Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz Zsolt!! #2023 üzenetére

    Társra találtam. Gyorsan elmondom az én buherálásomat. A célom a cd játszó (Marantz cd 67SEmkII) rezgéscsillapítása a környezettől.
    Két kispolszki hátsóüveg. Gyurmából ceruzavastag hurkákat csináltam és az egyik lapra körbefektettem. A két üveglapot egymásra raktam. A keletkezett légrésbe sütőben kiszárított szitált homokot töltöttem. A végén a rést lezártam. A lap teljesen döglött lett.
    Ólomból három 5cm átmérőjű félgömböt öntöttem, aminek közepébe egy-egy cipésszeget állítottam. A kihűlés után a félgömbök ''tetejét'' smirglivel csiszoltam, míg a szeg csúcsa kibukkant. Az aljára pedig vékony gyurmaréteget simítottam.
    Az üveglap-szendvics ezen a 3 félömbön ül és a lejátszó erre került. A polcon mellé és a rá tett vizespohárban egyértelműen látszik a csillapítás különbsége.
    A gyurma jó ötlet sokmindenre lehet használni. A csillapítási értéke hatalmas.
    Viszont a sötét csak pszichoakusztikusan javít a hangzáson. Megynyugtat, kiélesedik a hallásod és a látókérged nem dominál.

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák