

emvy
(PH! nagyúr)

ez hihetetlen....megvan a Klipsch hiányzó basszusa, egy UTP oda, egy vissza, és működik. :)

Óriási a különbség, szerintem bőven kimérhető lenne, egyiknél érzem a gyomromban, másiknál nem.

Tanulság: egy darab utp nem elég oda-vissza, kettő viszont kifejezetten jó...

while (!sleep) sheep++;

(#331) morzsol válasza emvy (#330) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Lehet baromság, de próbáltad már? - Így vizsgaidőszakban? :)
(Én még csak tervezem.)
Nálad: Egyik szál 200, másik UTP. :F

(#332) emvy válasza morzsol (#331) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Mit próbáltam? :F

Este 7-től ezzel foglalkozom, miután nem bírtam tovább idegekkel, hogy az elvileg kicsit épphogy basszushangsúlyos hangfal és a bikaerős erőlködő nem képes kiadni normális mélyhangot.

És most nagyon jó. A magasak nem bántanak, egyúttal nyíltak maradtak, a mélyek meg megjelentek. :)

while (!sleep) sheep++;

(#333) morzsol válasza DDL (#306) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Mi van ezzel a 960-al.

Mit tud ez, meg mennyi, meg állapot, meg hang a 63-hoz képest, meg képet akakrok!

A 63-on is gondolkozom, csak nálam ez lassan megy. Úgy kb. 633Mhz. :)

(#334) morzsol válasza emvy (#332) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Lehet, félreértettem, de mintha mind a 2 kábelnek (200, UTP) más erényei lennének és ezt fájlalod. -> Oda ág 200 vissza UTP vagy fordítva.
Öszvérkábel, vagy minek nevezzem. Hibrid. Sőt, most 2 UTP-t használsz II-an(?) -> egyik marad, másik 200-ra cséndzs. (Agynak borzalmasan hangzik, de a fülnek?) :F

(#335) emvy válasza morzsol (#334) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Nem. A 200 forintosnak és a SZIMPLA UTP-nek más-más előnyei voltak. Az oda-egy-UTP, vissza-egy-UTP mindkettő előnyeivel bír. :)

while (!sleep) sheep++;

(#336) morzsol válasza emvy (#335) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Akkor ez most :C !

(#337) emvy

emvy
(PH! nagyúr)

Nemsemmi. Tegnap csak ugrottam át egyik számról a másikra, most meg már rég aludnom kéne, hogy tudjak tanulni holnap, de nem tudom lekapcsolni.
Na mégis megteszem. :)

while (!sleep) sheep++;

(#338) &rew válasza DDL (#316) üzenetére

&rew
(PH! addikt)

Ez gyonyoru!!! Azt hiszem, nalam a szobaban a legelokelobb helyen lakna egy ilyen
mod: persze-persze. nyilvan szol is ugy, ahogy kinez

[Szerkesztve]

(#339) micro válasza emvy (#337) üzenetére

micro
(PH! addikt)

És simán lrblamkoltad a 8 eret, összesodortad és becsíptetted?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#340) emvy válasza micro (#339) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Úgy ahogy írod.

while (!sleep) sheep++;

(#341) WN31RD válasza DDL (#316) üzenetére

WN31RD
(PH! addikt)

''Előtte meg Paco De Lucia és Al Di Meola gitározták a rózsaszin párduc zenéjét...''
Ez felkeltette az érdeklődésemet...
Gyorsan utána is néztem a neten, sajnos csak 128 kbps MP3-ban találtam meg a Friday Night in San Francisco-t, de még így is, laptopról fülbevalóval hallgatva is nagyon jó. :D
Kösz a tippet. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#342) DDL válasza WN31RD (#341) üzenetére

DDL
(őstag)

Na most gondolj bele. Nekem ez spéci kiadású LP-n van meg. :)

(#343) DDL válasza morzsol (#333) üzenetére

DDL
(őstag)

Mi lenne. Egykori Fülöp csúcsmodell. Ugyanaz mint a Marantz CD94. CDM1 + TDA1541. Öregebb mint a CD63, de szerintem jobb hangja van a fülöpnek.

Gondolkozzál nyugodtan. Jobb állapotban van mint a Marantz

35k

(#344) morzsol válasza DDL (#343) üzenetére

morzsol
(senior tag)

Képet akajok! Táviri van?

(#345) DDL válasza morzsol (#344) üzenetére

DDL
(őstag)

Távpöci van (bár nem teljes körű). Képeket este tudok (ha tudok) feltenni.

[Szerkesztve]

(#346) rii

rii
(PH! nagyúr)

Ez egy kicsit nem durva?

NIRVANA SL 2x2,0 m-es
abszolut highend hangfalkábel
kevesebb, mint féláron eladó.

Irányár:

170,000 Ft.

szerk: teg tag

[Szerkesztve]

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#347) DDL válasza rii (#346) üzenetére

DDL
(őstag)

ÉS ez még olcsó...

(#348) dabadab válasza DDL (#347) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Es mibol van ez? Tomor arany?

DRM is theft

(#349) rii válasza DDL (#347) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

Neked milyen van....? :)

UTP?

az mi pénzből jött ki?

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#350) morzsol válasza morzsol (#344) üzenetére

morzsol
(senior tag)

...bár a 63 ésszerűbb választás lenne. Ahhoz már lennének alkatrészeim! :DDD

Annak a távirije? (Mert sztem én nem eredetit kaptam, inkább vmi Philipset. : ( )

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Hi-Fi-ről általánosságban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.